• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tehnički pregled - signalni trokut

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Danas obavi tehnicki, novina je ta da bude trebalo iza na blatobranu imati katadiopter, bilo okrugli ili kockasti.
Misliš na mačje oko ili onaj trokut kak ide na prikolice?

Inače, na registraciji traktora nije trebal ni okvir ni trokut...
Bila je dovoljna rotirka na blatobranu :)
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Kočenje nije mjerodavno, jer ne koči isto na travi, blatu ili asfaltu, to su oni zamislili da treba kočiti.
Rekel je i meni da se zaletim, ja nisam htel.
Reko po kojem zakonu? De su valjki? Reko oni to tak gledaju, reko ok ja kočil nebum i gume trošil bespotrebno. I naravno da me pustili. Pa znam kaj podliježe zakonu a kaj ne.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,692
Misliš na mačje oko ili onaj trokut kak ide na prikolice?

Inače, na registraciji traktora nije trebal ni okvir ni trokut...
Bila je dovoljna rotirka na blatobranu :)
Macije oko, okruglo ili cetvrtasto, na samom rubu blatobrana+ trokut kak dosad.
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Mačje oko, okruglo ili cetvrtasto, na samom rubu blatobrana+ trokut kak dosad.
Mačja oka su oduvijek na traktoru, tak da to nisam niti primjećival.

More trokut ili rotirka. Nije trokut obavezan.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,692
A nez, relativno je sve..
Decko je bio s 2g starom humelicom 10t, 40km/h, trazio je trokut da zakaci da slika.
Na njoj ni nosac ni nista i s tom brzinom kao netreba ali ipak treba
 
  • Wow
Reactions: ZJ

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,576
Ako zadnje lampe imaju katadioptere u sebi, onda ne trebaju posebno katadiopteri, barem je kod nas tako.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,906
Prije 20 godina susjed išao sa traktorom po šuder u kamenolom, vozio se po glavnoj cesti, da bi u određenom trenutku izgubio kontrolu, vjerojatno trenutak nepažnje, kotač zahvatio rub, traktor pao pod jarak i poklopio ga. Nekoliko godina kasnije su na taj isti traktor ugradili sigurnosni ram, iako za njega nažalost prekasno, ali je pomogao drugima da opet ne stradaju. Kod nas je većina ljudi ugradila na traktore koji nisu imali, dodatni luk baš zbog mogućnosti prevrtanja, ja ih osobno poznam mnoge kojima je život spasio, ili barem omogućio da nisu teže ozlijeđeni. Razumijem da ne može svatko imati kabinu, ali taj sigurnosni ram bi trebali ljudi ugraditi prvenstveno radi sebe, ne kažem da bude uvijek od pomoći, sve zavisi kako i na koji način se nesreća dogodila, ali su sigurno veće šanse da se izvuče živa glava.
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
232
Što se tiče ugradnje sigurnosnog okvira, zakon zanima samo papirologija, ne i sigurnost. Ne znam sad točne godine, ali do jedne, moguće 1984? ne trebaš imati sigurnosni okvir. Dapače, ako ga nemaš i ugradiš na svoju ruku nekog doma napravljenog onda si tehnički neispravan. Ne kažem da se ne može kupiti nekakav sa papirima, ali u startu si spriječen da se sam osiguraš ako ne misliš kupovati tvornički.
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Da, sve se danas svodi na formu, bez sadržaja.
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Ako je traktor registriran prije 1981, ne treba zaštitni okvir. A poslije te godine je obavezan na registraciji. Treba atest napraviti da se može upisati u prometnu. Prije se to upisivalo kak se htjelo bez potrebe atestiranja, sad treba za sve papir.
Imam za svoj traktor kabinu sa serijskim brojem i pločicom koja stoji jer ju ne mogu atestirati. Tj., moram otići direkt u CVH i tam pitati da li bi prošla atest. Na tehničkom dečki koji se bave tim vele da su slabe ili nikakve šanse za to. Pa se i dalje vozim kak i prije bez kabine i zaštitnog okvira. ☺️ Sreća, ne radim puno sati sa njim.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Tak radi jedan susjed....samo okvir mu i služi za ukras, jer je nosač na kojeg ga natakne (pre)slab.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,612
većina nas sigurnost smatra teretom, kod mene ima lik koji je na imt560 stavio okvir od cijevi 40×40 jer, eto, mora ga imat zbog registracije. Ok, jest ravnica, jest da u mom kraju nema nekih prevrtanja ili nesreća sa traktorima ali svejedno, nikad ne znaš. S druge strane takav sam i ja što se sigurnosti tiče, kacigu imam a setim je se tek kad me grana opizdi po tintari. Većina nas također pojas u autu kopčamo tek kad vidimo policiju...i tak dalje. Biciklisti/pješaci hodaju cestama bez ikakvih oznaka, sjećam se jednog udarnog naslova na nekom portalu od prije par godina NOVI UDAR NA GRAĐANE...donesen je ili predloen zakon da pješaci i biciklisti moraju imati reflektirajući prsluk...jebote udar od 12-15 kuna a život ti ovisi o tome dok kutiju cigareta platiš preko 30 kuna bez problema
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Koliko donesenih zakona je smisleni ili provedivo?
Pješaci i reflektirajući prsluk...ima li to uopće smisla?
Zakon, zakon...sve se regulira nekim zakonom. Ma tko bi ih i pročital toliko, a kamoli se sjetil kaj u njima piše.
Izgubil se zdrav razum od silnih zabrana, samo zato da bi se moglo kažnjavati.
Problemi se ne rješavaju, već se samo "zakonom" pokušava smanjiti njihov utjecaj, umjesto da se isti riješe.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,612
Inace sam protiv zakona ali neke stvari moraju biti regulirane zakonom i kaznama jer se ljudi ne bi samk sjetili. Reflektirajuci prsluk naravno da ima smisla, pogotovo po selima gdje na pojedinim mjestima nema pjesacke staze niti rasvjete.Covjek seta rubom ceste, tebi u susret dolazi auto pa moras voziti pod kratkim svjetlima, on je naravno obucen u tamnu odjecu i nema teoretske sanse da ga vidis, a on se sklonit nece
 

Najnoviji postovi

Na vrh