• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjet za kupnju rabljenog traktora

  • Temu pokrenuo agroenogastro
  • Datum prvog posta

turke

Član
Tu od
8 Pro 2014
Poruka
79
To su po meni teške i komplicirane gluposti.
Da bar kod nas ima kako je bilo pred 15-20 god, onaj povrat kapitalnih ulaganja, mislim da su vracali 40 posto vrijednosti stroja, traktora itd.
Npr. ja kupim traktor za 70 tis. e i oni meni cca 40 posto vrate, to bi bilo odlicno.
A sad su vam povrati i veći . Samo se treba prijaviti . Većina nas govori kak je teško dobiti , pa se neće ni prijaviti . Ja sam 2 natječaja v nekadašnji 4 i bil sam presel . Samo mi se traktor strgal , pa sam na kraju kupil novoga traktora , a ovo ostavil jer mi se neje htjelo zaduživati v banki za strojeve na kraju . A kaj mi vredejo stroji , ako nebom imel s kem vleči .
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Možda nije prodan zato što treba uložit u gume još. Prednje gume sigurno , a zadnje se nevide najbolje.I zato je ta cijena niža.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Ak 6-cilindraš može imati >360ks, zakaj 4-cilindra ne bi mogel imeti tek 150?
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,375
ZJ problem sa 4 cilindra motorima na teškim traktorima nije snaga vec nedostatak momenta na niskim okretajima gdje traktori najčešće i rade(kretanje iz mjesta sa punom prikolicom, paljenje teških strojeva kojima treba velika zamajačna snaga, itd.)
U susret nejde ni kvačilo ni kardan "na struju"...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,984
Nešto mi u ovom obrazloženju nije jasno! Već smo o tome trkeljali!
Snaga sa momentom nema neke veze! Snaga u formuli ima vrijeme, a moment ne!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Pa isti problem imaju i kamioni, a nisu svi 6-cilindraši.
Da si rekel da je prekratak, to bi i razmel.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,268
Veli meni jedan gazda koji ima oho hektara da da svi moderni trakori 539 sa velikim kotacima. Oni ima samo starije john deere, i svaki mi napravo 20 do 30 hiljada vur... do 2005 svi do 130 ks bili 6 cilindri...

Sad 170 ide 4 cilindra....

Nema tu snage i tezine da on moze izdrzati... sve su to nabrijani traktori...nije dugog vijeka....
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,536
Ima tu snage i težine, ne brini. Imaš novi Fendt 620, 4 cilindra, 210 ks, 7700 kg. Videl sam jednog Fendta 516 (4 cil, 160 ks) dok je malčiral sa preklopnim malčerom 4 ili 5 m, po zvuku ga nije ni osjetil. A sad kaj se tiče trajnosti, živi bili pa vidjeli…
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,576
Ima dosta primjera novih traktora koji po kombinatima tuku tisuće sati u par godina bez većih problema...

Uz dobro održavanje i korištenje ja vjerujem da oni dugo idu...
 

turke

Član
Tu od
8 Pro 2014
Poruka
79
ZJ problem sa 4 cilindra motorima na teškim traktorima nije snaga vec nedostatak momenta na niskim okretajima gdje traktori najčešće i rade(kretanje iz mjesta sa punom prikolicom, paljenje teških strojeva kojima treba velika zamajačna snaga, itd.)
U susret nejde ni kvačilo ni kardan "na struju"...
Niste onda probali te nove traktore . Maxxum 125 . 4 cilindra okretni moment 560(637) nm (1500okretana) ovisno o PM . Stari traktori tipa Fendt 612 ima okretni moment 550 nm (1500okretaja) .
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,268
To su sve nafrizirani traktori... ko auti.npr gti itd.

On je 10.000rh gotov, nema tu puno mudrosti, potrosno roba, pogotovo vario getribe.... dok stariji su isli 15,20 hiljada... jbg vremena se mjenjaju, tak i traktori... sve je space shutlle, gumbici.... ugodni komforni...ali kada 100k€ i vise ocekujes sa traje a ne svaki 5g novi...
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,375
Niste onda probali te nove traktore . Maxxum 125 . 4 cilindra okretni moment 560(637) nm (1500okretana) ovisno o PM . Stari traktori tipa Fendt 612 ima okretni moment 550 nm (1500okretaja) .
Imal sam prilike probati Fendta 514C i Deutz Fahr Agrotron 6140, traktori su po konjima jako blizu i Fendt je osjetno sposobniji na niskim okretajima(čitaj, puno teže ga je ugasiti nego DFa). Kada su u turaži jedan i drugi razlika se gotovo i ne osjeti.

Kolega @Lee Champa očito sam to predavanje propustil, kaj nije da žargonski rečeno moment klade valja, a snaga su klade prevaljene u određenom vremenu?
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,375
Sve to stoji kaj se tiče Turbomatica, al ja i dalje mislim da su traktori sa više kubika, samim time i manjim turbom na leru jači nego novi 4 cilindraši sa istom konjažom, samo neko moje zapažanje.. .
Makar je na 514C ono karakteristično fendtovo "meko" kretanje dost slabo izraženo ko na recimo starijim serijama(serije koje u nazivu baš imaju Turbomatic) gdje s tim traktorom baš moraš bit majstor da cukneš na leru.
 

Najnoviji postovi

Na vrh