• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Regent plugovi

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Tino,

ne tvrdim da nemaš kugle kat II, ali malo ti je šubler v mraku. S kojim čeljustima si mjeril? S velikim? Vidi se da jedna mala čeljust ne mjeri ništa. :icon_e_surprised:

Kaj i na plugu imaš bolcne 28 ili bolcni 21 hopsaju po rupi u kugli i delaju nepravilan oblik? :icon_scratch:

Kaj se tiće probe, kad poželiš, dojdi. Imaš oko 20 km. Kaj je to za tebe? Zemeš politricu rakije i buš se putem zgrijal. Ak je sprazniš do mene, bumo ju dotočili da imaš za povratak? Zakaj bi netko sumnjal u tvoje, pardon, fergićeve mogućnosti.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,175
Šublerom se mjeri s onim malim sa druge strane,budem ti izmjeril ponovo al van garaže

Nemam ni 20 km,do toplic imam 4 hahaha
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,799
Jesu to kugle Kat. 2. Ne moraš mjeriti, jer se vide na oko.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,175
Ne ne,sve mora bit po propisima :(giggle):

12308238_417363691794747_6486070569480598167_n.jpg


12279180_417363718461411_2561215815837681255_n.jpg
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Fala Tino. Tak se to dokumentira. Inače ni ne treba slike, napišeš i konec. Su i štifti na plugu po propisima, ili su kat I? Ako su slučajno tanji, napravi si puškice da nekaj slučajno ne razštauha.

Kaj v Toplicama ima netko Regenta pa ti se nejde k meni?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,175
Na svim mojim prikljuckima su kat. 1

Velim za usporedbu,pa 15 km imam ja do Zaboka, do selnog je manje :D:

Nego,kolko visoko je kopčanje od poda?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Tino,

nisi mi povedal jel koristiš puškice za redukciju 2. i 1. kategoriju.

Da si pitanje visine postavil kad i pitanje za promjer kugli već bi znal visinu kopčanja. Nisam siguran bez mjerenja, ali čini mi se da je između 55 i 60 cm. Klirens je 68 cm. Traktor s 28 colnatim kotačima ga sigurno može podići dovoljno visoko, kad ga dovoljno podigne moj s 24 cole kotačima. Manji kotači = kraće ruke.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,175
Ne koristim nikakvu dodatnu opremu :(giggle):

Moral bi poluge malo našrafati jer slavonca dignem jedva 10 cm od zemlje
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
Ja imam 35cm između prvog pluga i zadni plug pričam za dvobrazni okretač regent koliko je to cola
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
Dali se može smaniti na 12 cola gdje ima li tko kakvu šemu ili sliku pomoč
 
Posljednje uređivanje:

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Moze se sve smanjit samo je pitanje koliko lagano i jel ce morat brusilica i aparat za varenje radit.

Stavi sliku da se vidi koji je točno model pa ce ti netko odgovorit,a što se colaze tice vec je par puta napisano da je 1 col = 2,54 cm.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Svetak,

u privatnoj poruki sam ti opisal kak jako jednostavno postaviš slike na forum. Ako slučajno nisi dobil PP, evo copy-paste tog teksta:
"Već sam pozabil zakaj sam trebal slike.
Možeš ih jednostavno postaviti na forum u temu o regent plugovima.
Ideš na napredno i na dnu stranice (malo poskrolaj prema dolje) i zatim:
1. pritisni gumb "Uredi privitke"
2. "Odaberu datoteku",
3. "Uploadiraj"

Možeš u jedan post staviti 4 slike."

Malo sam prolistal temu i pronašel da sam već slikovno pokazal kak sam suzil svoj plug. Ako je tvoj jednaki, nemaš problema sa sužavanjem. Usporedi slike na kojima je plug prikazan sa zadnje strane.

Tu imaš sliku odostraga kak bile složene zadnje daske (glave) prije sužavanja.
http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=17292&page=5

a ovdje imaš kak je plug složen za uže brazde.
http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=17292&page=8

Na ovoj stranici imaš podled na plug bez zadnjih daski.
http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=17292&page=11
Nosači za zadnje daske su na mjestu kako ore uže brazde kad je kompletan.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Komunikacija bu lakša i ljepša kad konačno vidimo slike tvojeg pluga.
Ako ni nakon napisanih uputa za postavljanje slika ne možeš iste postaviti u privitak posta, napiši precizno korak po korak kak ih pokušavaš staviti.
Nisi napisal jel ti bil od kakve koristi moj prethodni post.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
sve sam probao kako si objasnio nejdu slike i nejdu nemam više živaca hvala ti na pomoči

Komunikacija bu lakša i ljepša kad konačno vidimo slike tvojeg pluga.
Ako ni nakon napisanih uputa za postavljanje slika ne možeš iste postaviti u privitak posta, napiši precizno korak po korak kak ih pokušavaš staviti.
Nisi napisal jel ti bil od kakve koristi moj prethodni post.

Tu smo da si pomognemo, ali to je dvosmjerna ulica s informacijama. Moram imati informacije kaj si točno napravil, kaj si dobil i kaj je još problematično.
Stavljanje slika na forum, za nekog tko želi pružati i dobivati informacije, smatram jednako važnim kao i pribavljanje hrane za gladnog čovjeka.

Pa nisi Škot, opiši kaj si napravil. I kod pokušaja stavljanja slika i kod štelanja pluga.
 

Najnoviji postovi

Na vrh