• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Opomene od Hrvatske Poljoprivredne Komore

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Ekipa bok,
Da li još nekom stižu na E-Mail opomene za neplaćanje članarine Hrvatskoj Poljoprivrednoj Komori?
Da li je to obavezno ili su to varke.
Pozdrav
 

jsmilaj2

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
98
Danas i meni isto stigla na E-Mail opomena za neplaćanje članarine .
To i mene isto interesira .
Nadamse da če netko odgovoriti .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ha, po statutu HPK je obavezno, a preko APPRRRa smo svi koji imamo opg i upisani smo, ujedno i članovi HPK i dužni smo uplaćivati članarine, inače, OVR koverta ne gine.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ti si platil? 🤔
Naravno da ne, čekao sam da vidim šta i kako će biti, ali sam si dao truda pročitati dio statuta HPK oko članarine i kako se postaje obvezan član čim otvoriš OPG i prijaviš više od 1ha.

Od HPK nema neke koristi, al ajd...

A sad s one realne strane... Državni je to aparat, kao i svaki takav je na sisi proračuna i nas građana, i onda kaže ovako: Dali biti "pametan" pa ne platiti i zbog 10€ godišnje plaćati 100€ kad dođu, troškovi JB, FINAe i zatezne kamate ili biti "glup" pa platiti tih usranih 10€ i zaboraviti, realno 10€ godišnje je kerov k. Ha ni ne uđem u kafanu ili trgovinu, a 10€ je napustilo šlajbok dok si rekao ašov, tako da, ja ću vjv platit ako ne zaboravim, a sad svakome na volju,ali poznavajući RH sistem, "bute platili za 10 godina ako Vas mi safatamo"
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
A jesu li poslali i jednu uplatnicu?
Nisam dobil niti jednu do sad, niti znam kome, na koji račun, na koji PNB (a ponajmanje zakaj to plaćati, jer nikakve koristi od njih).
Nit smo ih birali, niti pisali statut... Neću biti član nikakve partije, pa niti te...

Ajmo realno: rekoše 100t opg-a x 75kn 7,5 mil kn. Lijepa cifrica za uhljebe...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,814
Meni je ovo "tužno". Mnogo sam godina bio dio ekipe koja jr našla načina nabaviti i besplatno podijeliti "vagon umjetnog gnojiva". Prije svake sjetve! Bilo je tu ružnih scena, od osoba koje su naučene samo od društva primati ali nisu izvršili nito jednu građansku dužnost. Da trudili smo se za druge malo pteko 13 godina, sve to mi je poznato...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A kaj mislite da nema načina da vam to nakaleme na neku drugu stavku?
Daju 10 pa uzmu 1 natrag..Problem je kaj brojite samo prihode.

Mogli su u staru ..od prvog isplačenog poticaja dati euro manje po hektaru..nitko se tada ne bi bunil..a sad zj izračunaj koliko bi to bilo za uhljebe?
Samo huškaš ljude na zlo.

Ako nisi dobil uplatnicu ili postar reže špek na njoj to ne znači da ne moraš platiti..naprotiv
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,165
Evo, ja sam plaćal nekoliko godina unatrag tu hebenu članarinu, a nisam se nigdje dobrovoljno učlanil. Više ju plaćal nebum sigurno. Pisal sam na adresu komore i pital sam kaj su to napravili oni za mene kaj bi ja to njima plaćal. Nikada mi nisu ništa odgovorili. Uhljebi dobivaju plaću, a nikakve koristi od njih. Zval sam ih i pital za kaj ja nemrem u Kc kupiti plavu naftu već moram po nju 20-tak kilometara dalje jer ju u Kc više nitko ne prodaje. Inače, svoju građansku dužnost sam izvršil kad sam se 91. išel prijaviti kao dragovoljac i nisam doma čekal da mi pošalju poziv. Anemični i slični su za to vrijeme bežali u Austriju i Njemačku. Nabijem ih. I nje i njihovu članarinu. Toliko o državi, uhljebima i onima koji se pozivaju na građansku dužnost.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,814
Ova zadnja rečenica puno govori.

Ja u goricama plaćam Hrvatskim vodama, naravno da ne postoji ni k od kanalizacije, još gore, radi vode ljudima se oko mene kližu posjedi... I kaj sad, nebudem platio ni općini, ni državi, ni struju, ni vodu. Što je to drugo, kod takvog ponašanja osim anarhije.
Uz to i mi mnogi drugi smo isto negdje bili jako korisni 91., 92. Na moju ludu pamet ja nisam iza toga uzeo trosobni stan i posao u ZG, a molili su mene i kolege i nudili, vratio sam se u firmu, u VŽ na posao i odradio puni radni vijek. Nisam otišao u prijevremenu penziju ili kupio nešto na braniteljsku povlasticu. Sve to nije razlog da ne bi morao biti legalista i poštivati ovu Državu koju jedinu imam.
Kao što sam prije spomenuo, s kolegama sam svako proljeće osigurao nekim drugima oko sebe vagon umjetnog, a mnogi poštenjaki si ga nisu bili u stanju niti zeti niti otpeljati. Jedino su u krčmi znali kenjati da su neki dobili a neki nisu, nisu rekli zakaj oni nisu... Imam toga u sječanju strašno puno, malo toga jako lijepoga... Po takvim temama, svi smo u HR pošteni...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,814
Treba dodati i ovo. Imao sam mogućnost i prigodu, dao sam popraviti sve naše poljske putove, pošljunčati, povaljati onako tip-top. U jedan su petak svi ti radovi bili gotovi, u ponedjeljak iza toga je nekoliko pametnih idiota preoralo uređene putove. Jedan je dopremio prikolicu otpadne cigle i nakenjao na put, a netko je tad dofurao i stare madrace na novo uređeni poljski put. A sve smo ih sredili, nikoga nismo tražili niti 1 lipu, kamoli 1 kunu. E pa ako takvi ljudi zaslužuju da se netko sekira za njihovo dobro, kaj god. Ista je to ekipa koja sve zna, ništa ne bi doprinosila, čista ljudska tuga...
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Hmm, zastranila tema još jednom, čo'ek pitao dal se to tre'a pla't, a mi jope o klošarima i drkopišima.

Tko želi neka plati, tko ne plati nek' mu je bog na pomoći, a na kraju će doći do toga da će se već nekako ekipa namiriti, pa kako rekoh malo višljije, bude to veći ceh nego 10€ godišnje.

Podržavam ove protiv jer korist od HPK je ništavna, ali s državom i njenim aparatima se ne vrijedi bost, bit ćeš nagužen ili tu ili tamo, naivno je misliti da ti biraš mjesto gdje će te naguziti, ali istina je da ti je dozvoljeno samo misliti da si u prednosti i da ti biraš, na kraju uvijek platiš, zaboravio sam kako točno ide izreka, ali u stilu je "Ako ne platiš na plotu, platit ćeš na pruzi"
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,814
Zastranili su svi koji samo žele primati, a Državi i institucijama ne dati ono što im pripada.
Ovdje sve jasno piše:
sve piše.jpg
Što je tu nejasno, umjesto izbjegavati treba izvršavati obaveze i to je to?
Smijali smo se kao djeca školskoj uzrečici: nije se naučio davati samo primati, ma dajte, kud plovi ovaj brod, ovo, ovakvo HR društvo???
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,095
Ljudi moji. Ako zakon kaže da se mora platiti mora.

Ali da itko vjeruje da će išta dobro od komore doći....

Treba se prijavljivati na njihove izbore. Za svaku nejasnoću slati mail. I kad vam je dosadno zvati ih.

Dobro je netko gore napisao. Zvat ću ih i slat ću im mail zašto nema pumpe za plavi kod mene
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Pa nek pošlju uplatnice...toliko valjda mogu. Ili im je i to teško?
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,095
Ni jedna komora ti više ne šalje uplatnice.


Ja isto samo malo malo dobijem opomenu od obrtničke komore.

Da mi je znati gdje su te silne pare nestale što više ne šalju uplatnice..
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
A jel bar pošlju račun za izvršenu uplatu?
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,095
Ne...

Vidiš na e poreznoj da više nisi dužan..

Pa ne pošalje ti ni država račun za plaćene doprinose
 

Najnoviji postovi

Na vrh