• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ogrozd

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Brle daj mi napiši dal si daleko od Vt,i dali imaš nekoliko mladica dvi recimo da se zapomognem.

Da daleko sam od Virovitice,imao sam dosta grančica poslije rezidbe al sam ih zapalio.Da si bliže dao bi ti koju bez obzira što sam orezao.Ako se ne snađeš ja ću svejedno ove godine razmnožiti koji...........ovo je sorta hinnonmaki rot i jako je krupan,na slici je još zelen i sitan,j u zrelosti pocrveni i bude krupan kao grožđe.Ogrozd je jako trnovit ako te zanima nešto slično preporučio bi ti JOSTU to je križanac ribiza i ogrozda i nema trnove.
 
B

bosniahos

Guest
To znam još od malih nogu,trn nije problem.Snači ču se za sadnice.Hvala.
 
B

branko 1

Guest
Idem na tri načina:
1. Običnom grebenicom (stavljanjem vrha u zemlju) - prvi puta ove godine, par komada
2. Zrela reznica na kraju zime - znači kao loza, samo dodam malo hormona
3. I zelena reznica tj. poludrvena, početkom ljeta (mislim da će ove ići najbolje; lani sam to odradio sa ribizom, i bilo je super).


Kada se razmnožava zelenom reznicom, stavljaš li i onda hormona ?

Malo sam čačkao po netu i ne mogu nigdje naći na prodaju hormone za rast biljaka.

Gdje ih ima za kupiti i koja im je cijena ?
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Kada se razmnožava zelenom reznicom, stavljaš li i onda hormona ?

Malo sam čačkao po netu i ne mogu nigdje naći na prodaju hormone za rast biljaka.

Gdje ih ima za kupiti i koja im je cijena ?

Ma ima hormona po vrtnim centrima; nije to više nikakav poseban materijal.
Ako ga nigdje ne nađeš, javi se na PP pa ti pošaljem kutijcu. :icon_cool:

p.s. Idem u subotu za ZG pa uzmem tamo (Baumax, Bauhaus....)
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Kada se razmnožava zelenom reznicom, stavljaš li i onda hormona ?

Malo sam čačkao po netu i ne mogu nigdje naći na prodaju hormone za rast biljaka.

Gdje ih ima za kupiti i koja im je cijena ?

Evo slike razmnožavanja ogrozda običnom grebenicom (najesen je vrh jednogodišnjeg izboja samo umetnut u vazu sa zemljom i tako stoji cijelu zimu; treba samo povremno zaliti ako je vrijeme suho, ali paziti da ne smrzne).
Radi se o crvenom ogrozdu (velikog ploda i dobrog okusa; meni za sada najbolji).

Evo i slike:
 

misoo83

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
173
Josta hibrid koji je nastao ukrstanjem ogrozda i crne borovnice :).

Ovogodisnje drvce joste sa plodovima.

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=MsQ9IiZJeGs[/YT]
 

Najnoviji postovi

Na vrh