• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izmuzišta

P

proka

Guest
Re: izmuzišta

Mike kaže:
proka kaže:
Čerevec kaže:
Tine imam pitanje- Jel imaš saznanja kak su se roboti za mužnju pokazali? Navodno ima v Sloveniji jedan več par godina. A buduči da si, kolko sem shvatil, svako malo v Engleskoj, jel znaš kak su tam prihvačeni?
U Baranji na farmi Topolik postavljeno je 6 komada valjda su počeli službeno raditi u rujnu, ali od nikoga ne mogu dobiti pravu informaciju o njima.


ja sam rukovoditelj farme topolik i moram vam priznati da nam izvrsno ide. proizvodimo mlijeko vrhunske kvalitete i u iznimnim količinama iako se radi o junicama tj. prvotelkama
izvrsno vam ide ha ??? :scratch
a kako komentirate sad ovo najavljeno sniženje cijene mlijeka? :?
:lol: :lol: :scratch
sva sreća pa smo na području od posebne državne skrbi!!!!! sorry!!
 

spensi

Član
Tu od
5 Ožu 2009
Poruka
128
Re: izmuzišta

abrkili kaže:
spensi: dobro nam došao! ;)

znači sve ovce će biti označene mikročipovima od 2010 u Hrvatskoj ?

Ako Hrvatska udje u UE znaci da mora provoditi Evropske zakone (koliko znam za sada provode samo evropske cjene i nista vise).
Ako se i to desi onda bi trebalo (jos jedan trosak ha).
U selekcijskom centru gdje radim svi muzjaci koristeni u selekciji moraju vec sada biti oznaceni mikrocipovima. Doduse mi sve sta imamo na farmi oznacavamo i mikrocipovima i markicom.
Kako nisam u Hrvatskoj, moze li mi itko objasniti kako funkcionira princip davanja stimulacije u ovcarskoj proizvodnji?
Kako funkcionira provodjenje preventivnih mjera (uzimanje krvi i analiza na Brucelozu naprimjer)? Na ciji je teret? Ko placa?
Ovo vas pitam, jer u Sinju imam jednog prijatelja koji ima nesto koza (alpska). Rekao mi je da dobija poticaj, ali kad mi je rekao da mora provest obavezno cjepljenje, platit cjepljenje, papire itd, na kraju taj poticaj ne pokrije ni troskove potrebne da bi poticaj dobio!!!
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: izmuzišta

poticaji idu po broju grla,i iznose nešto više od 100 kn po grlu..U stadima se krv vadi ovnovima,i to se ne plaća,bar ne vlasnik.Krv se vadi jednom godišnje i to obavlja lokalni veterinar.

ovo za obavezno cijeplenje prvi put čujem.Možda je u tom dijelu oko Sinja distrikt,jer su ako se ne varam imali slučajeva bedrenice.Kod nas u Slavoniji to nije obavezno..

spensi:na kojoj to farmi radiš?imate samo muzne ovce?
 

spensi

Član
Tu od
5 Ožu 2009
Poruka
128
Re: izmuzišta

Pozdrav.
Ne znam o kojem cjepljenju se radi,a li pretpostavljam bedrenica.
Uglavnom 100 kuna po grlu je jako malo. Ali ko da dobro da!

Ja sam inace iz Sinja, ali se nalazim u Italiji. Radim u jednom Genetskom selekcijskom centru ovaca.
Imamo dvije raze mljecnih ovaca i to negdje oko 2000 komada.
Inace sam diplomirao na Veterinarskom fakultetu u Zagrebu, a nakon odlaska u Italiju sam morao polagati neke ispite, pa sam 2005 diplomirao na Veterinarskom fakultetu u Milanu.
Osim sta radim na ovoj farmi imam i nesto privatnih klijenata, i to uglavnom ovcara, kod kojih su zastupljenje uglavnom raze sarde, lakun i bergamaska.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
857
Re: izmuzišta

mario kaže:
Željko kaže:
Da mario, sve je to lijepo i krasno! Kad kupuješ opremu onda dobiš sve moguće popuste, a kad trebaš napraviti servis onda te oderu pošteno!
Mario pričekaj da vidiš koliko će te doči samo prvi servis, pa mi onda reci dal preporučuješ ih svakome i koliko si zadovoljan!

