• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plugovi Lemken

  • Temu pokrenuo lovrenčić
  • Datum prvog posta

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,536
Znači bilo bi mi pametnije da se držim “klasične” daske…
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,887
U Ferenčaku je sve skupo🤣
Može se ugradit druga daska ili rešetaka, tak su mi rekli u Bkl-u. 😁

Tommy najbolje da možeš isprobati neki s egzotičnom daskom😁
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Charlip, evo jedan za tebe, jos malo oranja i bit ce resetkaste daske...

Malo je jača cijena, ali zato je stanje vrhunsko!

View attachment 38823
O majko mila,em nije vario em je stvarno još malo pa rešetkasti a cijena ko da je pravi🤣🤣.

Sad mogu reći za kolko sam onoga kupio tak da vam bude dalje sve jasno...4000 e neto + 600 prijevoz.
Eto a to sranje nek kupi ko hoće i još mu treba 2000 da ga cijelog presipa.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,539
Jasno, kao i za svaki, no da preformuliram: Imam pretežno laka tla za obradu pa me zanima jel Opal 110 i 4 brazde samo po sebi na granici ili može izdržati i koje jutro otežanih uvjeta.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,539
Dobro to bez utega i onako nebi mogao.
Ne znam, kopkaju me te 4 brazde, sa 3*14 se baš poigrava debelo preko 9km/h, s tim da prva brazda valjda 18 grabi🤣, pa ako bi 4 vukao 7km/h zašto ne...
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,349
Zna netko koliko kilograma ima otprilike Lemken opal 090 dvije brazde?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako pitaš radi kupnje i nošenja, najbolje je probati traktorom dići. Možeš kod nekog susjeda sličan plug.
Ja sam zbog toga kod kupnje išel traktorom u jednom smjeru 42 km. Plug nisam kupil jer je bil švasan i na oko se vidlo da nije ok, ali sam ga barem isprobal dići hidraulikom. Kasnije sam kupil Regent bez probe. Po slobodnoj procjeni je malo teži od onog kaj sam probal, ali je većina mase bliže hidrauliku.

Traktor je 2 t, ali mali međuosovinski (1,69 m) i plug mu je taman na gornjoj granici. Čak moram malo opreznije voziti uz strmiji brijeg.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,349
Ovak pitam, u planu je kupnja al višegodišnjem. Za dizanje nije problem, vozio sam već takvog od kuma i nije bilo problema, jedino nije bilo prilike da ga probam. Najviše me zanimala usporedba težine između njega i ovog pluga kojeg imam.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Poznanik ga rabi s đonijem od 60ks (bez prednjeg pogona) već godinama...
 

Najnoviji postovi

Na vrh