• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,623
Ja svoga još nisam ni okopao, ne da vrijeme, skoro svaki dan neki pljusak padne
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,348
kod mene upravo pljusak...lijepo ga pada...

@plus hvala na točnijem izračunu. ja sam na brzinu to napisao na poslu i ovo tvoje je sigurno točnije. i opet se zapravo vraćamo na ono što smo raspravljali na temi vinograda, najbolje je kad piše koliko sredstva na količinu vode.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,623
@Razinekop da,oboje radim sa istim strojem, kada idem frezati, skinem jedan red noževa sa svake strane tako da mi ide između redova. Krumpir sadim na razmak 70 cm, a freza je široka 50 cm.
20240519_075159.jpg
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
340
@mtd001 Koliko shvaćam ti najprije okopavaš, pa poslije zagrćeš. Zašto to ne radiš istovremeno -u čemu je problem? Ja svojim Benasijem radim istovremeno.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
699
Carrera u vrećici a Arizona na slici. 😀
View attachment 73126
View attachment 73125
Kako si zadovoljan arizonom? Ja kada sam je sadio bila je rodna ali nešto duže vegetacije pa je pojede plamenjača.. Kod mene u Dalmaciji, pretpostavljam da si i ti tu negdi.. Ove godine posađen marabel i bela rosa, sve certificirano sjeme međutim marabel je imao neku grešku. Uglavnom krumpir jako loše nicao, slab sklop, cima mala.. Neće biti ništa
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,623
@mtd001 Koliko shvaćam ti najprije okopavaš, pa poslije zagrćeš. Zašto to ne radiš istovremeno -u čemu je problem? Ja svojim Benasijem radim istovremeno.
Pa treba i motikom proći po redu i okopati travu ručno 😉
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
340
Za @sttipa i @mtd001 Kod mene na Benasiju zagrtač je postavljen na "zadnju nogu" te u jednom prolazu okopavam i zagrćem. Ovo je slika pravljenja brazde ,a kod zagrtanja je u raširenijem položaju. Ujedno skinem po jednu "motiku" sa svake strane.
 

Prilozi

  • Zagrtač1.jpg
    Zagrtač1.jpg
    129.9 KB · Pregleda: 43

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,623
Ma mogu i ja tako, ali kako riješavaš travu koja je u samom redu, to ostavljaš?
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
340
Ma mogu i ja tako, ali kako riješavaš travu koja je u samom redu, to ostavljaš?
Dok se ne izmisli da sa svake strane na traktorskoj frezi stoje dva mala robota i sa laserima uništavaju travu do tada motika i ručno čupanje ja toga imam malo tako da mi "kemija" za sada ne dolazi u obzir.
I dalje stoji moj stav da radim što "učinkovitije" zašto dva puta ako možeš u jedanput.
 

Gerd1987

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
109
Kako si zadovoljan arizonom? Ja kada sam je sadio bila je rodna ali nešto duže vegetacije pa je pojede plamenjača.. Kod mene u Dalmaciji, pretpostavljam da si i ti tu negdi.. Ove godine posađen marabel i bela rosa, sve certificirano sjeme međutim marabel je imao neku grešku. Uglavnom krumpir jako loše nicao, slab sklop, cima mala.. Neće biti ništa
Ja sam iz Ljubuškog. Arizonu sadimo četvrtu godinu, najbolji prinos daje, razvije veliku cimu pa treba malo više zaštite od plamenjače. Prethodnih godina sam stavljao slike, postiže već početkom lipnja vrlo krupne gomolje. Istina je da nije vrlo rana nego više srednje rana sorta.
 

Najnoviji postovi

Na vrh