• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

New Holland

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,882
Nije da copram,ali računaj da veliki traktor treba velike pare;)
Ženin bratić je od tasta uzeo tm-a,možda čak i 165,sa "sitnim" kvarom,nakraju veselje koštalo oko 10k eura...kad su otvorili onda su i našli tu "sitnicu",al rekao je da sad je traktor skoro kao nov.
Nadam se da nebudeš i ti tako prošao,ali ili imaj sastrane lovu za popravke,ili daj više,tj gledaj da je u dobrom radnom stanju,opet velim,sretno,jer možeš dobro proći,a i nemoraš.
Ipak moj glas ide za jd-a,jer i on će za koji godinu imati solidnu cijenu ako ćeš prodavati,a bojim se za tma da nebude išao van iz dvorišta.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
To sve stoji....za rabljenog nikad ne možeš biti siguran. John Deere je nekih 10-15000e skuplji.
Najgore što prodajem svog u kojeg sam siguran i koji je sređen. Ali ima 105 ks a treba mi jači.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,882
Znam da imaš sređenog doma,znam i kak je kad trebaš veći(jači) traktor a ograničen si sredstvima.
Nema druge nego obići par odabranika pa vidjeti zašto je cijena kod nekoga viša,kod nekoga niža,pa se nekakva slika složi u glavi.
Druge nema,tak smo i mi išli gledati najskupljeg i najjeftinijeg,pa vidiš da razliku u cijeni opravdava mnogo toga,što u konačnici opet nemora značiti da je skuplji "zdraviji" na mjestima koje nevidiš.
Ako hoćeš mogu te spojiti sa ženinim bratićem pa ga pitaj u vezi TMa što želiš,bar da znaš šta je njega zezalo...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,021
Jednog frenda (maher za traktore) povela susjeda za pomoć u odabiru traktora.
New Holland ni u snu - to je turski!
Sa televizorčićem isto tako - tko će to popravljati i za koju lovu!
U finalu su bili SAME i FENDT! Ne znam što je kupila!
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,129
Sa caseom jx75 koji je turčin sam radio na bivšem poslu i traktor nije imao nekih ozbinijih kvarova a radio je cca 500-600 sati godišnje a on je ista grupacija
 

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
340/85r24 su prednje što su u biti 13.6r24, dok su stražnje 480/70r34.
Prednje su vec bile nove dok je traktor kupljen, a stražnje su negdje na 30%.
Probajte malo prednje gume ispustiti a zadnje više napumpati.. Mislim da se sa tlakom u gumama može malo iskompenzirati ta potrošenost guma..Nama se to isto dešavalo na Caseu JXU kad stavimo uske točkove pa treba malo duže da se isključi vuča..

Pozdrav! Pratim forum i kako nisam neki stručnjak za traktore,dosta čitam o njima. .Kako planiram kupiti traktor 150-180 Ks,a stvarno se baš ne razumijem, želio sam zamoliti mišljenje i savjet.U vezi toga imam par pitanja.
Imam na ponudi New holanda TM 165 ,2000godina sa 9500 sati. Čovjek ga cijeni 22500e. Kako nemam baš neka prevelika sredstva na raspolaganju cijena mi odgovara pa me zanima koliko su to dobri traktori i opčenito kakvi su New holandi.Noviji su dosta skuplji ali ne znam da li kvalitetom opravdavaju cijenu.
Kakvi su recimo u usporedbi s deutz fahrom 150 Ks ili John deerom 6920 koji su puno skuplji. Traktor bi kod mene radio oko 400 sati godišnje.
Znam da je nezahvalno nekome nešto sugerirati u vezi kupovine, ali sam htio zamoliti ako bi mi ipak dali neki savjet i odgovor na ova moja pitanja, jer vidim da puno znate. Bio bih vam zahvalan.
Srdačan pozdrav i svako dobro.
Ako je održavan uredno i ako su to pravi radni sati nebi trebalo biti problema.. JD 6920 mu ne može prismrditi što se tiče same snage traktora, jer ne spadaju baš u istu klasu.
 

