• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjet za kupnju rabljenog traktora

  • Temu pokrenuo agroenogastro
  • Datum prvog posta

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,173
Moji nisu na prodaju i nikad ne budu.

Ja sam dosta polovnih strojeva kupoval u zadnjih 15 god i svi su bili u odlicnom stanju i nisam ih pretjerano placal, sve nekak realno, pa tak nebi ja ni svoje precjenjival.

Ali realno, ovaj moj 539 bez kabine i kompresora nikak ne vredi više 3 tis, a ovaj s kabinom i kompresorom od 3500-4000 e, al to 4 tis max i to baš mora biti sacuvan ko moj.

20230501_143105.jpg
20221020_094042.jpg
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
622
Ja imam Zetora 7340 2005.g. I mogu reći da ga nebi prodao ni za 30.000€ radi tridesetak rali zemlje i to mu je taman. U planu mi je kupnja većeg novijeg traktora ali to više neće biti Zetor eventualno ako se nađe neka forterra 11641 sa 6 cilindara
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,173
Pa jel onda i moj 539 vrijedi 30 tis e koji isto radi 30 rali?
Kaj je prevec je prevec, taj Zetor je novi koštal 2005 ispod 200 tis. kn i sad da su takvi 15-17 tis eur, to bi bilo plafon i skroz realno.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,348
Prek 4000€ traze za ocuvane 539 s kabinom.
Ja sam 2017. za tadasnjih 30000kn ili danasnjih 4000€ kupil 539 koji je imal 1250rh, prikolicu kopiju kikinde, plug 2x10 batuje, tanjurace 20 diskova, spricu kzk. Za te novce dns jedva da 539 kupis.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
622
Pa jel onda i moj 539 vrijedi 30 tis e koji isto radi 30 rali?
Kaj je prevec je prevec, taj Zetor je novi koštal 2005 ispod 200 tis. kn i sad da su takvi 15-17 tis eur, to bi bilo plafon i skroz realno.
Ja nisam rekao da vrijedi 30 nego da ga ne bi dao ni za 30 tisuća, realno ne vrijedi preko 15 tisuća samo ga je problem naći u 100% ispravnom stanju a tko ga ima teško da će ga prodati, ako hoće čovjek utege za njega cijeli set prednjih i stražnjih dođe preko 1000€
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,173
Ja nisam rekao da vrijedi 30 nego da ga ne bi dao ni za 30 tisuća, realno ne vrijedi preko 15 tisuća samo ga je problem naći u 100% ispravnom stanju a tko ga ima teško da će ga prodati, ako hoće čovjek utege za njega cijeli set prednjih i stražnjih dođe preko 1000€
Sve jasno, znam kaj si htel reci, samo sam malo sarkastican.
Moji meni nemaju cijenu, znaci meni vrijede beskonacno.
I nebi ih nikad mogel prodati, jer vjerojatno dok bi izlazili iz dvorišta, plakal bi se.

Ali nekako bi se te cijene trebale u kompletu spustati, tj ne znam kak da to objasnim, trebali bi se svi ljudi nekak naučiti, tj osvijestiti da to toliko ne vrijedi (ti polovni traktori) i da se jedanput za svagda cijene stabiliziraju.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,380
I nebi ih nikad mogel prodati, jer vjerojatno dok bi izlazili iz dvorišta, plakal bi se.
Ja sam kupil svoj 533 od ženinog tetka. Traktor je stajal 20 godina,pošto su kupili drugi. I ,istina je da je čovjek plakal kad je išel z grunta jer je to bil njegov prvi traktor. Ali sad je osmjeh od uha do uha kad mene vidi na njemu. Blizu smo si,500 metri. Veli,sad znam da je v dobrim rukama i da nije otišel v staro železo. A z mojega grunta bu išel sigurno posle mene 👍
 

turke

Član
Tu od
8 Pro 2014
Poruka
79
I nebi ih nikad mogel prodati, jer vjerojatno dok bi izlazili iz dvorišta, plakal bi se.

Je tak je i moj stari , dok neje probal delati s novem Traktorom . Sad veli da bi trebalo prodati stare traktore i kupiti još jednoga novoga (manjega ili većega od maxxum ) . To budemo vidli s obzirom na količinu zemlje kaj bude prevagnulo na kraju . Proslo vrijeme imt , torpeda , zetora . Da ne bi bilo radili smo mi godinama sijali , prskali , rasipali gnoj sa imt 539 i torpedom (120-130rali) . Sad kad je toga sve vise i vise to je samo muka Isusova s takvim traktorima .
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
551
Treba kupit novi traktor bez kredita a uzet kredit u današnje vrijeme je ko loto,al realno zetor od 20 t eura nudi manje nego neki zapadni koji košta i jeftinije.Znam da su za Zetor djelovi jeftini al bi zato zapadni traktor trebo bit kvalitetniji.Ispavite me ako griješim.
 

Najnoviji postovi

Na vrh