• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjet za kupnju rabljenog traktora

  • Temu pokrenuo agroenogastro
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Gle, nemremo kupiti ono čega (više) nema.
Radi puno stvari (opravdanih i neopravdanih) se ide na smanjenje zapremine motora. Vidiš da ni fondovi više ne financiranju rabljene (starije, masivnije) strojeve...
Trajnost nije toliko upitna, dapače nije ni poželjna, jer treba čim prije kupiti novoga.
Uostalom, ak voziš auto od 1 litre i 200 konja u čemu je razlika od traktora?
Broj cilindara nije toliko bitan koliko je bitna zapremina motora.
Zapreminu se "nadoknađuje" prednabijanjem (turbinom, ili dvije), a momentnu krivulju se korigira ubrizgavanjem (common rail je čudo).
Ono na kaj svi "laju" je tko će to popraviti i koliko bu to koštalo...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
U Fenda ne dirati.
To je apsolutni vladar, dok se ne pokvari.
Onda je svejedno koliko cilindara ima i kaj more ili nemere
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,536
Ima neki koji se ne kvari? A popravak Fendta, JD, NH, Case, Claas… Sve isti vrag.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Onda ide grunt na bubanj 🤭

Ma nije baš tak sve crno...
Rekel je nekad meni neki tam na granici Međimurec kad je doslo vreme za platiti posel. Pet put se za šaratoflin prijel i svaki put komentiral:
Sinek, najteže je peneze z vrpe meknuti.

Ali to ti je tak, onom ko ima ragu je trošak kad sijalica zgori, a onom ko ima traktor je isto tak sve skupo i nijednom se ne isplati..... a niko ne razmišlja kolko penez je s njim zaslužil....
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,568
Nisu regalu ali u štaglju pokriveni sa dekicama sam nisam siguran jesu od dormea mislim dekice :giggle:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Ti su izvan konkurencije.
Pitanje je bilo koji se ne kvari ;)

Naprimjer ovaj se isto kvari ali nameče na vrpu sve četvrtake iste snage i u momentu ih zaore....
A kad ga po starosti i satima ti četvrtaci dostignu več budu dva ili tri cilindra isporučivali više.

 

turke

Član
Tu od
8 Pro 2014
Poruka
79
Sve Okk . Ali jednom se živi i kaj bi ja sad trebal biti rob svojem poslu ? Delati s starim JD, Fendt, mf starosti 25-30 godin ? Nije ni čudo da nam je poljoprivreda tu gde je . 10-12 sati u komfornoj kabini ili isto tolko v staroj ragi . Nek on meni zdura 7-8000 sati i na prodaj . Isto tak delaju sagdi po EU , a naši ih kupuju i popravljaju . Ko dela 20-30-50 rali tak sejedno , ali delati 200+ rali s starim Traktorom 20+ godin. Ko voli nek izvoli .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Ma sve pet, daj nam Bog svakome da si olakša život i svakih deset let si kupi novi udoban traktor i nakon toga ga proda.
Samo, ako bu svima tak pitanje je kome?

Opet se vračamo da velikim treba, a onaj mali nije čovek....
Točno takva ti je razlika između šestaka i četvrtaka. Više je uvijek bolje ;)
Ja i dalje stojim kod svojeg razmisljanja da ti napumpani nisu i nebudu ni sluga staroj sirovoj snazi.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,962
Nekaj takvo je i naš @luka naganjal. Al odkak si je kupil Renulata, JD je malo ostal sastrane 🤭

I ja sam fan šestaka, al nažalost još nijedan nije u garaži. Bit će 💪💪
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
I ja sam fan šestaka, al nažalost još nijedan nije u garaži. Bit će 💪💪
Može i četvrtak biti zabavan, a isto je odlična uspavanka.
Ali ne može parirati onom zastarelom ;)

 

Najnoviji postovi

Na vrh