• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

pitanje u vezi nasih traktora

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
dakle,kao sto naslov kaze. pitanje ili prijedlog u vezi predstavljanja nasih traktora.
nebi li bilo bolje da umjesto jedne velike teme u kojoj su svi traktori svaki korisnik otvori svoju u koju bi stavljao samo svoje traktore?
bilo bi jednostavnije i preglednije nego ovako.
procitao sam ja to sve,ali sada kad hocu ponovo vidjet nest,nac neciji traktor moram sve ispocetka a to za nas s dial-up vezom jako dugo traje..
ako je netko ovo vec predlozio - ispricavam se.. :oops:

a ako nije,eto,recite sta mislite o tome.
 
B

Bobo

Guest
Cuj, nekome pase nekako, a lakse se tebi prilagoditi nama, nego da se svi prilagodimo tebi... Imat ces i ti jednog dana neki brzi pristup internetu, pa ti nece imati veze... kao da svaki dan trazis nase traktore ;)
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
naravno da se lakse meni prolagodit.
mislio sam samo da bi onako bilo preglednije i sta ja znam sta jos..
al dobro. sta je tu je.
 
R

Ratarko

Guest
Ono što ..ja.. želi bi onda bilo jedana sasvim nova tema , kao što je sada NAŠI TRAKTORI i onda unutar te teme da mi sami otvaramo pod svojim nick-om podteme ...poput ovih koje su sada tamo ( naš vozni park , traktorske gume , objekti - šupe... ) samo mi bi ih zamijenili sa temama ..ja.. strojevi , bobo strojevi , ZJ strojevi , Čugi strojevi ... jesam ja to dobro shvatio ?

Na taj način bi se dobila preglednost o kojoj se priča , drugačije ne znam kako to postići ?

Neka se nitko ne uvrijedi , spomenuo sam samo one koji su aktivni u ovoj temi .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,846
Ratarko kaže:
Ono što ..ja.. želi bi onda bilo jedana sasvim nova tema , kao što je sada NAŠI TRAKTORI i onda unutar te teme da mi sami otvaramo pod svojim nick-om podteme ...poput ovih koje su sada tamo ( naš vozni park , traktorske gume , objekti - šupe... ) samo mi bi ih zamijenili sa temama ..ja.. strojevi , bobo strojevi , ZJ strojevi , Čugi strojevi ... jesam ja to dobro shvatio ?

Na taj način bi se dobila preglednost o kojoj se priča , drugačije ne znam kako to postići ?

Neka se nitko ne uvrijedi , spomenuo sam samo one koji su aktivni u ovoj temi .

Otprilike ... samo bi svi postovi trebali imati sliku s komentarom (bar mi se čini tak).
 
R

Ratarko

Guest
Pa nije problem napisati neke osnove o svom traktoru ispod slike .
Mislim da bi to bila prilično dobra tema ako bi bilo korektno urađeno .
Jedna tema u kojoj bi se jednostavnim klikom na ime forumaša dobio njegov vozni park na uvid a ne bi bilo zgorega da bude napisano i malo o samom forumašu ... odakle je , koliko zemlje radi i kojom granom poljoprivrede se bavi ... svatko bi to mogao sam urediti po svojoj volji .

Na taj način bi se jednom za svagda riješili problemi o tome odakle si ti ono i kakav ono ti traktor imaš ???
Sjećam se da je krx otvorio jednu temu baš o tome odakle je tko ...

Pitanje je samo da li ima zainteresiranih , da li je izvodivo sa administrativnog stajališta i da li je sada prekasno za tu temu jer već je tema naši traktori prilično popunjena ?
 
P

Picek

Guest
mario kaže:
Moje mišljenje je da će onda biti previše tema ako će svatko imat posebnu.
Što vi ostali mislite?
većina foruma o automobilima radi na taj način, evo dva primjera:
Obrisan neispravan link.
http://www.seatclubcroatia.com/smf/inde ... ,36.0.html
bez obzira na broj topica to funkcionira jako dobro..
a i s obzirom da je ovo poljoprivredni forum to ne mora biti topic vezan samo za traktore nego i za ostale stojeve koje imate u dvorištu..
tako da se ne događa da se u topic o žetvi nakon dvije stranice pojavi slika traktora sa prikolicom i onda sljedećih 10 stranica razglaba o prikolicama.. (čisto kao primjer)...
 
B

Bobo

Guest
Gledajte ljudi... na to se trebalo misliti na zacetku foruma, no sad mi se cini malcice prekasno za to... Naravno da bi se moglo napraviti, ali tek za nekih 5 godina posla, jer ne postoji teme gdje nismo otisli OFF TOPIC, pa sumnjam da ce se ista postici takvim uredjivanjem foruma.

najveci problem lezi u tome, sto je na svakoj temi pisano o svacemu, od traktora, do prikolica, pa do kombajna, i na kraju o otkupnoj cijeni i slika iz silosa... To je jednostavno tako, no razlucivati toliko puno tema i ponovno ih spajatu i druge teme je s mog stajalista neizvedivo. Iskreno, nemam toliko zivaca da sad trazim posebno postove od svakog korisnika i da ih trpam u posebnu temu. Uzmimo u obzir da imamo preko 30 aktivnih clanova, to znaci da bi trebalo 30 puta raditi jako krvav posao...

