• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorna kopačica

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Ova Honda 320 je ista kao i ostale u tom cjenovnom rangu, samo što je skuplja od sličnih modela na račun imena (inače isti d..k).
Ako kupuješ novo onda gledaj ove modele što imaju mjenjač 2 brzine + rikverc, da imaju mjenjač, kućište mjenjača liveni od dvije polutke (da to malo izgleda robusnije).
Npr.

https://www.bauhaus.hr/benassi-benzinska-kopacica-bl450-honda-4-1-kw-5-5-ks.html

Iako ni ova mi ne ostavlja dojam robusnosti.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Par slika u živo ove Honde 320, motor Honda GX 160, cijena 5200,00 kn.

IMG_20170224_113729_1.jpg


IMG_20170224_113737_1.jpg


Ovo je jedan primjerak Benassi BL 6000, motor Honda GX160, cijena 6690,00 kn.

IMG_20170224_114801_1.jpg


IMG_20170224_114810_1.jpg


IMG_20170224_114820_1.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
evo , to je čisti primjer tih kopačica gdje su ljudi sami po sebi natjerali prizvođače da im uvale muda pod bubrege .

Svi su gledali kakvi je mtor , dok ih je zabljesnuo sjaj honde u crvenoj -bijeloj kombinaciji podvalili su vam limeno kučište ..u prizvodnji je garant 20 x pjeftinije nego alumijsko
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Baš danas kad sam gledao te kopačice, bio je jedan lik koji je isto gledao i prokomentirao "kako je motor najglavniji, najbitniji, kako je motor sve i tako u tom stilu". A ja sam si samo pomislio "moš mislit", NO COMENT ! :cool2:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Odlično dizajniran i ergonomski upravljač, no pitanje je njegove čvrstoće?
Nekako mi se čini ovako na slikama donji dio prijenosa na pogonsku osovinu jači i robusniji od onih prethodnih. Vjerojatno imaju prijenos centirifugalno kvačilo - pužni prijenos. Prevelika cijena naspram snage.
 

irfmu1

Novi član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
6
Evo gledam neku frezu sonic sf 104 sa dizel motorom.Cjena mi djeluje prihvatljiva 1690 KM ili oko 850 eura. Neznam nista o ovim kopacicama , bojim se da nije neki los kinez.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Kinez onaj najgrđi kao i sva sonic roba. Samo vidiš završnu obradu koja je očajna i sve ti je jasno. Motor im je najbolja stvar, mjenjač, motičice i sve ostalo očaj.

Gledaj neku stariju mašinu poput honde, malog labina ili mute, ako je bez motora još bolje. Nabaci isti takav dizel ako ti je to prioritet i imaš mašinu za dugo vremena.

Takođe, raspitaj se kakvi su uslovi za subvencije i povrat sredstava koje daju ministarstva i razne agencije. Prije par godina je bilo i do 2000 maraka povrata za najskuplje modele, a dobiješ zvijer u odnosu na te igračke
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Evo prave kopačice,ova kopa dok mašinista ne krepa:icon_rofl:Došla kod mene jer slini jedan semering i pušta poklopac ventila.Hondice i ostala prdekala se mogu sakrit pred ovom.Za rad sa ovom mora bit i mašinista u punoj kondiciji:icon_fU:
 

sarago

Novi član
Tu od
12 Ožu 2012
Poruka
27
jeli to možda Casorzo? ti su nepoderivi, takvi se ovdje uglavnom koriste.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Da taj model je,samo ja mislim da je to preglomazno za radit.Danas je več vračena vlasniku jer če drugi tedan več bit u frezanju vrta.Motor je pravi talijan lda 450 tak da snage ji ne fali a ima i pogonsku prikolicu za nju.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Nadam se da vrt nije mali, kojeg treba frezati ?
Kako se sa ovim freza ?
Koliko to snage ima, a da ne je fali?
 

sarago

Novi član
Tu od
12 Ožu 2012
Poruka
27
Istog mi je stari imao prije 15 godina. Koliko je taj vinograda okopao. I sa prikolicom drva prenio. U biti, ovdje svi kopaju vinograde sa takvim kopačicama(ne sa motokultivatorima-frezama). Ali istina, taj je prevelik. Motor je Lombardini 14 KS, treba imat snage za to ukrotiti i borit se s njim nekoliko sati, ubije Boga u tebi :(giggle):
Ja imam tenutno SEP kopačicu, sa Lombardinijem od 8 KS, idealna veličina :icon_pray:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
To ima snage za najmanje tri honde:icon_lol:

Abarth, vjeruj mi možeš i iza Mio honde 620 krepat kad kopaš po vinogradu cijeli dan. Isto vrijedi i za IMT 506. Dojil sam ih dugo vremena, kao mlad ovu 506-icu, bil pijan ne od vina već od benzinskog smrada cvajtakta...:icon_axe: i naravno prebrzog kopanja.


A ovo je tenk i ništa više...

Kak i labin SS sa frezom, i to sam imal i s tim sam delal :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh