• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plugovi

ZKL

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
78
Pozdrav svima.Zanima me dali netko od forumaša ima iskustva sa izradom pera za plužnu dasku?.Radi se o tome kad orem da mi na terenu gdje je neravno ne sklopi brazdu do kraja tj.odreže ju ali daska ne odbaci do kraja nego se vrati,pa iz tog razloga sam pomislio da napravim pera za daske.Zanima me konkretno kojih dimenzija bi trebali biti ta pera i od kojeg materijala(imam nešto gusa).Hvala svima ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Moreš kupiti ili dati napraviti kovaču Lovrenčecu.
Inače delaju i prodaju takve stvari po sajmovima.
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
418
Pozdrav svima.Zanima me dali netko od forumaša ima iskustva sa izradom pera za plužnu dasku?.Radi se o tome kad orem da mi na terenu gdje je neravno ne sklopi brazdu do kraja tj.odreže ju ali daska ne odbaci do kraja nego se vrati,pa iz tog razloga sam pomislio da napravim pera za daske.Zanima me konkretno kojih dimenzija bi trebali biti ta pera i od kojeg materijala(imam nešto gusa).Hvala svima ;)
Kralj-Kocijan
 

ZKL

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
78
Hvala na odgovoru ali mislil sam napraviti pera,ne djeluje mi da je to neka kavntna fizika,al opet ak je netko radil to da mi da savjet kakav.Kupiti znam ;) :ppozdrav:.Dal se to smije od gusa napraviti?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
Materijal bi trebal bit elastičan, znači federplata bi bila dobra za to.
 

ZKL

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
78
Hvana na odgovoru koje odprilike dimenzije bi trebale biti tj.kolko smije to pero viriti van daske?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
Trebalo bi izmjeriti na nekom plugu, nisam sad u mogućnosti to izmjeriti ali jedno 20-25 cm van daske, može i više bolje pritisne zemlju.
 
  • Like
Reactions: ZKL

ZKL

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
78
Hvala na odgovoru bumde nekaj probal složiti (kolko bi trebala biti optimalna širina pera?)
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,887
Bijele boje su 🤣 ko da su ih dizajnirali talijani.
Nisu niti malo popularni kod nas a nisu ni cijenom konkurenti.
Osobno ništa loše o njima.

Netko od članova ima E.r.m.o. pluga, potraži ili se bu javil već.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,684
Koji je razlog da su tak nepopularni kod nas? Sumnjam da su loši po kvaliteti
 

Najnoviji postovi

Na vrh