• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

yanmar F7

jmjeti

Novi član
Tu od
12 Velj 2017
Poruka
21
Pozdravljam sve sudionike polj. foruma.Novi sam na forumu,kupio sam yanmara f7 pa bi molio sve koji imaju neke savjete u vezi ovog traktora da ih iznesu na ovaj forum.
Da napomenem da nemam neka iskustva uopće sa traktorima japanskim,pročitao sam nešto na ovom forumu u temi Yanmar i ostali jap.traktori.
Molim nešto u vezi ručice na desnoj strani iznad kočnice koja je dosta velika i može ići naprijed nazad.Čemu služi?
Malo o uljima,kontrola i nadolijevanje i sl.
Traktor ću koristiti za frezanje ,prskanje i košnju trave,nemam još priključaka pa može par savjeta mora li biti jap. freza ili može i druga.
Eto nadam se da ne tražim previše,unaprijed HVALA.
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
337
Pozdrav iz Šibenika,

Ne znam na što misliš kad pitaš za veliku ručicu poviše kočnice? Kod mene na Isekiju TU 1600 tu se nalazi ručni gas.Znaš li postavljati slike-slikaj traktor!

Inače teško će ti tko pomoći u svezi uputa jer će ti biti kao i meni ,jedini ja imam takav traktor-svaka škola se plaća.Meni je prodavač uz traktor dao osnovne upute o održavanju! Zašto ti to nisi dobio?
Koliko sam upoznat japanci imaju neke svoje zahtjeve ,a ja sam sebi na Iseki za potrebe "roto malčera-okomitog" kod bravara izradio -nadogradio dijelove poteznica.
 

kunte

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
30
Ona poluga sa desne strane mislim da tada traktor dobije vise snage na kotacima i kardanu ali uspori.

kunte
 

jmjeti

Novi član
Tu od
12 Velj 2017
Poruka
21
Kad stignem uslikaću tu polugu i cijeli traktor.
KUNTE tako nešto mi je rekao i prodavatelj ,pri normalnoj vožnji nisam primjetio neku razliku kad sam je pomjerio u položaj nazad.
Kolega iz Šibenika,prodavatelj mi je rekao da oni nedobiju nikakvo uputstvo,traktor je 98.god i vjerojatno je davno izgubljeno u japanu.
Što je najgore nisam ga mogao naći ni na internetu makar na engleskom,
Pozdrav
 

kunte

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
30
Na internetu nema ništa o tom traktoru. Tražio sam na japanskom ,jedino sam na jednom ruskom oglasu naßao gaberite traktora. Kupio sam i listu svih djelova na japanskom. Kasnije ti mogu napisati kakvo ulje ide u traktor. Imam negdje na facebooku ali ne mogu sad na telefonu kopirati.

kunte
 

kunte

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
30
Prednji most vam ide hipenol 90, u hidrauliku pod sicem ide transhidrol pa koji bilo jer isto ulje koristi za prijenos i hidrauliku. Ispod volana dole na podnici imate cep i tu ljevate atf ulje do vrha.
E mjenjač, . Morate bit pazljivi kod mjenjanja brzina jer je mjenjac osjetljiv i obavezno se skroz zaustaviti i tek onda promjeniti brzinu i to pod uvjetom da je smanjen gas. Inace malen ali mocan traktor. U motor obavezno mineralno ulje 15-40 i filter svakih 100 sati rada. Filter od zraka i goriva ima kupit nije problem.
To mi je napisao neko ko ima isti traktor kao nas dvojica.
Ovaj traktor hidrauliku krmili sa neke vrste comjuterom (neznam kako drugačije napisat) Ako imate originalnu frezu može se podesiti dubina frezanja i traktor če sam , da upravlja hidravliku. Na jednom engleskom forumu slučajno sam kontaktirao jednog japanskog koristnika koji i prodaje polovne traktore i obečao mi , da če pokušati dobiti japanske upute za F7 traktor. Dan posle su ga banali sa foruma , a ja nisam imao njegov mail , da bi ga mogao kontaktirati.
 
