• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tomo Vinkovic problemi vezani za mehaniku (getribu i sl.)...

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: Tomo Vinkovic - Transmisija

Pozdrav svima!
edosoko kaže:
moj savjet ti je da poskidas plocice sa strana i uskocnike sa rucica, da se ne mucis kao nas joekiki :oops:
He he he,,,i moj savet je da poskidaš pločice,,,da se nemučiš kao joe... :lol: :lol: :lol:
Tomica1 - ja sam razumio da tebi ,,,baš ništa nije jasno! Ali ako si sve skontao,,,onda OK!
I kod mene je traktor imao te prekide u radu - prvo u višim stepenima prenosa,,,pa se vremenom i pojavljivalo i u nižim brzinama! Zamenjen kluč, i nosač ključa - i da kucnem u drvo, nema više cimanja, i prekida u radu, radi super!
Bilo je još tu nekih sranja(raspadnutih ležaja,oštećenih zubčanika), al mislim da to nije uzrok tim prekidima u menjaču!
Ako imaš takvu dizalicu,,,par klocni...možeš krenuti u rastavljanje! Treba ti brtva, koja će se najverovatnije pokidati, a i da se ne pokida,,,ja bih ipak stavio novu! Brtvu možeš sam iseći, ja sam ja stavio 0,2mm debljine!
Al cela poenta, je da hoćeš zameniti ključ i nosač...a kad otvoriš...naiđeš na 100 sranja, na koje nisi ni mislio!
Kad je već otvoren, zameni semeringe, zameni ležajeve (koji se lako nađu kupiti), ali neki zubčanik, osovina i slično,,,znaju napraviti problem! Pa se razpitaj malo, gde možeš nabaviti delove, ako slučajno zatrebaju!
Evo ovde imaš nacrt menjača:
http://www.speedyshare.com/296827236.html
Srećno sa radovima!
Pozdrav Joe!
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Re: Tomo Vinkovic - Transmisija

Ajde rastavljaj stavi slike pa ti mi objasnimo sve što ti nebude jasno.
 
T

Tomica1

Guest
Re: Tomo Vinkovic - Transmisija

E pa to se vec zove prava pomoc (edosoko, joekiki, majstor..)
Skinuo sam .pdf fajl sa linka http://www.speedyshare.com/296827236.html, mislim da ce mi puno pomoci.
Sav alat koji ste spominjali imam, kao i dve hidraulicne dizalice.
Ako zatreba moze mi pomoci sajlzug.
Prihvatam savet da ne pocinjem rastavljati traktor dok ne vidim sto mogu nabaviti od rezervnih delova.
Pokusavam uspostaviti vezu sa preduzecem "Metro" iz Subotice, nadajuci se :( da mi oni mogu dobaviti delove iz Hrvatske.
Gde ste svi vi nabavljali delove?
Stvarno je ovo pravi forum.
Pozdrav svima.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: Tomo Vinkovic - Transmisija

Tomica1 kaže:
....Pokusavam uspostaviti vezu sa preduzecem "Metro" iz Subotice, nadajuci se :( da mi oni mogu dobaviti delove iz Hrvatske.
Gde ste svi vi nabavljali delove?.....
pretpostavljam da si iz Srbije.....ne znam dali ti se isplati dolaziti u BiH zbog dijelova, Zlatno polje u Gracanici ima sve za TV
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: Tomo Vinkovic - Transmisija

Pozdrav svima!
Tomica - pa ti imaš i viška alata.. :lol: slobodno kreći sa radovima!
A što se tiče delova...ima svega Metro-Subotica,,, i ja sam poručivao od njih!
Pa nisi valjda toliko baksuzan, da će trebati delove iz Hrvatske nabavljati za tebe?
Samo ti kreni sa radovima,,, a za delove nemoj da brineš, sad će i sajam u Novom Sadu, a tamo ima svega!
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 
V

vuco

Guest
Bok ima neko uputstvo ili rukovanje ili odrzavanje i naj vasnije reparaturu (generalku) (getribe) sa tomo vinkovica tv521? ili de mozem to naci?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: Tomo Vinkovic

vuco kaže:
Bok ima neko uputstvo ili rukovanje ili odrzavanje i naj vasnije reparaturu (generalku) (getribe) sa tomo vinkovica tv521? ili de mozem to naci?

Vuco dobro došao!

Uputstva za generalku getribe nebi znap dali je uopće postojala,
ali imaš na forumu katalog dijelova od TV serije 700.
Mjenjač ti je isti, samo su poluosovine, rukavci i još neke sitnice različite u odnosu
na TV sriju 700 i seriju 500 pa možda ti to što pomogne.
Inače u čemu je problem?

Imaš PDF ovdje
 
V

vuco

Guest
Re: Tomo Vinkovic

hvala za info ali nemozem skidati pdf nepostoi vise ja sam se vec veselio.
problem: motor ne radi kako treba on zuka ruka sve se drma i kad das gas sebi on se gasi i dva scharafa na kardanu su pukla. ja sam ga sada u suboti prosloj kupio nisam ga ni vosio stari je ga isprobo zato mi trebaju podatke da ga mozem
popraviti. i sa motor lda 820 na pdf samo lda 100.

hvala u napret.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: Tomo Vinkovic

vuco kaže:
hvala za info ali nemozem skidati pdf nepostoi vise ja sam se vec veselio.
problem: motor ne radi kako treba on zuka ruka sve se drma i kad das gas sebi on se gasi i dva scharafa na kardanu su pukla. ja sam ga sada u suboti prosloj kupio nisam ga ni vosio stari je ga isprobo zato mi trebaju podatke da ga mozem
popraviti. i sa motor lda 820 na pdf samo lda 100.

hvala u napret.

Evo ponovno sam upload-ao gore oba PDF,
pa probaj skinuti sad ako ne bude išlo pošalji mi e-mail adresu na PP
pa ću ti poslati preko nje!


Ovo koko motora baš i nisam najbolje razumio, ako možeš malo pojasniti.
Koji šarafi su pukli na kardanu, ako nije problem stavi sliku!?

A što se tiče motora LDA 820 nažalost :oops: nemam nikakvih podataka za njega!
 
V

vuco

Guest
Re: Tomo Vinkovic

hvala ja sam si skinuo one dve sa tv730 imas li mosda sa tv521 listu reservne djelova? da snam kaj mi treba.
scharafi su oni na koj se kardan sasarafi 4 komada (bolzne) sliku nemam. i motor nekako jako radi kad gas prema sebi das
ja snam da ima desno mala kutija de seila ide tu se moze stelati ali nesnam kak. i snas de bi mogo plan od sruje dobiti tv521 i nalepnicu ili sliku ko ja ja ipod volana da se sna de su brsine brzi i spori hod. ob to obce jos ima?
hvala
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: Tomo Vinkovic

Kako sam ni teč napisao listu kataloga rezervnih dijelova za TV serije 500 nemam.
Kad budeš rastavljao probaj usporediti sa ovim što sam ti dao, ako bude problema
postaviš sliku pa ćemo probati pomoći, a imaš i dosta o mjenjaču slika od serije 818 u
temi TOMO VINKOVIĆ koje je postavio Joe.

Koliko sam shvatio tebi trebaju ona 4 šrafa M14 za koja se pričvršćuje kardan od priključaka.

Što se tiče sheme struje pošalji e-mail pa ti pošaljem drugi PDF
 
S

sedo

Guest
Re: tomo vinković getriba problem....

zdravo imam jedno pitanje ako neko zna imam tomu tv730 problem je sljedeci ,ulje u mjenjacu i diferencijalu prilikom hoda znaci u pokretu izbija na cep gdje sipam pa sam napravio neki odusak al opet izbija na taj odusak kao da pjeni u pjeni izlazi i ide niz glavcine nije moguce da od neceg stvara pritisak zna li neko nesto o tome
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: tomo vinković getriba problem....

sedo kaže:
zdravo imam jedno pitanje ako neko zna imam tomu tv730 problem je sljedeci ,ulje u mjenjacu i diferencijalu prilikom hoda znaci u pokretu izbija na cep gdje sipam pa sam napravio neki odusak al opet izbija na taj odusak kao da pjeni u pjeni izlazi i ide niz glavcine nije moguce da od neceg stvara pritisak zna li neko nesto o tome


Pozdrav sedo!

Ovako po mojem mišljenu tebi je ulje jako staro i puno vlage i zbog toga se jako pijeni.
Kada si zadnji puta promijenio ulje u mjenjaču?
Promjeni ulje pa ćeš vidjeti daljnje rezultate......
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: Tomo Vinkovic

vuco kaže:
.....i sa motor lda 820 na pdf samo lda 100.
zbalija kaže:
......A što se tiče motora LDA 820 nažalost :oops: nemam nikakvih podataka za njega!

a koje su bitne razlike u katalogu dijelova izmedju LDA 820 i LDA 100 da ne mogu posluziti jedan za drugi?
 
S

sedo

Guest
Re: Tomo Vinkovic

zdravo zbali ma i to sam probao nasuo sam novo ulje u njega i opet isto jarane dali je moguce da on izbaci to ulje zbog toga sto je blizu poluosovina pa ga ona izbacuje prilikom rada kada se okrece posto sam odusak napravio na cepu gdje se sipa ulje i prije nego sam napravio taj odusak on mi je izbio ulje na semeringu dole na onoj spojnickoj pa mi kapalo ulje na pola srede kad prode kroz semering i slije se i kapa nemogu shvatit da moze nabit taj pritisak da probije semering a nov sam stavljao i to malo bolji sta ti mislis o tome hvala unaprijed.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: Tomo Vinkovic

Pozdrav svima!
sedo - možda ti je novo ulje koje si kupio nabavljeno po jeftinijoj ceni...iz nekih naftnih kompanija...pa jako se penuša ;)
A možda ti je odušak zapušen...ona je samo nabijena(na gornjoj strani dekle menjača) - nema nikakvih šarafanja, kucneš ga malo, ili pajserom ga izdigni...pročistiš rupe, i nabiješ ga ponovo, možeš malo namazat sa loctite! A dole na rukavcima zapuši te tvoje oduške, što si prerađivao...samo klot čep da bude, i da je stegnut!!!


Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: Tomo Vinkovic

edosoko kaže:
vuco kaže:
.....i sa motor lda 820 na pdf samo lda 100.
zbalija kaže:
......A što se tiče motora LDA 820 nažalost :oops: nemam nikakvih podataka za njega!

a koje su bitne razlike u katalogu dijelova izmedju LDA 820 i LDA 100 da ne mogu posluziti jedan za drugi?

Edo je htijo reči da su u biti ta dva motora jednaka.
Razlika je samo u snagi, znači cilindri su različitii klipovi. 820 ima veči klip, cilindar veču kubaturu, klip ima veči hod i zbog toga ima malo više KS.
Sve ostalo je jednako i taj pdf od LDA 100 možeš koristiti i za LDA 820 u skoro za sve djelove.
 
S

sedo

Guest
Re: Tomo Vinkovic

pozdrav JOEKIKI PUNO TI HVALA PRIJAZELJU MNOGO SI MI POMOGAO NISAM ZNAO ZA TAJ ODUSAK GORE STO IMA NA DEKLU EVO UPRAVO SAM GA SKINUO I BIO JE ZACEPLJEN SAD SAM GA OCISTIO I STAVIO ISAO SAM PROVOZAO MALO NEMOGU PRIMIJETIT DA SAD IZBIJA MORAM ZAPUSIT ONO STO SAM JA PRAVIO HAHAH UZALUD SAM RADIO I PLACAO AL STA CU KAD NISAM ZNAO AL VIDI NASUO SAM 90 ULJE NOVO AL ONO PJENI KAD ODVRNEM CEP MOZDA JE RIJETKO PA GA UPJENI MOZDA TREBA GUSCE IMAL NEKO ULJE POSEBNO DA NASPEM KOJE BI MI TI SAVJETOVAO DA KUPIM I IMAL ON TAKAV ODUSAK NAZAD U DIFERENCIJALU KAO I NAPRIJED STO IMA MOZDA GDJE ISPOD SJEDALA SLUCAJNO NAZAD JE SVE UREDU AL DA GA MALO OCISTIM I AKO TI JA STA MOGU POMOC SLOBODNO RECI TU SAM POSTO SI I TI MENI POMOGAO HVALA.
Piši malim slovima
marko93
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: Tomo Vinkovic

Pozdrav!
sedo- dobro je to ulje,,, ništa ti nebrini...i kod mene ima puno puno pehurića u ulju, kad pogledam kroz otvor za sipanje!Ako si sipao novo ulje SAE90,,,zavrni čep,,,i nemoj ga otvarati i gledati dal peni ili ne! Uvek ćeš videti mehuriće milijun, pa ćeš se samo nervirati!
Dobro je to...gas gas!
Kod mene na 818 ima odušak - na zadnjem kućištu u obliku vijka i kontra matice, ispod hidraulike...malo je zeznuto prići!
Neznam kako je na seriju 500, jer se zadnji trapovi dosta razlikuju! Proveri kod sebe, pa ćeš videti...ako ima nešto slično ispod hiraulike - najverovatnije da će to biti.


Pozzz Joe! :mrgreen:
 
S

sedo

Guest
Re: Tomo Vinkovic

POZDRAV jooekiki-uredu je ima taj odusak dole tacno kao na slici sto si mi poslao kod mene je TV 730 znaci da se ne nerviram hahahaha nije to problem nikakav dobro je onda ma moram ga pripremit za sezonu spricanja imam dosta vocnjaka pa da je spreman da me nista ne zeza ma kod mene to mora sve bit tip top svi mi kazu ko da ti je traktor nov kolko si ga ocuvao sad je sve uredu mogu startovat cime se ti bavis ako se moze znati ti si iz KIKINDE jel tacno
 

Najnoviji postovi

Na vrh