• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
1,9 - 5,4 - 6,9 - 8,2 (2,85 - 1,5 - 1,19)
3,3 - 9,6 - 11,8 -14,0

Dobro pretpostavih, sve manji korak između slijedećih brzina, a veliki imeđu 1. i 2.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Loše pretpostavljaš , kada radiš sa njim nigdje ti ne fali brzina.
A sve ostalo nadoknadi obrtni moment :ppozdrav:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Ne pretpostavljam loše, spomenuh ovdje
a malo niže i dokazah...
Obično traktori imaju geometrijski omjer, a ovaj nema tak.

Nisam rekel da je to loše, već da je neobično.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
1,9 - 5,4 - 6,9 - 8,2 (2,85 - 1,5 - 1,19)
3,3 - 9,6 - 11,8 -14,0

Dobro pretpostavih, sve manji korak između slijedećih brzina, a veliki imeđu 1. i 2.
Da, paušalno gledao si djelomično u pravu,zašto paušalno, pa zato što taj mjenjač ima dodatak za "puzajući hod" ne ugrađuje se serijski na svaki traktor nego po potrebi, sklop se ugrađuje izvana s lijeve strane mjenjača.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Mato, gledam samo omjere između brzina, nema veze s puzajućim hodom.
Ovaj mjenjač ima omjere poput poput automobilskih mjenjača na osnovne 4 brzine. Samo to, ne ulazim u druge detalje.
Važno je da ima puno brzina između 4 i 13 km/h (čak 10, u radnom području)!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Videl sam ih nekoliko po otpadima...kaj nisi rekel da ti treba :ROFLMAO:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Kombinacija iz više traktora , kao što je kod mene 52ka ali ima motor D245 , polovljenje brzina , orbitrol na volanu i još trista čuda koja su je toliko transformisala da nemožemo reći da je više 52ka nego mutant.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Hah , pa nemora da znači , možda je jednostavno neko izbacio ručicu zbog kvara ili ... Teško je reći jer nagledao sam se svakakvih gluposti da stvarno nekada treba forenzika da bi se analiziralo šta je neko izmišljao.
Možda je pukao na pola pa stavljeno zvono od 52 koja nema polovljenje , jer traktor je sa područja gdje se dosta radi šuma tako da ......
Ili je jednostavno model koji nema pola brzine. Mene zbunjuje ona crvena farba koja probija ispod crne .
 

KljajoMtz

Novi član
Tu od
22 Sij 2024
Poruka
11
Pozdrav ljudima na ovom forumu..i hvala za prijem...
Pitanje...radim sa malčerom koji je na 52-ojci ali zbog loših ležaja na malčeru .uspio sam zapalit lamelu..i sad ista brzo proklizi odnosno vise traktor ne mjenja zvuk ..nema opterecenja na motor a kardan stane..do kad ce tako a nadam se još par dana da izdrži .pa me zanima koju lamelu izeti novu vidim sa se nudi više vrsta ..uglavnom je na traktoru samo malčer. Od opterečenja .hvala na pomoči
 
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
383
Jeli ima tko sliku mjenjca od 52 i od 82 mislim U cemu je razlika,pitam jer je Savo reko da je mozda mjenjacu stavljen od 52
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Pozdrav ljudima na ovom forumu..i hvala za prijem...
Pitanje...radim sa malčerom koji je na 52-ojci ali zbog loših ležaja na malčeru .uspio sam zapalit lamelu..i sad ista brzo proklizi odnosno vise traktor ne mjenja zvuk ..nema opterecenja na motor a kardan stane..do kad ce tako a nadam se još par dana da izdrži .pa me zanima koju lamelu izeti novu vidim sa se nudi više vrsta ..uglavnom je na traktoru samo malčer. Od opterečenja .hvala na pomoči
Pa bolje nemoj ga silovati tako , makar pokušaj dotegnuti oblogu malo za početak.
Jer možeš lako spaliti i bubanj .

Mjenjač je isti (skoro) , razlika je u predmjenjaču , zvono prije mjenjača a tu je pola brzine.
 

KljajoMtz

Novi član
Tu od
22 Sij 2024
Poruka
11
Ma malcer je isto kupljen da odradi samo ovaj posao a inače polovni Calderzoni ali cini čuda .. kupio nove čekiče i promenio leźaje a sad lamelu...promjeniti.
Ali nema odgovora koju lamelu kupiti dali je bitan proizvođač?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Kao da imaš neki izbor , pa nije ti to kafana pa da biraš pivo , dobiješ šta ima i sretno :hahah:
 
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
383
Jeli se moze vidjeti razlika U zvonu od 52 i 82 mislim Po slikama,interesuje me ova 82 Ali Mi cudno da nema polovljenje brzina ispod volana kao kod drugi 82
 

Najnoviji postovi

Na vrh