• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

CIJENE USLUGE KOMBAJNIRANJA

  • Temu pokrenuo seljaček
  • Datum prvog posta
B

BAGERISTA

Guest
Žalosno ali istinito........:?:?
A da ih nije sram,,,još te u oči gleda,,:|:|i pravi budalom....:axe:
ma nek s njima u dno-dna otiđe,,,da bog da.

Znam još kad sam bagerom dela,,,,,,,pa nije problem,,,,svakome se desi iskrsne,,,,problema u životu uvijek,,,i nedaj bože slabega,,,,,,,,,,,,,ali postoji riječ...obraz,,,,a ne da mi prostiš,,,gov*o od čovika.,.
 

denimede8

Član
Tu od
8 Lis 2011
Poruka
32
Kužim te, al sad vi shatite mene, u okolici svi koji vrše usluge sa poljoprivrednim strojevima prošle godine išli su sa cijenom od 100 eura po rali a ja 600 kn, imao sam posla da se se usereš a na kraju mi je 30% ljudi ostalo dužno. znači ja ove godine krećem s cijenom 1000 kn/ha što bi otprilike bilo 750 kn/ral.
Stvar je u tom da su me neki kombajneri naganjali zbog niske cijene al dok im objasniš ode baba s kolaćima.
:drinkers:

750 KN po rali malo si previse digao cijenu kod nas je 400 kn kukuruz i pšenica za ostalo neznam jer ne sijem,a pred prosle godine mi je jedan kombanjiro kukuruz za 350 kn ral
 
Posljednje uređivanje:

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
pšenica
400kn/kj
450kn/kj s sječkom
kukuruz s tarupom
500kn/kj
(bez pdv)

-s time da sam ove godine korigirao cijenu pošto su prinosi bili katastrofa, za veće površine postoji mogućnost dogovora i prijevoza.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kod nas je kombajniranje 500 kn/ral, branje s bračom u klipu 500 kn/ral...no, ovisno kako za koga i o kakvim se površinama radi...dosta sam brao i po 450 kn...ili po 350 kn+ gorivo...kak se s kim dogovoriš.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Ostajem kod takvih cijena, neču se više moliti za svoj posao (novac), neka strojevi stoje i skupljaju prašinu, ionako su kupljeni da ih imam za vlastite potrebe, a kad tamo išlo se u zaradu :madmana: bolje da nisam.
Evo ,,,,, samo sam komentirao pošto je takova tema o cijenama usluga.
Kod nas sam trenutno najskuplji, svi kalkuliraju i pričaju kako bi morali dići cijene da im je neisplativo radit, a nitko nije rekao konačno koliko će šta raditi, osim mene.
Evo jučer krenuo u vožnju stajskog gnoja, uslužno, i pita čika koliko računam.
Po prikolici sa utovarom 150 kn, bez utovara 100 kn.Prikolica je 4,5 t DF.
Izvezao 12 prikolica ,čika reko dosta nema više love, platio i bok. Ostalo još nekih 4-5 prikolica. :drinkers:
 

heik

Član
Tu od
27 Velj 2012
Poruka
87
meni prošle godine čovjek što je vršio naplaćivo je 300kn/jutro ako se odma plaća a 400kn ako ne
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
meni kombajnira po 450 kn /ral...bilo siječka bilo freze bilo kaj...:p
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
ja sam vršio uslugu žetve žitarica po 600 kuna jutro a kukuruz zrno ili klip po 700kuna a plaćanje je bilo solarno. možda ove godine bude 50kuna gore, više ne radim na odgodu poslije se još ljute kad ih zovem da doneseu kune
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
kod mene ja kombajniram 2000 kn. hektar a čuo sam da kolege vrše i po 2300 do 2500 hektar, naravno kod nas je obavezno baliranje ili sam kombajn ili sa visokotlačnom presom
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
...je i ne kombajnira sam 5 rali , nego 35 rali godišnje...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
350kn- 1000 klaftri,na veče količine dajem neki rabat;)
Baliranje male kockaste bale 2.5kn/komad..

Sječku probam izbjegavat na kombajnu,ali ako tko striktno zahtjeva onda malo povisim cijenu..
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Jedno je doči na polje od pol rali ili na tablu 10-20ha cjene se razlikuju.
lako je kad morete musti ljude,na ral potrošiš 10-15l goriva ovisno o stroju.neračunam berač traktorski to je drugo...al sve preko 500kn je preveč na malim komadima za ral
 
B

Bobo

Guest
Kombajn 400kn/kj drugi svi idu po 500kn, ali ja imam mal i spor kombajn i ne sjeckam slamu, pa zato jeftinije. Usluge prijevoza vrsim samo u selu, tj od njive do kuce na silos ne vozim ne isplati se s 4t prikolicom

berac jednoredni 500kn/kj, i bez naknade dajem svoj 539 i kipericu za prijevoz klipa do kuce ako netko zeli. Ako ne, cjena ipak ostaje 500kn.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Evo mi danas kombajnirali kukuruz i cijena po jednoj rali je 550kn
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
kod mene je kombajniranje 550 a tritikal je 600. s tim da sječku neće nitko jer slamu skoro svi koriste, ćak je i nemam dosta.
dok kod mene beru s jednorednima 800-900kn a ja berem od 650-700 ovisno.
a i ovisno i o godini, ako je močvara da se nemože proć ljudi inzistiraju tako i ja dižem cijenu.
2010 godinu brali mf 3070 naprijed i zetor 6340 pod beraćom tornado40 i brali cijeli dan i više zagazili nego pobrali, i na kraju se obadva ukopala zvali 3 susjeda da ih ćupa van. drugi dan ja došo s svojim kombajnom završio istu površinu njiva do te za sat i pol i nisu me izvalčili, ali su zato bili kanalčine ostale iza mene
 
Posljednje uređivanje:

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
psenica i uljana 500 kuna hektar a sa sijeckom 550

kukuruz 600 hektar to su cjene od prosle godine kod mene.

za vece povrsine prevoz besplatan.
 

heik

Član
Tu od
27 Velj 2012
Poruka
87
a koje su cijene kod vas siliranja i pršanja rolo bala te zamatanja istih?
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
toga ovdje ni nema ljudi su se rijesili krava u cjelom selu nema vise od 30 krava
bile su dvje velike farme ali su stavili kljuc u bravu davno.
u selu ima samo jedna rolo presa a covjek drzi svinje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh