• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lamborghini 850 -gubi antifriz

may_man

Novi član
Tu od
7 Ruj 2023
Poruka
8
pozdrav svima, imam problem sa svojim Lamborghini 850 Premium, gubi rashladnu tečnost, nema vode u ulju?
 

may_man

Novi član
Tu od
7 Ruj 2023
Poruka
8
da,mislim u karteru u motornom ulju ne primjetim ni nivo da se podigao,:(
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako nije u motoru,mjenjacu ili hidraulici valjda izlazi van..ja bi stavio sistem pod pritisak i čekao mlakicu na podu.
 

may_man

Novi član
Tu od
7 Ruj 2023
Poruka
8
na koji način da stavim pod pritisak sistem , da malo detaljnije objasnim ,prosle god radio sve super bilo i u jesen ajde reko da promjenim rashladnu tečnost i,kad sam to odlučio reko da uzmem nov termostat i nov antifriz,i to odradim i ostavim ,,u proljece krenem da radim vidim fali sve vise i vise antifriza,,, tako dolijevajuci ostane samo voda u njemu i kao malo se situacija popravila,po par dana ne moram dosuti vode nit sta,,i sad opet ide zima da ispustim vodu naspem antifriz ,,odem da pokosim 7,,8 duluma dodzem kuci kad fali skoro 3 l u ekspanzionoj posudi
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ovak nekaj ili prirucno.ne vise od 2 bara.
Ovo je primjer nije moja preporuka.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
To možeš i zrakom nadrukati da prišparaš eure.
Pišeš da si prije nego su nastupili problemi mjenjal termostat. Dali je odovarajuči, dali je ispravan? Možda diže temperaturu pa izbaci na expanzionu. Treba popratiti kaj se na vruče događa.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Ja sam nepismen, i ne sramim se toga.
Jesi za jedan hot line da me naučiš?
 

may_man

Novi član
Tu od
7 Ruj 2023
Poruka
8
Stari termostat 88 stepeni a novi sto sam porucio navodno orginalni 79 stepeni..izvadio sam termostat skro da vidim sta ce se.desavat,,,da li ce nestajati ,,,da li ko zna koliko tacno ide ove tecnosti u sistem,,ima ekspanziona posuda,,hladnjak grijanja kabine,,hladnjak motora,,motor
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Navodno, pa ispitaj ga.
Stavi oba u lonac i na peč sa njima pa usporedi kad i koliko se otvaraju.
Neznam koliko ide u njega rashladne tekučine. Natočiš, upališ, ostaviš da se ugrije i provjeriš.

Nego, jel on ima visko?
 

may_man

Novi član
Tu od
7 Ruj 2023
Poruka
8
Ispitivao sam ja njega bas tako u loncu ,,radi bas na tih 79-80 stepeni otvori max,,nikad se nije traktor pregrijao ,,citavo ljeto drzi temp 79-80 stepeni koliko otvara termostat,mislio sam na to NAVODNO da je bas 79 stepeni njegov orginalni na koliko treba da otvara,,,da mislim da ima visko,,,
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Neznam, meni to vuče na pregrijavanje i da zbog toga fali vode.
Moraš utvrditi gdje ta voda zavrsi.
Expanziona možda ima cijev na sebi pa ju probaj staviti u neku flašu i tak raditi da vidimo jel bu ju napunil.
 

may_man

Novi član
Tu od
7 Ruj 2023
Poruka
8
Nikad nisam vidio da se pregrijao,,temp uvijek 80 na satu, probam ubacim cijev u flasu da vidim hoce li se puniti
 

may_man

Novi član
Tu od
7 Ruj 2023
Poruka
8
riješen problem , samo do ozrake sistema bilo ,,hvala u svakom slucaju za savjete
 

Najnoviji postovi

Na vrh