Ja imam 2x4 i prvi servis me došao malo manje od 15000kn!

A kaj reći na to, svi te oderu svugdje, ne vjerujem da je kod De Laval-a ili drugdje puno bolje.

Tine Da li ti znaš koliko košta za Dairymaster prvi servis za izmuzište 2X4?

Zamalo sam zaboravio ovo pitanje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Servis za izmuzište 2*4 Dairymaster košta po cjenovniku firme:

Materijal:
muzni i pogonski dio: sisne gume, cijevi, tjesnila na muznim jedinicama, mliječnoj pumpi, pulzatorima, rotor mliječne pumpe (cijena je za komplet, iako ne treba uvijek sve mijenjat, a ne da mi se pisat po pozicijama) 738,56 eura, od toga gumi dio (sisne gume i sva crijeva) 534,86 eura.
automatsko skidanje jedinica: senzori i membrane prekidaća 103,20 eura
mjeraći protoka: servisni kit (tjesnila itd.) 219,92 eura
Total materijal za veliki servis: 1.061,68 eura + PDV
Po normi treba 8 radnih sati za to zamijeniti.
Dobar dio tih stvari možeš zamijenit i sam.
 

cika Mato

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
155
Re: izmuzišta

ovak situacija je slijedeča :kupili smo muzar (zidni)i postavili ga i počeli musti i sad je problem kazaljka na vakummetru kad su pipe zatvorene pokazuje -0.4 bar a kad stavim kravama na vime tad pokazuje 0.2 bar (ispravite me ako griješim u vezi bara)šta da radim :scratch
 
B

baota

Guest
Re: izmuzišta

:D pozdrav svima ja sam novi na forumu i imam nekoliko pitanja jer ste svi jako dobro upoznati sa izmuzistima njihovim manama i prednostima ja sam u planu raditi jedno vrhunsko izmuziste 2x4 a mozda i 2x5 znaci za 8 ili 10 krava ,koji je sistem naj bolji sto se tice samih pumpi muzilica i koje su najkvalitetnije i najlakse za rad i odrzavanje,i za koliko se novaca odprilike moze uraditi takvo izmuziste znaci cjevi muzilice mljekovod itd bez betonskih radova i tko to radi u hr,. :?: ;)
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
857
Re: izmuzišta

baota kaže:
:D pozdrav svima ja sam novi na forumu i imam nekoliko pitanja jer ste svi jako dobro upoznati sa izmuzistima njihovim manama i prednostima ja sam u planu raditi jedno vrhunsko izmuziste 2x4 a mozda i 2x5 znaci za 8 ili 10 krava ,koji je sistem naj bolji sto se tice samih pumpi muzilica i koje su najkvalitetnije i najlakse za rad i odrzavanje,i za koliko se novaca odprilike moze uraditi takvo izmuziste znaci cjevi muzilice mljekovod itd bez betonskih radova i tko to radi u hr,. :?: ;)

Ako želiš špicu, za cijenu i ne pitaš.

Možda bi nama povijerio i koju sitnicu o sistemu držanja krava, broju krava, sistemu krmljenja...

Za detajle javi se mi na PM.

J7w7sWOOg3Twt_pF.v.jpg


http://www.dairymaster.com
 

kantar

Novi član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
22
Re: izmuzišta

Ima li tko tandem izmuzište u bilo kojoj konfiguraciji? Iskustva?
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
857
Re: izmuzišta

kantar kaže:
Ima li tko tandem izmuzište u bilo kojoj konfiguraciji? Iskustva?

Što dalje od toga, ako možeš.
To je skupa roba i malo se uradi u jedinici vrijemena.

Prodavaći ti zamagljuju oči s kravom, koja se sporo muze i zadržava druge.
Statistički se 4 posto krava muze sporo. Pošto je to nasledno, najbolje ti se takvih krava riješiti.

To muzište je i skupo. Po muznom mijestu ti idu kavezi i cilindri itd.
Za te pare dobiješ riblju kost s više muznih mijesta i time puno višim efektom.
 
I

ivansu

Guest
4vfl01.jpg


AKO neko zna ko ima Westfaliu. Da li je ovo samo kontrolna kutija za Dematron ili se tu nalazi i skidac muznih jedinica?
 

Najnoviji postovi

Na vrh