• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motoprikolica

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
Nisam mislio povečavat tovarni prostor več smanjit gabarite stroja .Nešto poput onih kamiončića koji se koriste u industriji .pokušavam nač sliku ali ne uspjevam .Doduše tada nebi mogao koristit motokultivator .
.
.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ak kak , primil tj stisnul deblokadu i okretal volan ?..nebu tu baš neke vožnje


znam , to si namjerno napravil tak kad netko posudi okrene u prvi kanal
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,036
Zanimljiva ideja, ali kada si već odlučio radit to onda si mogo malo bolje razradit ideju i poboljšat neke sitnice koje bi olakšale korištenje, ovako mi izgleda da je to malo slaba konstrukcija i da će s vremenom nešto popustit, suprotni volan nema smisla ni kom, a deblokadu si mogo riješit na osovinama, kvačilo si mogo na papučicu napravit ko i kočnice i ostane ti samo volan ovako je sve nagurano neznas di ćeš prije, cak i ne smeta šta je volan sa hondom napred, nisi napiso namjenu stroja posto nema 4x4 nema neku nosivost osim po tvrdome putu, jos jednom svaka cast za trud al moglo je i bolje, cisto radi tebe posto ces ti koristit
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,624
Uvijek može bolje, za sada je tako pa kad bude gotovo onda ću procijeniti o mogućnostima (npr. nakrcati 1 m drva i vidjeti da li će riknuti :icon_lol:).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,846
Brgude, šteta kaj nisi zupčasti segment okrenul na pravu stranu. Uležištenjem si mogel napraviti dolje dupli zglob, a prije volana dodati još jednoga.

Kaj se tiče pogona, deblokade ti na MTK netrebaju, osim pri skretanju na mjestu (veli Puknuti: za mene nisu šoferi oni koji moraju na mjestu :D: ). Grip u vožnji je uvijek slabiji od sile skretanja, jer je uvijek prisutno uzdužno klizanje kotača.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,106
Misliš ZJ da bu se dalo skrenuti s ovim volanom bez deblokada u vožnji?

Zato sam i pital kaj bu s deblokadama jer na ovaj način to nema smisla, možda du su deblokade pogonjene nogama ali ovak bu dost nespretno.

@ Brgud, nemaš brige s metrom drva. Moja prikoličica je puno nježnija pa vozi soma litri vode i mene bez lomova.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,846
Ak jako raširi kotače bu teže, no ne i nemoguće. A kak bi onda vozili prikolicu ili kosili ili se okretali s malim Goldonijem koji ima krutu osovinu? U vožnji to ide bez brige. A i ovaj prijenos volana nije baš mali.
Moj susjed ima MTK poput mojeg, s diferencijalom i šperom. Pri skretanju se unutarnji kotač vrti u prazno, tak da ga uglavnom vozi zašperanog.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,106
Neznam kak je s gorenjima, maestralima, mutama, labincima .... ali na mio to baš i nejde samo tak.
To pišem iz prve ruke jer kak sam spomenul imam prikolicu i kad malog miiča nakrkaš s utezima napred i na kotače .... nejde to samo tak ko od šale.
Bez utega, naravno, kad se žaba popiša nema kretanja.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja se slažem sa dečkima,al možda bi olakšalo stvar stavljanje večeg volana možda od mečke 190 ili 123 linije.
I naravno suženi kotači.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,106
Najbolje od Fapa pa iz prikolice rižiti :(y):
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Vozio sam hondu bez utega, a i vozim mutu bez utega, honda je igračka za skretanje naspram mute specijal, reko sam nikad vise motokultivator bez diferencijala, koliko god dobar bio
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,624
Jovo nanovo ! :mad:

 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,846
Vozio sam hondu bez utega, a i vozim mutu bez utega, honda je igračka za skretanje naspram mute specijal, reko sam nikad vise motokultivator bez diferencijala, koliko god dobar bio

Ak hoćeš MTK s diferencijalom, onda to treba biti ovrha od velikog SS-a.
Mondial ili Maestral su prelagani i njima diferencijal ima smisla samo za košnju i neke lakše radove, dok pri frezanju samo behz veze cuka.
Na malim strojevima bez difa ne treba imati kotače široko postavljene i onda nebu trebala velika sila za upravljanje.

Brgude, a iz kojeg razloga imaš ovaj crveni "štucn" između zupčanika i okretnog dijela?
Mogel si ostaviti kompletan složeni dio koji je bil na strani MTK, a okretni dio postaviti između segmenta i MTK. Na taj bi način odmah dobio fiksan volan.
 
Posljednje uređivanje:

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Ja ganjam holdera sa neispravnim motorom, imam kolegu tokara koji mi odradi prirubnicu i prepravi kvacilo da ide svaki lombardinac na njega, iako sam vidio bungartza sa lombardincem gdje je u orginalu sachs stamo, ovaj me vuce da ga uzmem:
http://www.njuskalo.hr/dijelovi-obrada-tla/motokultivator-holdner-e-6-g-oglas-20667507
Inace ima 3 brzine reverzer diferencijal dvije brzine kardana 640/860 i schnel brzinu( cetvrta) koja se nalazi na reverzeru i obilazi citav mjenjac i ide direktno na kotace, i izvod za svjetla 6 v (paljenje kao na tomosu).
Isto tako mi odradi i prirubnicu za nastavke da pasu brzi spoj sa mute.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Dobro provjeri ovog Holdera, koliko se sjecam nema diferencijal, vec ima spojku kao honda. I ako se ne varam samo na jednom kotacu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,106
Na malim strojevima bez difa ne treba imati kotače široko postavljene i onda nebu trebala velika sila za upravljanje.
Takva je bila priča i mojeg tate .... pa se na prvom krtovincu prevrnul..... opet je došlo na moje. Nisi probal pa neznaš ili ne vjeruješ :eek::

Ja blokade koristim uvjek i do sad nije bilo lomova, a i da ih je bilo. Bolje da mišiče koristim za neke druge napore nego da si ruke trgam na motanju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,846
Široko znači na metar; na pol metra ili 60cm nebu baš teško.
Istina, Honda ima visoko težište za razliku od Mondiala i sličnih MTK.
No, kad se isključi jedna strana onda se samo promijeni smjer momenta na rukama: umjesto da volan vuče na ravno, vuče na skretanje.
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Dobro provjeri ovog Holdera, koliko se sjecam nema diferencijal, vec ima spojku kao honda. I ako se ne varam samo na jednom kotacu.

Gledao sam snimke i slike rastavljenog mjenjača ovog modela, ima konusno tanjurasti par i kanđastu spojku na jednom kotaču, koliko sam vidio na susjedovom maestralu isto vuce samo jedan tocak dok se ne uspera, ako nisam u pravu neka me netko ispravi

@MUHA, na muti su mi kotaci na standardnoj sirini, ali je problem kod voznje prikolice sto vozi u "rikverc", naime dobije se manja poluga za skretanje i puno se vise opterecuje rudo na prikolici, te ju je zato i teze skrenuti
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,624
# ZJ ako si mislio na ovaj dio zaokružen na slici, to je pojačanje između zupčanika i okretnog dijela rude.

IMG_20150101_010113_1.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,846
Putnicara:
Maestral ima diferencijal, a to kaj si videl je špera,
Dok nije ušperan, vrti se onaj kojem je lakše.

Holdera ne poznam, ali može biti ovo kaj veli Hodor.

# ZJ ako si mislio na ovaj dio zaokružen na slici, to je pojačanje između zupčanika i okretnog dijela rude.
Ne. Trokuti su mi jasni. Mislil sam zakaj ga nisi približil tokarenom dijelu?
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh