• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

John deer kad se ugrije steka volan na leru i prednja kasika

dragan djoji

Novi član
Tu od
4 Tra 2023
Poruka
6
John deer 2450. Problem kad se ugrije na leru poce da steka volan i prednja kasika, crijeva pocnu da drhte. Zamijenito ulje zamijeniti filteri, i ocistito sito u mjenjacu. I dalje isti problem. Dali neko ima ideju sta bi moglo biti?
 

dragan djoji

Novi član
Tu od
4 Tra 2023
Poruka
6
Nisam ja zakasnio , ali onda vjerovatno jeste ovaj pre mene, traktor sam upravo kupio, nisam sa njim radio, u situ onom u mjenjacu je bilo malo plasticnih opiljaka a filteri su bili cisti ali sam ih naravno zamijenio. Traktor radi sve ok dok se ne ugreje i kad se ugreje ako ga pustis da radi na leru par min onda zasteka volan i prednja kasika. i pocne da blinka lampica od pritiska ulja u mjenjacu
 

dragan djoji

Novi član
Tu od
4 Tra 2023
Poruka
6
Negdje sam bio procitao da treba provjerit ventil na glavnoh hidraulucnoj (klipnoj) pumpi dali je otvoren, pumpa sto stoji ispred radilice sa prednju stranu motora, mora sraf bit odvrnut do kraja? Taj ventil se valjda koristi kod izuzetno hladnog vremena za laksi start motora, a kad je zavrnut nema protoka ulja. Dali se neko susretao sa ovim?
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Da je taj ventil zatvoren ne bi radila ni hladna ni vruća.Ako pali lampicu tlaka ulja u mjenjaču onda je vjerovatno oslabila mala pumpa jer velika nema veze s mjenjačem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh