• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Yanmar YM 1110

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
A skuzio sam da je muzejski primjerak prema tipu hladenja.
Neznam ja sam do sada reko svoje misljenje i dalje neznam sta moze bit ali to je toliko jednostavni sistem i fizicki mala masina da je cijelu rastavis i sastavis ti ne treba dva dana, ako si pregledo komplet rashladni sistem i kazes da je sve ok onda odpeljaj motor kod mehanicara da vidi jel sve ok, ako i to napravis i sve bude ok ostaje to da ga jednostavno preopteretis ides pre brzo dok kosis i previse hvatas, drugo ne može bit... Ili prodaj mašinu brigo moja pređi na drugoga i kupi nešto novije jače sa normalnim rashladnim sistemom i pjevaj dok radiš :p:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ima za kupiti kit za taj motor.
Dobije se pumpa,crijeva i neki poklopac...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

baja

Član
Tu od
1 Sij 2015
Poruka
53
Indicator mjeraca temp je na glavi motora a termostat nema.

Kolika je cijena tog kita igdje ga kupit moze li link kits.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Mislio sam da provjeriš ispravnost postojećeg mjerača temperature u glavi s ovakvim ili sličnim termometrom. Usmjeriš ga na glavu i pokaže stvarnu temperaturu glave motora. Kod 90°, 2-3 stunja ne igraju nikakvu ulogu.
 

baja

Član
Tu od
1 Sij 2015
Poruka
53
Danas sam cilo popodne oko traktora.
Sve sam ispra ponovo i sastavija,nakon toga sam isa probat i isto je bilo,nakon toga padne mi napamet da skinem haubu i gle cudo.
Temperatura u drugoj brzini kardana cilo vrime 90stupnjeva,u prvoj max 80,cim je spustim haubu ode u crveno 100.
E sad dali raspilat haubu da napravim veci dotok zraka,ili skinit haubu,jer je mal usis kroz masku.
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
baja, možda da ugradiš dva ventilatora jedan da usisava a drugi da isisava zrak, sigurno bi pomoglo. ostavio sam ti privatnu poruku, izgubio sam ti broj
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A da nije ventilator krivo okrenut,ako se opče može krivo staviti?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

baja

Član
Tu od
1 Sij 2015
Poruka
53
Nije dobro je okrenut uvlaci zrak kroz masku,mrezu(zastitu),i kroz hladnjak do motora.
Ja koliko vidim,to je moje razmisljanje mal je otvor na maski za dotok zraka.
E sad zasto neznam dali je stvarmo mal,ili je mozda hladnjak star,iako je cist opran i uredan.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Skini onda masku i radi tako,samo pazi da se kiler nebi jače štopal sa travom ikrupnijom prašinom.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

baja

Član
Tu od
1 Sij 2015
Poruka
53
Mislim napravit masku od sita od kamionskog filtera zraka.
Ima mreza ispred hladnjaka koju redovito cistim a i hladnjak redovito ispiram.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Nema logike da je temp. tak visoka na termometru a da ne kuha. Po mome on ne daje točne podatke. Kak je već neko i naslutil.
Skini ga dole, ubaci sondu u lonac s vodom i na peč s njim.

Skidanje limova oko motora nije nikako pametan savjet, oni tu nisu samo za ukras.

Teško je na pamet (nisam se ni naslonil na takav model) ali pošto velite da on nema pumpe možda se s godinama nataložilo svega kojekud, a ne samo u hladnjaku.
Ako je termometar ispravan, sistem sigurno dobro opran od kamenca i naslaga (što ja baš i ne vjerujem) onda ipak ugradi malu pumpicu vode na struju (naprimjer od T4 kombija koja služi da bi osigurala dovoljnu količinu vode za grijanje putnog prostora) koju nađeš na otpadu za rundu ali ju obavezno spoji preko termo prekidača.
To mora igrati.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ovo je jako jeftina pumpa, ali nisam baš siguran da bu riješila problem. Priključci od 1/2" mi se čine premali i protok nije baš veliki. Za svaki slučaj bilo bi je dobro napraviti baypass normalnog promjera s račnama pod oštrim kutem.
 

baja

Član
Tu od
1 Sij 2015
Poruka
53
Dobro imate li vi neku pumpu koju mi preporucate,slika ili neki link.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako mene pitaš, nemam neku sigurnu.
Ova ima bolje karakteristike.
Možda nisam u pravu. Muha sigurno bolje pozna tu problematiku.
 

baja

Član
Tu od
1 Sij 2015
Poruka
53
A gdje je kupit i kolika je cijena,jedan mi maistor bas tu preporuca da uzmem.
To je pumpa od kombia T-4.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Baš ja htio napisat da uzmeš pumpu od VW-a. Imaš je u većini trgobina autodijelovima.... Tokić, Krešo, Ciak, intercars....

cca 400kn
 

Najnoviji postovi

Na vrh