Posljednje uređivanje:

jmjeti

Novi član
Tu od
12 Velj 2017
Poruka
21
Prednji most vam ide hipenol 90, u hidrauliku pod sicem ide transhidrol pa koji bilo jer isto ulje koristi za prijenos i hidrauliku. Ispod volana dole na podnici imate cep i tu ljevate atf ulje do vrha.
atf ulje,jeli to ulje za mjenjače?ili je to za volan?:smile:
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
ja imam upustva za f7 traktor sa svim djelovima i shemama. evo vam link za download pdf dokumenta. upustva su za modele f5 f6 f7i još neke podverzije.

http://www.filedropper.com/vueeclateeyanmarf5-f6-f7

kad kliknete na link onda vam se otvori nova stranica i onda kliknete download this file i prepišete ona slova ili brojeve u onaj prozor(glupo je ali čisto da ne klikćete negdje sa strane pa da ne iskaču pop up)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jmjeti

Novi član
Tu od
12 Velj 2017
Poruka
21
Hvala vam na ovom linku za f7, sve je na japanskom i nekako za majstore,nemogu se baš snaći.
Najnepoznatija mi je ona ručica desno iznad kočnica što može ići naprijed nazad,kad je pomjerim nejavlja se bitna razlika u vožnji.
Dali je 4x4 na toj ručici,ili je vuča na sva četiri kotača uvijek uključena.:drink:
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
ta ručka kad se povuče prema sebi smanji brzinu i s tim pojača snagu na kotače i kardan. to sam ja uplodao na taj link jer ne može na forum pa da imate. inače to mi je prije nekolko dana dao jedan slovenac u yanmar grupi na facebook na što sam mu jako zahvalan.kad sam vidio shemu mjenjača zabolila me glava, u mom nešto melje pa me strah i otvorit
 

jmjeti

Novi član
Tu od
12 Velj 2017
Poruka
21
Hvala ti za link,mislim kupovati frezu za njega "gramip at20" 120sirina,jeli kardan koji je na ovom traktoru standardni i smjer vrtnje .
Nemam iskustva sa traktorima pa pitam.
HVALA
 

jmjeti

Novi član
Tu od
12 Velj 2017
Poruka
21
Znade li netko od kolega traktorista di se mogu nabaviti utezi sprijeda za ovakav traktor?
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
337
Vidim da imaš dosta pitanja u svezi traktora.Kao što sam ti i prije napisao imaš problem kao i ja -Van standarda su nam traktori.Ja sam uz pomoć bravarskog majstora za sebe pravio-nadodavao na postojeći- dodatni uteg (imao crni mramorni komad deblje ploče).Zar nemaš nikakav uteg sprijeda?

Što se tiče freze gamip -imaš li ti snage za to pokretati(koliko sam vidio preporučena snaga je 20 KS) i još mi nije jasno da li si ti uzeo traktor bez ikakvog priključka? ili ??
 

jmjeti

Novi član
Tu od
12 Velj 2017
Poruka
21
Da uzeo sam traktor bez priključka,u dosta dobrom stanju i relativno povoljno.
Što se tiče freze,moći će je pokretati jer će se koristiti u veoma rahloj zemlji,nezapuštenoj koja se redovno obrađuje.
Razlog što sam uzeo "nestandardni traktor" je bio taj što je trebao biti malih dimenzija,te je prevagnuo u odnosu na motokultivator ili tomo vinković.:(mm):
 

Dubravac

Član
Tu od
31 Ožu 2015
Poruka
200
Pozz

Mislim da za gramipovu frezu od 120 cm treba više od 20 konja.
Uz ove japance dolaze freze te širine, ali sa srpastim nožima koji su dosta lakši za vrtiti.
 

jmjeti

Novi član
Tu od
12 Velj 2017
Poruka
21
U prospektima negdje piše da je potrebna snaga za tu frezu 18 ks ,a negdje 20ks.
Ako se bude patio skinut ću red noževa i to je to.
Freza od 1m je potpuno ista samo ima red noževa manje.:icon_thumright:
 

Dubravac

Član
Tu od
31 Ožu 2015
Poruka
200
Pozz

Sve zavisi od vrste zemlje.
Ja imam gramip 135 i radim sa 21 KW snage na dvoklipcu pa bi ponekad volio da ima jednu zvijezdu manje.
 

jmjeti

Novi član
Tu od
12 Velj 2017
Poruka
21
Ma tražio sam neku japansku frezu,uz traktor nije došla,treže previše novaca za rabljenu,da možeš kupiti novu gramipovu.
Ipak novo je novo,za iste novce.Vrijeme će pokazati imam li pravo:cool:
 

Najnoviji postovi

Na vrh