• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 800

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,349
Nemam takav manual nažalost, imam samo katalog dijelova i tamo ne pišu nikakve mjere osim da je to podloška. Ovaj u originalu nije imao ništa pod glavom pa smo mi dali prije dosta godina napraviti brtvu i to se je pokazalo dobro u tom dijelu priče,samo se ne sjećam da li je tko što mjerio. Bio sam mali pa ne znam.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,380
Ako je aluminijska glava, tu ne ide ništa. Tako je i bilo. Samo se ispolira. A dole idu metalne podloske bez ikakvih brtvi.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,349
Ima, barem katalog tako kaže a ima ih i u prodaji.
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-02-26-21-23-28-378-edit_com.mi.globalbrowser.jpg
    Screenshot_2024-02-26-21-23-28-378-edit_com.mi.globalbrowser.jpg
    47 KB · Pregleda: 13

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,380
20230128_115914.jpg
LDA 100, komplet set brtvi. Nije otpakovano i nema brtve glave i neide. Na koliko si ugradio ti brtvi. I neznam kakav si iskopao katalog, ja za koliko godins radim ove motore 30 i koju godinu nisam naša nikad da je bio i da ima u rezervi.
Glava direktno na cilindar? Od kad to...
Nemoj se začuđivati.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,380
Ako je bakrarna podloška to je dodatno i naknadno izmišljeno. I potpuno isto bio bakar na gusu ili aluminij.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,349
Po knjigama koje čitam bilo je verzija i sa brtvom i bez brtve, podataka oko toga ima mnogo ali sve skupa mi ništa ne znači za ovaj Slavia motor. Ako tko zna gdje pronaći neki bolji podatak za to ili koga pitati to bi bila prava stvar. Vidim da su oni stavljali do 1 mm prostora na LDA , kad sve dođe moram izmjeriti koliko ustvari ima mjesta i nekako složiti. Ionako koliko on radi kod mene ne bi se smio potrošiti više nešto ozbiljno.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,380
Za lda od 08 do 1,2. Nije to smo zbog kompresije, to je da nestigne klip glavu. Kad dobije na 3 tačke lufta. U klipu bolcna, leteći ležaj i luft radilice. Nemoguće je da ne dobije lufta. Zato se predviđa i tako montira zazor klip-glava.
Za taj motor neznam ništa. Ali to je na istom principu i vjerovatno su slični uslovi.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Smilan...svi lombardini imaju bakrenu brtvu pod glavu, ako si pogledo barem jedan manual onda znas da idu, mozes ti 50 godina slagat motore ali ne znaci da to ima tezinu kad ovako nešto izjaviš.
I ruggerini koji je iso na tv822 i bakrenu brtvu pod glavu :hahah: ili i njih slazes 30 godina pa ne ide brtva
Po tvom navođenju je covijek u drugoj temi slago motor pa se nije baš pokazalo uspješno slabo si komentiro nakon sta se utvrdilo nepravilnosti u radu...a ta tvoja teorija od 0.8-1,2 je cisto smjesna takve stvari idu u 0.05 preciznost a ti si dao raspon za mesara

Jocc
Pitat cu ja kod mene mehanicara na koliko stavlja, radio je na jesen slaviju
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,380
Mnogi kao i ti misle da mogu kupiti dva ključa, neki aparat varenja i sl, otvoriti gugl stranicu, postati majstori praviti strojeve, uraditi generalk .... Ajd molim te raspakujte jedan Lda kji je slagan iz 60, 70 i 80 godina, izvadi tu podlošku bakarnu i pokaži je. To što trgovine nude je drugo, taj set je sigurno dosao iz italije što prodaju, kad im nestane bokrenih, dobit ćeš ponudu od al podloski. U stvari stavite šta god hoćete.
Vidi kad bi poznavao matrijale, znao bi osobine bakra i auminijuma, njihove tvrdoće I toplotna širenja, i njihovu primjenu i dali ima potrebe u brtvenom svojstvu dupliranje, i šta dobijaš sa tim postupkom. Od jedne površine nalijeganja dva sklopa praviš dodatnu površinu za isti prostor koji treba da obezbijedi dihtanje. Samo oni lijeni i neuki koji neznaju podesiti zazor i ozbiljno nalijeganje, dobro im dodje to, jer netrebaju da poliraju sklop. Onda će imati nakon par godina ponovo isti posao, bit će krivi dijelovi.
Moji strojevi odlično funkcionišu i nema prepravke, ono što ja radim svojim rukama to je posebna priča, nemoj imati zabludu da poznaješ mašinstvo, nešto čaprknete ključem i mislite da znate. Zbog takvih sam se ovdje i registrovao.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Da jer te papire na internetu su napisali isti inzinjeri i proizvođač motora, i ne moram bit veći vjernik od pape, napravim kako piše i radi, bez puno filozofije i mudrovanja i izmišljanja tople vode, svo tvoje znanje koje nudiš se može nać na guglu tako da...80te sam radio i slanzi i ruggerini i lombardini imaju bakrene podloške pod glavu...očito kod tebe išli škart motori pa si na njima učio čim toleriraju toliku razliku i dobivaju luft na svim mogućim mjestima, kod nas se preciznije štela, imali smo primjer tvojeg štelanja motora pa je covijek dva puta rastavljo...steta da na forumu nema više takvih, naši majstori bi imali više posla...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Mogu ti slikat otiginale zgorene i nove za ruggerini, od lombardinija sam bacio, mogu ti od slanzija dva920 slikat koje su bile originali na mjestu...sigurno ne idem rastavljat rendom motor da bi tebi tamo negdje dokazivo nesto sta svi znaju
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,349
Mislim da sam našao podatak, ovaj zaokruženi na slici
 

Prilozi

  • IMG_20240227_193904.jpg
    IMG_20240227_193904.jpg
    38.4 KB · Pregleda: 25

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,380
Mogu ti slikat otiginale zgorene i nove za ruggerini, od lombardinija sam bacio, mogu ti od slanzija dva920 slikat koje su bile originali na mjestu...sigurno ne idem rastavljat rendom motor da bi tebi tamo negdje dokazivo nesto sta svi znaju
Kakav je ovo podatak štoje član " Jocc" postavio.
Jel to nešto znači. Jel to ono što ti navede, 0,05. Ili kako ja lupam zazor.
Ajd molim te najmanje 5 članova je u poslednjih godinu dana navelo kako je rastavilo i nije bilo ništa. Pa i kolega "jocc" je rekao da nije našao brtvu.
Nisam ja taj sklapao jocc- ov, nije valjda da ima još neznalica da sklope tako i da radi godinama.
Malo me interesuje čime i kako mjeriš taj zazor kompresionog prostora od 0,05, kad budeš radio stavi da svi vide.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,349
Mislim da bi bilo dobro da smirimo malo tenzije i da se ne prepucavamo jer to ne vodi nikamo ,ja se zahvaljujem svima koji su se uključili u rješavanju problema. Brtvu ispod glave smo mi dali raditi za taj motor kao što sam i napisao, original ju nije imao,i to se je kroz dvadeset godina korištenja pokazalo dobro. Našao sam doma stare brtve ispod cilindra tako da izgleda da je netko i prije vodio brigu oko prostora i da nije složeno bez veze, tih ljudi više nema tako da nemam koga pitati što se je točno radilo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh