• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Valtra

  • Temu pokrenuo Picek
  • Datum prvog posta
P

Picek

Guest
Vujo kaže:
strojčina nema kaj i malčer je zakon koliko treba konja da ga goni???
traktor na slici je 190 ks ali ne znam koliko je minimalno potrebno ks za malčer..

mario kaže:
Da, baš mu dobro stoji žuta boja.

PICEK
Dal nosi ova valtra bez problema taj malčer?
KOlikog je zahvata?

Ovi dodani utezi sa strane su original Valtrini?
Dal ima twintrac, jer ako misli večinom radit s tim malčerom onda je šteta ak nema :scratch
Mislim da onaj od kojeg sam ja stavljao slike pod temo Lamborghini je trebao 230 ks :shock:
da, bez problema Valtra radi i s malčerom i sa sitnilicom..
zahvat je 7,5 metara..
INA-in traktor radi sa sitnilicom preko 5,5 tona..
da, utezi su original Valtra..
twintrac se podrazumijeva, Valtra je jedina koja ugrađuje twintrac na proizvodnoj liniji traktora u tvornici..
svi ostali a sada ih već ima podosta (New Holland npr.) to ugrađuju naknadno..
 
P

Picek

Guest
..ja.. kaže:
cemu sluze ova dva cilindra spojena na traktor? :scratch
da pri dizanju bočnih strana ne strada kardan..
 
A

Ado

Guest
- Gledajući po ovim slikama traktori sa duplim točkovima imaju veliku snagu nesviđa mi se, evropski traktori kamenje stavljaju kao uteg a što je prikazano na fotografijama.- Ovi manji traktori T-191, što frezaju su ok, fino su riješeni kolika im je cijena sa pdv. -" Ado" -
 
B

Branimir 105 s

Guest
Picek kaže:
pf-steyr kaže:
Moze pitanje za Piceka:

T 121 (133 ks-139 ks u transportu) cca 58500 € (sa aut. klimom, zrakom, suspenzijom sjedala i ostalim picabocama)

edit: zaboravih reći da su to cijene HiTech modela, classic modeli su dosta jeftiniji.

Kolko jeftiniji. Jel može konkretno za t 121 :?:
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
zrine892 kaže:
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
ovakva valtra je bila u gudovcu na jesenskom sajmu. sjedio sam ui njoj. i kad sam pitao tragovca kakvi su inače to traktori po kvaliteti i ostalim statistikama mane prednosti nije znao kaj bi mi rekao rekao da kad ljudi kupe taj traktor dojudu na redovne servise s filterima i uljima i da su zadovoljni snjima. tak da opet neznam ništa o tom traktoru.
zanima me kakv je to inaće traktor po kvaliteti potrošnji udobnosti kakve opcije mjenjača ima i to kaj ima od opreme i čuo sam da ima nekakvih više vrsta kabina iznutra znači više opcija mjenjača i kompjuterskih navođenja i preciznosti pa me to zanima ako netko zna. znači oko 100ks traktor s prednjim hidraulikom i kolka mi je cijena inaće tu kod nas?
 

toky09

Član
Tu od
28 Pro 2008
Poruka
59
tu kod nas ima jedna velika valtra od hrvatskih šuma dali je to u svakoj valtri sic se okreče i da možeš otraga nešto raditi ili je to po naruđbi?


usput onaj stroj na slici gore ima više kardana na sebi nego što ja imam priključaka. :scratch
 
B

Bobo

Guest
Dual command je po narudzbi... mislim da relativno gledano, to nije skupa investicija.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
zar to nije twintrac? i mislim da na nekim modelima tj paketima opreme dolazi serijski.. ako se ne varam to je u Hi-tech modelima.
 
B

Bobo

Guest
Twintrac, dual command, tak ti dodje svejedno, zar ne? istiklinac a razliciti nazivi. Puno traktora to ima u ponudi, pa se pogubim u nazivima.

Uglavnom, znam da se na nekim modelima nadoplacuje, a da to negdjedaju u opremi, to za valtru moze biti samo VELIIKI +
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,576
Valtra A82
7wYzlCEmxgmo6Dha.v.jpg
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nekoliko slika iz sjetve kukuruza. radila se 3. smjena, ujutro su nam oci bile ovolike :shock:

valtra 8550, rabe werk 3m i nas 2 specijalca :lol:

p4250075800x600.jpg












putem je bilo blata,pa je malo zamazan..
inace,vlasnik je clan foruma, valtra_8550 (tko bi rekao :D )
 
D

danijel

Guest
ovog zutog sam vidio kod areodroma u puli malčirao je uz pistu, tik tak je izmalcirao s tim cudom...
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
evo slika jedne valtre...radi se o N141...cca. 150 KS...ali mene muči jedna stvar : 4 CILINDRA! PA KAK!? kaj to znači za odnos snaga-opterećenje-potrošnja???? zbunjen sam maximalno! :shock: :?:

inače, u vlasništvu ja Visokog Gospodarskog Učilišta u Križevcima!
kupljena nedavno...djeluje mi kao traktor 120 ks...
:roll:
c313c6db.jpg
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
KAd su to kupili??
PA to vise nije nista čudno taj omjer, i Fendt ima 4 cilindra 150 ks, ima i 3 cilindra 120ks.
 

Najnoviji postovi

Na vrh