• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Roto kosa Sip ili Fahr - koju kupiti??

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
moj isto mnogi susjedi imali i jednu i drugu, farovu hvale osobito onu crvenu, a za sip nisam baš čuo lijepe komentare.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Molio bi prijatelje da mi odgovore dali kod vas se grije vratilo gdje su remenice koje pokreću diskove.Posedujem SIP 135 i grijemi se osovina,vratilo sa onim tri remenice gdje se priključuje na vratilo traktora.U čemu je problem,mislio sam da nisu poslabi remenovi,zamjenio kupio neove i zategao sam ih dobro ali međutim opet grije.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Pa ako se malo grije nije opasno ali ako ne mos rukom uhvtit metal onda nevalja skini i pregledaj lezajeve,. ako ima mazalicu ponekad i podmazi
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Adise nije nije puno bilo toplo,može se uhvatiti rukom ali nisam baš puno ni kosio 2 dunuma ali je bila jaka trava , tražio sam da vidim imnali kakva mazalica ali nisam gogao naći,dali je slomljena pa je prefarbana ili možda na tom mjestu i nema mazalice,toje Adise ona osovina što se na nju priljučuje kardan a na drugoj strani remenica sa tri remena
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Razumio sam ja koja je remenica ali ako se nije bas ugrijala da nemos rukom uhvatiti onda nemas brige,mora se grijat sve se to vrti, opterecenje i trenje ma koliko ono bilo dovodi do zagrijavanja materijala
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Nemam katalog,cak ne znam da li sam imo ili nisam jer sam kupio novu sip 135 2004 god pa ne znam da li sam dobio uz kosu,cak sam je te iste godine prodo i kupio fahr 165
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Molio bi prijatelje da mi odgovore dali kod vas se grije vratilo gdje su remenice koje pokreću diskove.Posedujem SIP 135 i grijemi se osovina,vratilo sa onim tri remenice gdje se priključuje na vratilo traktora.U čemu je problem,mislio sam da nisu poslabi remenovi,zamjenio kupio neove i zategao sam ih dobro ali međutim opet grije.

Provjeri koliko je remenje zategnuto. Ako je otpušteno onda u većoj travi zbog povećanog opterećenja proklizuje pa se zato grije remenica.
Ako nema mazalica onda su unutra zatvoreni ležajevi.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Gledao sam remenje ima tri remena prilično su dobro zategnuti ,na vratilu imaju mazalice pokušavao sam ih podmazati ali neuspjevam utjerati mast nikao malo sam za iglom čistio mazalice ali neide
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Gledao sam remenje ima tri remena prilično su dobro zategnuti ,na vratilu imaju mazalice pokušavao sam ih podmazati ali neuspjevam utjerati mast nikao malo sam za iglom čistio mazalice ali neide

Odvrni mazalice i probaj ih isprati i očistiti sa WD40 ili benzinom, ako neide onda kupi druge. Kad odvrneš mazalice pogledaj da nisu možda zapekli kanali do ležaja, pa očisti i njih.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
odvrtao sam mazalice i čistio iste nakon toga postavio sam i druge ali jedino ti kanali za mast možda su oni zapekli moram to pogledati ali nisam neznam kako to pročistiti neskida mi se vratilo i ležajevi sigurno je to muka i skinuti.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Ne moraš ništa skidati, kad odvrneš mazalicu onda žicom očisti kanal odnosno rupu gdje je bila zavrnuta. Možeš malo našpricati i WD-a, pogotovo ako je mast suva i zapekla.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Moja kosi više od 25 godina nema oklopa ali se neda pred 5 godina kupljena novija radim sa obje ali se starica ne da stara je Fahr km 22 novija DF 165 na špagu po meni dobre kose klasa iznad SIP-a .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja imam KM 22 več jedno 7-8 god. i kupljena je polovna, generalno sređena i nisam ključa na nju stavio sve ove godine!

Definitivno preporučam tu kosu bilo kome, slažem se sa željkom, bolja je od sipovke!



 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A čuj...polovan je stroj i sve ti bude kakve si sreće.
Ja sam moju komplet rasturio, stavio sve nove ležajeve koji su tad bili najkvalitetniji na tržištu SKF i FAG i evo još ide.
Ja godišnje kosim 20-30 jutara, kako koje godine.

No za tu površinu ja bi ti preporučio da ideš na veči zahvat od ovih 165 cm.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Nije skupa da se i pretrese nakon par godina i lako se dolazi do dijelova!!
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ja imam sip 185 i ne mogu se požalit na nju, kupljena nova 2006 god, promjenio samo po sezoni set noževa i neka dva šarafa kaj ju drže na pregibu jer sam malo preforsirao prošlu jesen s brzinom košnje. Inače su dosta mekanog materijalasvi SIP strojevi. I ako se ne pazi malo napucaju oko varova... Imam želju kupit uvijek nešto zapadnije ali na kraju kupim SIP...
 

Najnoviji postovi

Na vrh