• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5211 starac u finom odijelu

Frenki F3

Aktivni član
Premium
Tu od
7 Velj 2024
Poruka
74
Nosač skinut, ležaj izbijen već, ( čudno mi zujal ), budem ubacil neki Fag ili skf po kataloškom broju. Semering, sve ide novo kaj god sam skinul, gumice i onu osovinu špere sam izvadil da gumice promijenim. Jedino to s paknama nisam računal ali hvala na savjetu. U biti, Veliko Hvala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Frenki F3

Aktivni član
Premium
Tu od
7 Velj 2024
Poruka
74
Ekipo, može pomoć oko montaže pojasa ručne? Kupil sam sve novo, pojas, klin pojasa, onaj trokutasti napinjač, onaj napinjač sa federom...nekak mi je to sve preknap za doboš..ima koja fora za montažu? Hvala
 

Prilozi

  • 20240212_161315.jpg
    20240212_161315.jpg
    36.2 KB · Pregleda: 31
  • 20240212_161332.jpg
    20240212_161332.jpg
    22.3 KB · Pregleda: 31

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,712
Jedino ak su ti dali pojas za malog zetora 3 cilindra onda može bit preknap.
Kad ti vlovi prste prvi put onda buš videl kak ide unutra :hahah:
 

Frenki F3

Aktivni član
Premium
Tu od
7 Velj 2024
Poruka
74
U Zelini sam sve uzel za 5211...nekak je knap kad sam probal samo doboš na prazno. Hvala G.Mika...
 

Frenki F3

Aktivni član
Premium
Tu od
7 Velj 2024
Poruka
74
Sad kad malo bolje razmislim-skidam kapu svima Vama mehaničarima / poljoprivrednicima kojima je šrafanje kruh i opstanak. Strgaš se na tom poslu kad ga delaš svakodnevno. A posebno hvala forumašima koji svoje vrijeme odvoje na pomoć ovakvima poput mene. Ja za vikend sve sklapam , na traktoru je pojas ručne postavljen, poklopac sa vilicom špere i predihtanom osovinom, semeringom. Na reduktoru je promijenjen semering polusovine, sve gumice, ležaj na nosaču pakni, pakne ( zval Lamelu ali tek drugi dan su gotove ) češke, cilindar fragokof, i federi. Doboš podrejan. Kupil sam još komplet lajtunga za kočnice ( sve ) i cilindre ( fragokof )ispod papuča. ( to kad budem štelal-trebal budem savjet )....Hvala
 

Frenki F3

Aktivni član
Premium
Tu od
7 Velj 2024
Poruka
74
Ovaj tjedan na turi sam malo njuškal stare postove u vezi zetora. Baš si nekaj mislim, da sam to prije napravil, puno bi naučil. Možda se nebi tak zeznul prilikom kupnje. Simptomi neodržavanja su u mojem slučaju očiti. Ok , stvarno nisam očekival čuda od 40let starog stroja ali brate, ovo nije vrijedno tih para. Ajde, nek on ima vrijednost takvu ( opravdanu ili ne, u to ne ulazim )ali za te novce sam sam mogel puno bolji stroj dobiti. Priznam pred svima da sam ispal naivac. Kopka me to. Nek mi bu sad lijepa kabina i friška farba po limariji i nove naljepnice. Danas sam po povratku s ture odlučil namontirati nove kočione lajtunge+cilindre pod papučama i onda skužim da su stari lajtungi oko razvodnog cilindra svi krivo spojeni. Prvo sam pomislil da sam krive kupil. Ali novi sami pokazuju točku spajanja na razvodnik ( 5 cilindar) i zakaj ih onda zavijati i spajati na krivo mjesto?? To direktno zadire u sigurnost. Nemam riječi. Papuče trebaju biti učvršćene sa 4 šarafa a bila samo 2. I tak, super mi je pronalaziti nove stvari. Barem imam jedinstven stroj u širem krugu sjeverozapadne Hr...🫣
 

Prilozi

  • 20240216_134618.jpg
    20240216_134618.jpg
    44.1 KB · Pregleda: 33
  • 20240216_152939.jpg
    20240216_152939.jpg
    43 KB · Pregleda: 33

Frenki F3

Aktivni član
Premium
Tu od
7 Velj 2024
Poruka
74
Sutra sam isplaniral ubaciti desni reduktor. Valjda ne nebudem oštetil semering prilikom ubacivanja, jer prvo moram kanđu od špere pogoditi pa onda ostatak+ pojas od ručne ( a to nisam nikad u životu probal ). Njega sam sa žicom malo zakačil kroz onu rupu gde se štela i napel da formira kružnicu. Ispravite me ako sam kaj krivo opisal. I nadam se da bude sve funkcioniralo. Pa odzračim da pascalovi zakoni započnu s normalnim radom u tom traktoru napokon.
 

Prilozi

  • 20240216_161546.jpg
    20240216_161546.jpg
    27.2 KB · Pregleda: 19
  • 20240216_171809.jpg
    20240216_171809.jpg
    31.4 KB · Pregleda: 19

Frenki F3

Aktivni član
Premium
Tu od
7 Velj 2024
Poruka
74
Nakon toga bi još izvadil kardan( pročital upute o vađenju na starim postovima ) da zamijenim semering / lager ( malo i on slini ) i sad kad nema ulja i onaj šaraf koji drži magnet u situ od ispod hidraulike. Možda bi bilo dobro sve u kompletu izvaditi i oprati te predihtati. Uglavnom, ima posla a proljeće je tu začas.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,371
Samo hrabro,sve bu dobro 👍. Svaka škola košta,ali tvoj trud je neprocjenjiv 👏
 

Frenki F3

Aktivni član
Premium
Tu od
7 Velj 2024
Poruka
74
Dečki, konačno je zekan na kotačima. Malo mi se pojas ručne čuje da haba po dobošu kad je ručna dolje ali ne blokira kotač. Onda sam izvadil magnetni filter da očistim i zamijenim novim šarafom jer stari je uništen. Ali novi šaraf nejde pa nejde. Navoji isti, sve isto, ali valjda žnj klasa neki zamjenski. Moram ionak mrežicu mijenjati pa uzmem i njega drugi tjedan. Zamijenil još semering kardana ( lager mi zgleda OK ) i sutra odzračim. Htel bi zamijeniti i lajtung koji ide od posude do cilindra kuplunga pa me zanima gde njega odzračiti jer imam i kočnice. Dal njih prvo ili kuplung ako može odgovor?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Frenki F3

Aktivni član
Premium
Tu od
7 Velj 2024
Poruka
74
Cijenjena ekipo, kočnica dela ko luda. Prepelal sam se krug i u brege, to koči ko mali auto, bez naprezanja. Baš sam zadovoljan, upoznal malo mehaniku, barem znam kaj me čeka u budućnosti😆..e sad, pošto sam slagal samo desnu , sad sam odlučil da izvadim i lijevu ( malo kasni za desnom iako i ona zakopa )da zamijenim identičnim paknama, cilindrom i potokarenim dobošom, zamijenim semering i one gumice ( iako vidim da je lik koji mi je prodal traktor mijenjsl lijevu stranu ). Onda budem znal kaj imam. Hvala svima na pomoći😉

Inače, motor mi se čini OK, stvarno zdravo, ali pričekajmo opterečenje. Zetor je čudo kak mu motor koči nizbrdo, usporava, ne znam dal je to radi prijenosa ili promjera klipa ali fakat se osjeti pogotovo u usporedbi sa ferđom. Budem ja to sredil za svoje potrebe
 

Najnoviji postovi

Na vrh