Ako netko ima zelju i zivaca, te volju da izgubi dvije godine zivota, drage volje mu dam administratorske ovlasti, pa neka se igra... naravno, napravi se BACKUP baze podataka, ap se igrajte do mile volje.


Ljudi moji, sto vam fali ovako? Ako zelim vidjeti ratarkove, mariove, cugijeve strojeve, otici cu na temu NASI TRAKTORI i malo prelistati, ili jednostavno se posluziti trazilicom... nije kao da cemo svi svaki dan traziti tko ima kakve strojeve i raspitivati se o njima...


U drugi plan ualze sporedne teme tipa Tanjuranje, oranje i tako, u kojima takodjer ima mali milion slika... kud s tom mehanizacijom? isto u te posebne teme? Ne znam bas na koju bi to foru islo, no tesko izvedivo... Jako tesko.


Ako itko ima zamisli kako ovo sto bezbolnije napraviti, samo dajte...


BTW, forumi o autima imaju takve teme, no nemaju jos i gorespomenute podteme oranje, tanjuranje i slicne, pa je to donekle i izvedivo. Ovdje se previse tema veze uz mehenizaciju i koristenje iste da je to posao koji ni za novce ne bih radio ;)

Lijep pozdrav...
 
R

Ratarko

Guest
A potpuno nova tema ? Nemojmo ju nazvati naši traktori jer takva već postoji nego nekako drugačije ...Nedostaje mi riječi ali nešto poput naši članovi i njihovi strojevi tema ? Jeli bi onda išlo ?

Po mojem viđenju ako se želi dobiti neki brzi i direktan uvid u to kakav bobo ima stroj kod kuće ili odakle je bobo samo bi bilo potrebno kliknuti na tu gore spomenutu temu i onda u podtemi izabrati korisničko ime forumaša bobo kojega tražimo i gotovo ! To bi bilo to ! U tim podtemama bi isključivo morale biti teme samo sa imenima forumaša radi preglednosti a nije bed ako se u toj bobo podtemi netko raspriča o tvom novom tarupu jer mu se učinio dobar a nije imao priliku pitati gdje si ga kupio i slično .

Ove ostale teme sve neka stoje kako jesu , nema veze za oranje i tanjuranje što i tamo ima naših strojeva .

U toj novoj temi bi svaki korisnik predstavio sebe i svoje strojeve , naravno ako želi ... ja ne mogu govoriti da li bi takva tema imala uspjeh ili ne ali sa čisto izvodivog ili ne stajališta mislim da bi se moglo napraviti i to lako .

Radi neke dosljednosti trebalo bi napraviti neki obrazac po kojem bi se svi na jednak način predstavili ...
Nešto poput ... odakle smo , čime se bavimo i onda tek koje strojeve imamo . Vjerojatno tu još nešto fali ali ja to ne brzinu škrabam iz glave pa nije niti čudo .

Eto , toliko od mene , možda sam puno napisao ali samo zato što sam emotivno vezan za forum pa bih volio da bude čim bolji .
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
evo ovo sta je ratarko rekao tak nest sam i ja mislio.
ne sad da netko izvlaci iz onih 40ak stranica nase slike i postove i to nego da se svatko ponovno predstavi napise nest i stavi slike. naravno,tko zeli.
 
B

Bobo

Guest
Aha, sad sam vas skuzio, ali inace ja kasno palim tako da nema veze...

Ovako, ja napravim temu "Forumasi i njihovi strojevi" "Odakle smo i cime se bavimo" ili "Tko smo, odakle smo, sto radimo i cime radimo"

I onda svatko ima svoju podtemu s naslovom Nadimka. Dakle Ratarko, Mario, Zvona... i onda kad se tu udje, vidimo da je Ratarko iz Bickog sela kraj slavonskog broda, da ima te i te traktore (pozeljne slike) i te i te prikljucke (takodjer slike) i ostale strojeve (kombajni, ROPA) naravno i to bi trebalo poslikati... Tu bi se njega pitalo sve sto nekoga zanima o njemu i njegovoj djelatnosti i prikljuccima i strojevima. Teme ne bi bile vezane za nista specificno, osim da samo vlasnik teme odgovara na njoj i da ju uredjuje kako njemu pase...


Dakle, tako bi se nesto vec dalo napraviti, i to cu pokusati veceras skicirati na papiru te cu krenuti uskoro u realizaciju. Cak cu malo i prosvrljati i napraviti da svatko bude moderator svoje podteme tako da moze brisati i uredjivati tudje postove, a ne samo svoje ;)


To bi bilo cool, zar ne 8)


Vec mi se svidja ideja ;)
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
i ja sam za,,al me samo jedno muči,,zar tu neće biti malo previše tih podtema? :scratch
mogli bi dobiti kontra učinak, ima nas puno, na forumu,,pa da se otvori za svakoga člana tema,,bit 3 stranice sigurno??
 
Č

Čugi

Guest
Meni je svejedno, ako se odlučite za nove teme otvoriću ja svoju i sve prebaciti, nije mi problem, a ako ne, nema veze, odlično se snalazim na forumima uopšte! :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh