• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

servis hubzin promet

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,814
Več ukazuješ čim tvrdiš da postoje pogreške servisa. Na temelju kojih činjenica nije mi znano...
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Sto li nisi kod nas u Bosni pa da vidiš kako ti se vraća traktor. Mene je slično lik zavlacio za kamion pa kad je dobio ulet u radionicu sa Ultom da vidiš kako se mijenja priča. Sa takvim idiotima se ne postupa na lijep i kultura način.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Hmm, da. Sve štima, ali mene zanima kako bilo koji serviser nakon podmirenja popravka može zadržati moj stroj ili vozilo? Na stranu njegov papir... je*eš papir, to je njegova ograda da si ti podigao ispravan stroj i eventualno se ne možeš žaliti na servis, on je pare pokupio, dali je nešto radio na traktoru ili nije, pitanje je koje mi ne znamo, ali ni prvi ni poslijednji koji je "odradio" servis, a pogledao ga samo očima i to je to.

Znam jer sam imao prilike 2019. Iz Mercedes Benz E220 iz 2013. godine izvaditi originalni filter zraka iz 2013. godine koji je bio beton, a auto je održavan u ovlaštenom servisu, tako da nije sve crno na bijelo.

Nebitno dali ga ja znam voziti ili rukovati s njim, servisera treba boliti đoka za to ako ću ga ja odmah po izlasku iz dvorišta zalijepiti u prvi zid i zapaliti. Nema ovdje subjektivnosti za popravak, jer ne znamo ni što je ni kako je došlo do kvara, cilj je doći do zaključka, zašto serviser ne želi isporučiti traktor vlasniku nakon podmirenja popravka, a inzistira na potpisu papira da je ispravan?!

Evo, ja sam kupio agregat, NOVI iz kutije ne pali.
Odnio na reklamaciju, bez kutije i bez skidanja kotača i ručke, dostavljen u prodajni centar, preuzet od njihove strane, poslan na popravak, u roku 3 dana vraćen sa popravka, popravljen, papir na kojem se navodi kvar i popravak, MORA biti potpisan da je stroj ispravan, ali ga nitko nije potpisao, niti serviser, niti prodajni centar, niti ja, a agregat je kod mene, kako sada to?
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Imaš ozbiljan problem. Ti si oštećen na nezakonit način. Ali ti treba pomoć, oni koji trebaju da ti pomognu ne doživljavaju te, pogrešno tumače zakon. To su djela zabranjena krivičnim zakonom. Oni koji su te saslusali nežele da to prepoznaju.
Kako si i kome u policiji podneo prijavu, inspektoru na zapisnik ili na riječi uniformisanom policajcu. Procedura bi trebala ići, inspektoru a on obaveštava nadležnog tužioca. Ako niko u pp nije obavijestio tužilaštvo nemogu da znaju dali je KD ili ne. Tuzioc određuje dali je djelo ili ne , pokreće istragu. Kada nema elemenata klasičnog krivičnog djela, tužilac nalaže da se zaprimi prijava i zadokumentuje sve, te nalaže da to dostave na tužilačku odluku dali je KD ili neki prekršaj.
Kako sam ovo izčitao nisam zaključio Kako je tekla vaša prijava. Mislim da nije problem u zakonu već u njegovoj primjeni. Pokušaj da se najaviš u tužilaštvo da te primi tužioc i da njemu podnese prijavu, jer sigurno prava informacija do njega nije stigla. Dali je policija izlazila do servisa i šta su ti rekli.
Nakon obavijesti policija je istog trebala možda upozoriti na vraćanje traktora i na posledicu zadržavanja, a takođe i njega poučiti ako ste vi nešto dužni da on protiv vas podnese prijavu, a predmet vrati.
Zatraži pravnu pomoć, ili advokat koji se bavi tom vrstom djela, advokat, oni imaju svoje oblasti u kojim su dobri.
Osim zadnje rečenice..u svemu si u krivu..pročitaj moj post od prije..Kakva policija,kakav tužioc?..ako se zna počinitelj..,Da,to su djela zabranjena krivičnim zakonom..ALI se tuže privatnom tužbom.Tužioc i policija,tuže za djela koja se gone po službenoj dužnosti.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,371
Pa ne treba kolega sudski dokazivati da je to njegova imovina. Policija je dužna asistirati kod preuzimanja ako se isto sprječava. Prije par godina je moj mejaš kupil ukradene bačve. Vlasnik je saznal gdje su i došel po njih. Da,baš ludbreška policija je asistirala preuzimanju istih. I oni su po službenoj dužnosti podnije krivičnu prijavu protiv počinitelja jer je vrijednost bila veća od 2000 kuna. Do tog iznosa ide privatna tužba. Počinitelji su bili poznati jer je mejaš dal izjavu od koga je kupil i isti su bili procesuirani
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,549
komplicirate bez veze...vlasnik traktora može podići svoje vlasništvo u bilo kojem trenutku ako je podmirio dotadašnje radove i dijelove utrošene na njegov traktor...ako nije, svejedno ga može podići, ali to se kasnije riješava ili u postupku mirenja ili sudskoj parnici.
nema sile koja ti može stati na put kod preuzimanja traktora, a ako hoćeš dogovor, pripremi i ti svoj papir da ti ga serviser potpiše...pa ćete imati dva različita potpisana papira... ;)
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,380
Osim zadnje rečenice..u svemu si u krivu..pročitaj moj post od prije..Kakva policija,kakav tužioc?..ako se zna počinitelj..,Da,to su djela zabranjena krivičnim zakonom..ALI se tuže privatnom tužbom.Tužioc i policija,tuže za djela koja se gone po službenoj dužnosti.
Pa neradi policija samo po nepoznatom počiniocu veći po poznatom, zar ne. Ova djela idu i po službenoj dužnosti na predlog oštećenog. Odnosno prijavu na zapisnik kao i djelo tjelesne povreda, oštećenje tuđe stvari I dr. Ali nije ovo o čemu bi trebali ovdje pisati.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
Trebao je možda prijaviti krađu traktora i da sumnja da se rastavlja u dijelove tu i tu..i amen.
Sad je lako bit pametan,ali nažalost sustav je takav da nisi zaštićen.
Ionako ti neispravan traktor na dvorištu ništa ne znači,pa u suradnji sa nekim dobrim odvjetnikom bi mogao možda u svoju korist okrenuti situaciju.
Sretno u svakom slučaju.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,380
Nemože prijaviti krađu. Netreba ništa kako nije već samo kako jest.
Ja idalje stojim da je zapelo u policiji, niko u policiji nije ovlašćen da kaže dali je to KD ili nije, to određuje tužilaštvo, a policija postupa onako kako im tužilaštvo naredi. Bez naredbe nemogu se izjašnjavati.
U navode što je oštećeni naveo nesumljam.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,814
Mi na forumu nikad ne budemo saznali točnu istinu i sve činjenice koje su dovele do ove situacije.
Moguće je da dobivamo samo uvid u one detalje koji idu u prilog nekome.
Ja se dalje pitam zašto bi bilo koji servis skrivao tuđi traktor, ako su mu uredno plaćene sve obaveze od strane stranke, rad i materijal? To ne ulijeva nikakvu vjerodostojnost, bojim se da se informacije doziraju, prema potrebi, a i u javnosti je sa svojom informacijom samo jedna strana, vlasnik traktora.
Ne treba bez činjenica djelovati huškački, dolijevati na vatru benzin. Kakva bude zajednička korist ako nakon huškanja iz zablude, potaknemo vlasnika na društveno ili zakonski neutemeljen čin?
Kako Vi svi znate da je to nesposoban, nepošten i pokvareni servis, a posluje normalno i opstaje "u utakmici", na vjetrometini???
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
@VALEK daj probaj onak po tiho, u miru napisat točno i razgovijetno, čitko i jasno kaj se točno dogodilo? Polako piši bez žurbe. Nemoj fulat slova, probaj nam dati neki uvid u situaciju kaj se poistini i točno dogodilo? Jer ovak se teško može skužit kaj se dogodilo niš se nemre skužit, da bi skužili moramo točno znat kaj da skužimo. Ti si njenu sve platil ali on neda traktor bez potpisa? Kojeg? Zbog čega? Kaj moraš potpisat? Jel si ti kaj potpisival kad si dopeljal knjemu na popravak traktor? Kak dugo je traktor kod njega? Kolko sati? Kolko dana? Kakav je on servis? Ovlašteni? Ima stručne osposobljenje ljude za to kaj su ti slagali? Jesu prošli neku specijalizaciju/školovanje? Ili se uče na svakom traktoru sve? Ono budemo raskopali da vidimo kaj se dogodilo? Ko te je tam slal kod njega? Zakaj si pristal na to ako se nisi raspital prije, ili jesi? Policija ti tu nemre pomoći nikak nažalost.
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
550
Ja predpostavljam da se radi o tom da je popravak traktora koštao dosta novca,pa se serviser boji da ga vlasnik ne tuži da nije odradio posao.Zato hoće da vlasnik potpiše da je traktor ispravan tako je serviser skinuo odgovornost sa sebe.tj.vlasnik ga ne može tužit.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,371
Sve više se slažem sa kolegom plus. Najprije bi bilo da mi nismo čuli cijelu priču. Godinama sam vozil kamione po raznim servisima i nikad niko nije tražil nekakvi potpis. Gazda plati fakturu i vozi Miško. Tak da ako neznamo cijelu istinu,neznamo ustvari ništ. Stali smo na stranu kolege forumaša na temelju njegove priče. A jel ona istinita i potpuna,to on zna
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,612
Ne poznam servisera i nisam nikada sa njima kontaktirao, ne poznam situaciju osim napisanoga, kolega @plus je napisao svu moguću problematiku koja se mogla odigravati ali, po meni, ovdje se sve svodi na jedan problem a taj je da je čovjek odvezao traktor na servis, PLATIO popravak i serviser mu ne da njegov traktor. Po kojem osnovu? Zato što ne eli potpisati da je traktor ispravan za koji ne zna da je ili nije ispravan.

Po meni to je pljačka/otimačina/utaja...kako god, ali oduzimanje tuđe imovine i po meni to bi trebalo karakterizirati kao bilo koju drugu ucjenu.

Kako je netko već napisao, ukoliko službe ne žele ili ne mogu odraditi svoj posao obratiti se medijima, ako je sve točno kako je kolega forumaš napisao mislim da će isplivati i više takvih slučajeva.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,371
Ako se vratimo na početak priče,kolega je napisal da je platil i preuzel traktor. Nakon toga reklamacija plus novi kvarovi. I tu se dalje ne spominju nikakvi daljnji troškovi ni plačanja. I gde smo sad ?
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Nevjerojatno kako načitanih forumaša imamo.citiram.. (Po meni to je pljačka/otimačina/utaja...kako god, ali oduzimanje tuđe imovine i po meni to bi trebalo karakterizirati kao bilo koju drugu ucjenu) . Ja na ovu temu nemam više ništa za izjaviti..osim ŠČ :ppozdrav:
 

Najnoviji postovi

Na vrh