• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotacione (ROTO) kosilice

MrG3ba

Novi član
Tu od
1 Ruj 2022
Poruka
13
Evo, ako ce netko trebati za sip laser 260 d nozeve.
 

Prilozi

  • NOŽ Levi.png
    NOŽ Levi.png
    170.1 KB · Pregleda: 12
  • NOŽ Desni.png
    NOŽ Desni.png
    180.4 KB · Pregleda: 12

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,692
Imam ja njen katalog.
Vidio sam danas kak se ta kosa vrti..to jedva da zivota ima u njoj.
Tu je problem u necem drugom, da ju i upalis na 1000 okr to se opet nebi vrtilo brzinom kojom ja vrtim na 540
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,681
A jel ovo dodatni izlaz kardana za gnječilicu ili se tu mijenaju brzine diskova IMG_20220905_181103.jpg
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,692
To je za gnječilicu, ona ima standardni utor ko obicni kardan, ja sam od beraca stavljao..dok ovaj od diskova je na kajlu i vijak, getribe i kardani nemaju iste prihvate

Sta se tebi desava u radu s njom? Jel diskovi vrte, zastopaju se pa stanu, a kardan vrti i dalje?
Meni to sve sa videa djeluje da je istrosen negdje prijenos pa vrti tek tolko da vrti, mozda su i zubi zglodani ili ih i fali
 

MrG3ba

Novi član
Tu od
1 Ruj 2022
Poruka
13
Nista, sve se vrti. 2 i pol rali neke lude trave sam pokosio, tu i tamo se je zastopao noz, ali se i odstopao. To je ta veca sta sam kosio pa je islo na 750. To mogu slikati sutra ako budem usput. Ali u ovoj stari livadi, isto se sve vrti sve radi, samo ne pokosi kako treba. Valjda malo pokosi vrh a ovo drugo prezvace il povalja. Ali uglavnom vrti se sve. Trebao sam probati u sporima brzinama kositi, mozda bi se vidjelo sta. Ne znam zasto ali malo se brze vrti uzivo nego na videu. To je bilo na 540 bez gasa.
 

jacko

Član
Tu od
4 Ruj 2014
Poruka
95
Evo nakon dugo vremena na temi da postavim jedno konkretno pitanje:
SIP roto ili SIP laser u istoj dimenziji. Za i protiv ako netko ima iskustva bio bih zahvalan...
 

zhvn

Član
Tu od
8 Kol 2018
Poruka
50
Roto su izdržljivije, jeftinije, jeftinije održavanje. Mana u odnosu na laser što se mora rastresati trava. Poslije lasera se ne mora ratresati. Da kupujem uzeo bih laser čisto zbog jedne radnje manje.
 

jacko

Član
Tu od
4 Ruj 2014
Poruka
95
Na dužinu 2,6 roto ima 4 bubnja u kombinaciji s gnječilicom možda bi bilo isto kao i laser... laser ima na 2,6 dužine mislim 6 rotora
 

Mićko123

Član
Tu od
25 Tra 2021
Poruka
91
Pozdrav, planiram kupovati rotacionu kosu, pa me zanima vaše mišljenje o njima, koja je najbolja... Planiram kupovati rotacionu kosu BCS 404, 4 diska, ili Superior duplex sa grebenom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh