• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pasquali 990 - količina ulja, filteri

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
215
da malo nastavimo sa radovima.... kako je briggs and stratton gotov, primio sam se hidraulike pasqualia 990....







kao što se vidi na istom nosaču se nalazi rezervar sa uljem i kućište u kojemu je smještena pumpa ulja i distributor.... da li je nekome poznat proizvođač i di bi se mogli nabaviti dijelovi za tu pumpu i distributor?

















 

Å¡pico

Član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
44
Meni je pumpa puštala na klipu, i ulje mi se slijevalo preko pumpe po kućištu motora. Dao sam pumpu u servis, uzeli su mi cca 200 kn i promijenili gumice. Kućište pumpe su zatvorili diht masom, a gore na klipu su pomijenili gumice koje sprječavaju propuštanje ulja.

Što se tiče filtera, uzeo sam filter za TV, ali nije stao u kućište, pa sam ga rastavio, skratio za cca 2 cm, zanitao i ponovo namontirao.

Još sam imao problem sa spremnikom ulja, jer je bio zavarivan stotinu puta, pa sam sve obrusio i zavario argonom.

Za sad mi funkcionira hidraulika. Inače, čini mi se da je to ista pumpa kao i kod TV 4XX i 5XX, samo što kod njega ne stoji u kućištu kao na Pasqualiju, nego je uronjena u spremnik ulja i nalazi se sa zadnje strane spremnika.

Pozdrav
 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
215
meni ništa nije puštalo, već kako idem u obnovu cijelog traktora mislim napravit "generalku".... jel može na private ime servisa ovdje u zg di si i ti bio?
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
dohtor

ovako ima hidralično pumpo TV 418 i TV 521.

20368934.jpg

20368935.jpg

20368936.jpg

20368944.jpg
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
nadam se suhom podu ispod, nakon gumica i diht mase, posebno diht mase..........
 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
215
Malo se je nastavilo sa radovima, koliko mi vrijeme dopušta. Na pauzama između brodova i dadiljanja. Kako su se nabavile gumice za hidrauliku iz Italije, tako se je krenulo na sklapanje cilindra hidraulike.

Cilindar u dijelovima



Zadnji dio cilindra sa gumicama WRM 094125 (plava boja) i unutrašnjom gumicom Polypac B134094. To su inače gumice iy uputa oznake HL2432 i Veepac 2434. Malo je potrajalo dok sam našao alternativu na netu jer je traktor ipak iz 70tih.



Montiran na osovinu klipa i tu se ujedno vidi oring zadnjeg kraja oznake OR156 ili 52,39x3,53mm.



Klip sa gumicom UM 5535.



Klip, donji pogled na oring OR123 ili 17,86x2,62mm



Klip spreman za montažu sa podnjom pločicom.



Klip montiran na osovinu i stisnut sa krajnjom maticom.



Na kraju je preostalo samo gurnut klip u cilindar.
 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
215
I onda se krenulo na montažu pumpe koja se nalazi na distributoru.

Izrada brtve između kućišta pumpe i distributora, od papira 0,25mm. Rezalo se je sa skalpelom.





Kučište pumpe i zupčanici sa svojim elementima i orinzima OR3075 ili 18,72x2,62mm.





Pumpa sklopljena i distributor sa svojim elementima.



Rezanje viška brtve oko kučišta pumpe.



Priprema druge papirnate brtve za poklopac ležaja pogonskog vretena pumpe.





Napravljena brtva i utisnut semering dvostruki 22x12x7mm u kučište.

 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
215
Montirana pumpa na distributor i stavljen, nazovimo ga produžetak, koji prenosi vrtnju sa remenice na pumpu. Oprostite mi, ali neznam kako se zove.. Inače taj "produžetak" nose dva ležaja 16003.





I pumpa montirana.



Sada je preostalo da se montira filter, koji ispada da je previsok i spriječava da se zatvori poklopac.





Onda, krenuo sam u skraćivanje filtera. Ne baš dobra ideja, ali da jednostavno ne gubim vrijeme na traženje novog odgovarajućeg. Pa kako sam skinuo zadnji poklopac, prerezao sam višak od cca 2cm.



U skinuti poklopac rastalio lem i utisnuo skraćeni filter u kupku i potom sve zalemio naokolo.









Skraćeni filter montiran.

 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
215
I preostalo je da se stavi poklopac sa svojim oringom oznake OR4475 ili 120,24x3,53mm







I za četiri tjedna dok ne dođem doma nema dalje....
 

Å¡pico

Član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
44
Čestitam Dohtor, stvarno si pravi doktor :(nod):

Vidim da si napravio istu stvar sa filterom kao i ja.
Ja sam na svome 990 sredio komplet struju (sve od početka) ali
nikako uhvatit vremena i riješiti ručnu da mogu na tehnički i registraciju.

Nadam se da će preko zime biti vremena i za to


Pozdrav i mirno more
 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
215
Hvala Špico na komplimentima, ali daleko sam ja za bit doktor... :(giggle):

Istina za filter je ta da je ideja došla od tebe. A sada me čeka volan i kutija za obnovu te zadnji dio traktora.

Samo da se skinem sa broda....
 

DrEnKO

Član
Tu od
28 Svi 2018
Poruka
40
Pozdrav ekipi,
imam 995 pa me zanima gdje se ispusta ulje iz hidraulike i gdje mu se nalazi mjerac, na rezervaru je samo jedan cep ali nema nikakve stangice.
Naravno, popustile i gumice na pumpi pa curi po remenici i serucka po cijelom traktoru.
 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
215
Bok....

Ako imaš istu pumpu kao gore na slikama i opđenito sistem koji upravlja klipom koji se samo podiže hidraulično, nemaš posebnog vijka di možeš ispustit ulje iz cijelog sistema, već posebno moraš iscjediti ulje iz rezervara pa onda pumpe i onda posebno iz zadnjeg hidro klipa i voda što vodi do njega....
 

DrEnKO

Član
Tu od
28 Svi 2018
Poruka
40
Hvala dohtor,
pumpa je kao kod TV-a, na rezervaru

[YT]
po toj logici, ako odvojim pumpu, ulje curi van?!

da li je pametnije odnijeti majstoru da zamjeni gumice na klipu gdje curi ili bi to mogao sam zamjeniti (htjedoh pitati da li je prekomplicirano)?

Još me muči mjerna štangica, na rezervaru je jedan čep sa mrežicom bez mjerne štangice.

Možda su pitanja malo bedasta ali bolje da pitam nego da nesto sj...em 😬 .
Hvala
 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
215
ako odspojiš pumpu od rezervara, ulje cijedi van, ali samo od rezervara jer je poviše sklopa pumpe i distributora....

neznam koliko je ulje staro, ali nebi ga bilo naodmet promijeniti u cijelom sistemu...

jel ti alat kojeg dižeš sa hidraulikom pada sam od sebe kada je položaj ručice u neutralnom/srednjem položaju ili ne? ako ti ne pada znači da je vrlo vjerovatno klip distributora hidraulike još dobar i brtvi na toleranciju pa ovo ulje šta izbija van je posljedica oslabljenog oringa kojeg lako sam zamijeniš.... pozicija 76 iliti OR4081... ali još provjerim na svojim slikama....

ako alat pada, a ručica hidraulike je u srednjem položaju, znači da se povećala puno tolerancija klipa distributora i jednostavno i klip i kućište pumpe je za bacit....:cautious::cautious::cautious:
 

DrEnKO

Član
Tu od
28 Svi 2018
Poruka
40
Decki hvala puuuno na brzim i iscrpnim odgovorima!

Alat ne pada, osim kada ga krenem spustati onda krene lagana pa bubne.

Izgleda da cu to sa Oringom sam pokusati rijesiti cim se dokopam grunta. Budem onda i ulje promijenio zajedno sa filterom. Vidim da ste imali problema sa duzinom filtera i skracivanjem. Da li je netko pronasao slucajno originalni filter i gdje ih ima za kupiti? U suprotnom cu ga i ja skratiti.

Ako je sve otislo u krivi k... sta onada, staru pumpu u smece i nabavku nove?! Ima li ih negdje za nabaviti?
Hvala jos jednom
 

Najnoviji postovi

Na vrh