• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus 904B

  • Temu pokrenuo zetor4718
  • Datum prvog posta
M

miki1990

Guest
Ljudi ako ima još neko da može da mi pomogne u vezi ove teme neka se javi ako ima iskustva sa ovim! Unaprijed hvala
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Kolega mi planira da kupi jedan 904 pa ga zanima kako se uključuje kardan i koje brzine kardana ima ?
 

torpedo75a

Član
Tu od
9 Ožu 2013
Poruka
64
Pozdrav svima, malo gledam po oglasniku traktor ursus 904b, pa ako bi mi tko mogao dati koju korisnu informaciju o tom traktoru, npr. jel traktor velik potrošač, jel kvarljiv, kakva je dostupnost dijelova, jesu dijelovi skupi itd. Uglavnom tko zna bilo što o tom traktoru slobodno nek napiše.
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
To su po meni odlicni traktori, ne toliko za transport koliko za teze poslove, 6 cilindara bez turba - surova snaga, multi power, na mjenjac se moras malo naviknut ( nije sinkroniziran), samo da je naci nekog u dobrom stanju da nije izradjen, a za potrosnju nisam siguran, imam kuci ursusa 1614 ali nikad nisam mjerio potrosnju, skup je za voznju po atarima ali kada ga upregnes u brazdu mislim da ima solidnu ucinkovitost ulozeno - dobiveno!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Evo i potrosnje Ursusa 1614, 160 konja, 1991 godiste, utezi poskidani tezina oko 5400 kg, plug 3x16 cola, dubina oranja 25-30 cm, oranje od 7-8 km/h, bez crtala i vertikala na spicevima, oranje turbo tesko, suho kao barut, plug drhti u zemlji, plug pucao 9-10 puta, polomio 3 lemesa 2 posavijao, slomio 3 sigurnosna sarafa za kljuc 25 te komplet zadnju brazdu otkinuo sa grede, samo da docaram tezinu oranja, traktor nezadimi o lomi plug, potosnja 22l/ha.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
160ks i potrošnja 22l po ha, jel zezaš ili je moralo pisati po kj?? Pa više popije i moj 355 sa 2*12 plugom po ha dok je teško oranje!
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Nezezam, orao sam prije kisa mozda dva tjedna, ima mjenjac 3+3, 3 spore 3 brze, i svaku brzinu mogu polovit sa multipowerom, orem u 3 sporoj bez multipowera na 1500 o/min, plug u centru, unutarnji razmak zadnjih guma 120 cm, zahvat pluga 120 cm znaci savrseno. I ja sam se iznenadio nikada nisam mjerio potrosnju, sada smo sipali punog - Da dam primjer; poorem 3 kj i sipam oko 40 litara pa racunaj...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Tezak traktor dakle nema previse priklizavanja, nije mu tesko, nemora ga vrtiti previse. Zasto nebi bila realna potrosnja. Slabiji i laksi traktor bi vise potrosio. Pa i ovaj isti da ore u brzini nize i na 2000okr..
 

marijan1234

Novi član
Tu od
25 Srp 2018
Poruka
1
bok svima zanima me da li ima netko traktor URSUS 1004? Treba mi pomoć oko spajanja dodatnih komandi za hidrauliku
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,576
Zna li netko koliko može koštati dobra generalka motora za Ursus 904?

1000 kuna više-manje, okvirno mi treba.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
@Marko355, jesu li oni lanci samo za dubinu sijačice ili i za nošenje (nema cilindra za podizanje nad rotobrane)?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Jel to može nositi, obzirom da je jako dugačko?
Mislim da hidrolift ne košta bogatstvo, ili na ovo kaj imaš dograditi cilindar ili dva?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,765
Ako moj 6340 nosi onda more i Ursus koji je veći i teži. Jedino šta je moja oltova sijalica lakša od ove. Imam isto takvo kopčanje sijačice.
 
  • Like
Reactions: ZJ

Najnoviji postovi

Na vrh