• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vinogradarski traktori

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,593
Re: UPIT

Kupih zemlju upravo danas.Za 3 tj rigolanje itd. Ikupit ću Landinija Mistral.eto sam da se pohvalim
 
Z

zvonex

Guest
Re: UPIT

jako si mi ti hrabar.. cini mi se da bas i neznas sto to znaci imat vinograd...
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,593
Re: UPIT

Zasto misliš da neznam sta znaci imati vinograd? Gle moja obitelj ima vinograde već 35godina tu na požeškome brdu...tako da znam odprilike definiciju vinograda..
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Re: UPIT

Ako imaš svu mehanizaciju obrađivat 5 ili 10 ha nije neka velika razlika mada to zvuči čudno pogotovo ako si posvećen samo tome,nas smo 3 muška u kući i svi radimo i sve stignemo i stalno se širimo samo ništa bez prave mehanizacije
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,593
Re: UPIT

Gle neznam što ti radiš! Dali prodajes grpzdje ili praviš vino? Mislim da 1 covjek može raditi sa mehanizacijom bez problema 6-8hektara. Naravno osim kada je vezanje i vršikanje. Hvala Bogu kod mene ima puno jeftine radne snage. Dam im 10 kuna po sati i oni presretni
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Re: UPIT

Ma naravno da može ako imaš sa čime raditi nije to uopće problem samo ti sadi što više!Ja prerađujem sve u vino isplativije je nego prodat grožđe opet naravno treba i za to oprema,podrum i najviše znanje,mada znam dosta ljudi koji imaju nekoliko ha vinograda i prodaju sve grožđe i nemaju litru vina doma to je meni malo bezveze al eto! Nisu svi vinogradari i vinari i obrnuto!
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,593
Re: UPIT

Daj da te pitam koliko napraviš vina i koje vrste? te posto prodajes. Ako nes tu posalji mi na PM.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Re: UPIT

Od sorata imam Graševinu,Chardonnay,Frankovku,Škrlet i Sivi pinot a količine oko 2 l po trsu ali ne rodi još sve tajko da količine još nisu velike nekih par tisuća litara,a cijena ovisi sve ide u butelje ništa rinfuza 25-40kn ovisi sorta količina itd...
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Re: UPIT

Ajd ovdje ćemo !!!ma da takvi traktori nama su dovoljni,mada ja vjerujem da ja sa Same mogu obrađivat i 10 ha samo pitanje je koliko će izdržat godina!!
 
B

bajki

Guest
Re: UPIT

kod mene svi malo ozbiljniji vinogradari rade preko 10 ha vinograda i imaju takve traktore (55- 75) KS i rade samo s njima. Mislim da taj traktor mora tu količinu vinograda raditi 10 godina bez brige.
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
Re: UPIT

ja sa ovim traktorom radim 30 ha vinograda već 10-tu godinu sveukupno ima 70 ha i nešto voćnjaka

9bkq2r.jpg
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: UPIT

Imaš 70 hektara vinograda?
Pa to je zbilja puno.
Samo s tim traktorom radiš?
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
Re: UPIT

a ne ne, negdje sam postao prije da sam samo zaposlenik firme tu sam to zaboravi napomenuti. imamo tog landini i dva deutz-fahra za taj nasad od 2 metra i još 150ha od 3 metra širine redova
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
Re: UPIT

140 cm bez mogucnosti širenja i skupljanja sa ovakvim felgama kakve sad ima
 
M

marko tominac

Guest
Re: UPIT

kako pripremiti bocu sa rakijo za zakopati u zemlju
 

Najnoviji postovi

Na vrh