MadFarmBoy

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
204
Probajte malo prednje gume ispustiti a zadnje više napumpati.. Mislim da se sa tlakom u gumama može malo iskompenzirati ta potrošenost guma..Nama se to isto dešavalo na Caseu JXU kad stavimo uske točkove pa treba malo duže da se isključi vuča..


Ako je održavan uredno i ako su to pravi radni sati nebi trebalo biti problema.. JD 6920 mu ne može prismrditi što se tiče same snage traktora, jer ne spadaju baš u istu klasu.
U međuvremenu, kupljene su i namontirane nove stražnje gume marke BKT i sada se prednja vuča na vrijeme isključuje i sada sve super funkcionira
 

Prilozi

  • 20230518_180851.jpg
    20230518_180851.jpg
    61.2 KB · Pregleda: 24

JARO1971

Novi član
Tu od
10 Ožu 2018
Poruka
28
Možda nije na točnom mjestu ali, molio bi pomoć, kontakt servisera koji bi imao dijagnostiku za New Holland tn75f, potrebna je kalibracija na mjenjaču, tj. prilikom uključenja reverzera jako "cuka". Hvala...
 

BagyNH

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2018
Poruka
221
Pozdrav svima,zanima me koliko plina ide u klimu New Holland TD5.105 je u pitanju,puklo mi je crijevo i iscurio je plin pa bi trebao napuniti…
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,539
Ide R134a to sam uspio naći ali količinu za TD5 nisam uspio naći ali je relativno nov traktor pa mislim da bi negdje oko motora moglo pisati.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,021
Traktor nema sa klimom veze!
Našao si R134a, negdje na pločici mora biti i količina, a ako ne onda servis će okometrijski ili iz nekih podataka po modelu napuniti klimu.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,539
Ma kako nema, kako meni na autu piše na veznom limu količina i vrsta plina totalno mimo mjesta gdje se puni. Klima je klima, sastavni dio traktora ako je tvornički došla s njim i za očekivati je da negdje piše, možda unutar haube ili slično.
No većina ozbiljnijih servisa ima kataloge sa svim mogućim strojevima i njihovim količinama.
Ako i je ogromna misterija za saznati stavi se 1000g pa se po pritiscima dodaje/oduzima.
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Mislim da je najmanji problem strpiti se do sutra, nazvati u Agrariju i pitati da li mogu reći kolika količina plina ide. Iz mog iskustva, dečki su uvijek odgovorili i bili susretljivi.
 

Mikez

Novi član
Tu od
6 Lis 2020
Poruka
10
Pozdrav forumasi,imam jedan problem na NH TM 190
Na malom gasu kada krecem gusi ga i pritisnem papucicu gasa on prima nakon 10 sekundi,a kada iskopcam map senzor(senzor na usisnoj grani)onda ide sve normalno,senzor je novi
Sta bi moglo biti uzrok ako neko zna
I ako moze broj od majstora Davora iz Zagreba
Hvala unaprijed
 

Franjo510

Novi član
Tu od
17 Ruj 2023
Poruka
7
Pozdrav svima. Jučer sam išao pogledati jedan traktor new holland tm 190 s navodnih 8.900sati ali ima nekih mana koliko sam uspio primijetiti. Čuje mu se lupkanje iz gornjeg dijela motora na prekide i dosta je mastan tu. Na izlazu mjenjača za prednju vucu tu na semeringu ili gumici pušta ulje. Iza kod diferencijala kad sam stao čuje se nekakvo zujanje kao da neki ventil nije zatvoren ili je to možda nešto drugo? Na polugama i ramenima hidraulika ima prilično lufta da li se to može piksirati? Gume su mu na nekih 30%. I izbacuje nekakvu grešku sad nisam siguran koju ali mogu saznati ako mi neko može dati neki savjet i ima iskustva oko ovih traktora. Isti traktor je case mxm 190. Koliko vrijedi taj traktor što sam gledao po vašoj procjeni kako sam tu napisao.
 

Najnoviji postovi

Na vrh