• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja

nisamja

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2018
Poruka
277
@DMaxim u pravu si. Cijena žive vage teladi se ne miče s mrtve točke. I tu mislim na kupce koji plaćaju na račun i uzimaju stalno. A sve ostalo nije za komentirati...
Trgamo si leđa i ruke, strojeve... Svi vole plastiku iz Kine ,pa valjda tak mora biti.
 

bukovac77

Aktivni član
Tu od
2 Srp 2018
Poruka
144
Ako se netko sjeća prije mjesec dana sam napisao da ekološka neće do 6mj., jer se love nema. Hoću li biti u pravu? Nadam se da neću...
Ostalo neću ni komentirati vezano za organizaciju i plan isplata, nema svrhe. Banda sebi sama štima kako im paše, a mi smo obične ovčine.. ugodan vikend.
 

Travica

Aktivni član
Tu od
26 Tra 2023
Poruka
230
Ma ja idem sam sebi na neku stvar šta se više zamaram s tim dobro je mladenko reka (mladenko ne provociram) kad bude bude,,,jel nekima ovaj tjedan isplaceno za te i te mjere nekima ne (nisam sad ljut na kolege) ljudi hvala Bogu dobili,,,,za nas ostale šta koja shema do kad čekati šta se jeb...događa,,,5 opg-ova dobilo 15 opg-ova na čekanju,,,!!!!!!ove u agenciji zoveš još te bahato skartaju biti će kada bude gospođo/gospodine,,,ma daj više---- -----!!!!!
 

DMaxim

Aktivni član
Tu od
9 Ožu 2020
Poruka
58
Ako se netko sjeća prije mjesec dana sam napisao da ekološka neće do 6mj., jer se love nema. Hoću li biti u pravu? Nadam se da neću...
Ostalo neću ni komentirati vezano za organizaciju i plan isplata, nema svrhe. Banda sebi sama štima kako im paše, a mi smo obične ovčine.. ugodan vikend.
Upravo tako sam i ja napisao jer sam prije mj.dana u odjelu za ekološku dobio inf.da nemaju niti tablica za izračun a gdje su još administrativne provjere pa odobrenja i rekli su mi da eko a tako vjerovatno i eko sheme ne idu prije 6.mj,nadajmo se da tako neće biti a ako je onda će to prije biti 7.mj....Apsurd kako nemaju tablice a iste stoje u pravilniku...gospodo nema se love
 

max23

Član
Tu od
22 Stu 2017
Poruka
90
Možemo nastaviti kukati ovako po forumu ili se organizirati i početi sami utjecati koliko potpora ćemo dobijati.
Ima nas dosta poljoprivrednika kad se posložimo mogli bi što god hoćemo.
Uglavnom meni je sve ovo dopizdilo...IDEMO SE ORGANIZIRATI.
 

bukovac77

Aktivni član
Tu od
2 Srp 2018
Poruka
144
Možemo nastaviti kukati ovako po forumu ili se organizirati i početi sami utjecati koliko potpora ćemo dobijati.
Ima nas dosta poljoprivrednika kad se posložimo mogli bi što god hoćemo.
Uglavnom meni je sve ovo dopizdilo...IDEMO SE ORGANIZIRATI.
Ne možemo se organizirati, da netko sutra dobije isplatu svega onog što čeka, on završava s tipkanjem po ovom forumu i ne dolazi na ovu stranicu do 11.mj kad kreće isplata avansa..
 

vigor

Član
Tu od
19 Svi 2017
Poruka
37
Nažalost ne , većina ostalih ima 220 eura osnovno a naše će biti 135 mislim nakon ujednačavanja 😬
cca 124 eur/ha mislim da im je plan, tj imaju izračun, ali šute. Prije nego 135 eur/ha. To je onih 10 % gore/dolje cca .
Ako se netko sjeća prije mjesec dana sam napisao da ekološka neće do 6mj., jer se love nema. Hoću li biti u pravu? Nadam se da neću...
Ostalo neću ni komentirati vezano za organizaciju i plan isplata, nema svrhe. Banda sebi sama štima kako im paše, a mi smo obične ovčine.. ugodan vikend.
Imaju love, al su se upetljali u obrade, kontrole, a radi izbora pustili obavjest da će većina toga biti isplaćeno do 01.05. Donesu pravilnike, al ne znaju ni sami kako sprovesti sve te procedure s njihove strane, ali zato cijepe one koji pokušavaju raditi i shvatiti njihove Pravilnike.. Strpljen spašen.
 

Travica

Aktivni član
Tu od
26 Tra 2023
Poruka
230
Bukovec 70 posto se slažem s tobom,,,,al ako nas ima koji želimo dobro nama samima mislim na opg-ove možda i možemo krenut s nečim,,,možemo možemo itekako,,,,skupiti nas 100 koliko je potrebno za stranku izabrati najskolovaniji kadar između nas koji želi dobro nama opg-ovima i ajmo lagano za naša prava se borit,,,,jwl jedino po meni na taj način kad se ti boriš u saboru za sebe jedino te na tom mjestu čuju,,,,,nikakvi prosvjedi itd jedino tamo možda čuju,,,,moje misljenje
 

DMaxim

Aktivni član
Tu od
9 Ožu 2020
Poruka
58
Ne možemo se organizirati, da netko sutra dobije isplatu svega onog što čeka, on završava s tipkanjem po ovom forumu i ne dolazi na ovu stranicu do 11.mj kad kreće isplata avansa..
Hahaha upravo tako,ali dobro ovaj forum i je za to
Organizirati se možeš samo ako si dobar s nekim zapovjednikom mehanizirane brigade pa da oni idu na čelu kolone prema Min.poljoprivrede,onda bi to netko ozbiljno shvatio,vidiš da se nitko od udruga ne javlja,e sad ili su čelnici dobili ili ima je puna kapa svega a prosvjedi traktorima,ajmo na punkt pa se tu naloži vatra,peče se nešto,svatko ima flašu u ruci i baš taj prizor čekaju mediji da malo građanima pokažu kako je našim poljoprivrednicima teško i eto zašto onda ljudi ne shvaćaju čemu se prosvjeduje jer misle kako nam je dobro,ako prosvjed onda kao u Francuskoj...e sad...a tko će to napraviti 🤔
 

Toma.s

Član
Tu od
22 Svi 2019
Poruka
53
Da li vam se isplate prijavljivati ekosheme i sve te zajebancije?Ja to nisam prijavljivao uopće jer nisam vidio isplativosti.
 

newguy

Član
Tu od
12 Svi 2017
Poruka
94
Ja sam za da kad završi sjetva i košnja, napravimo ovdje grupu vezano uz našu seljačku stranku, i prijava za sljedeće izbore..bez toga ništa na žalost 🙂 dovoljno nam je 8 - 10 mandata da uvjetujemo ministarstvo poljoprivrede 💪
 

MarkoD

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2023
Poruka
58
Da li vam se isplate prijavljivati ekosheme i sve te zajebancije?Ja to nisam prijavljivao uopće jer nisam vidio isplativosti.
Ja sam to vidio ,na već svu ovu papirologiju koju imam, još barem dupla papirologija. Nekada imam osjećaj da više papira ispunjujem nego što krava i konja uzgojim. Uredski seljak😂
 

nisamja

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2018
Poruka
277
Ja imam čisto ratarstvo.Na fini način su nam srezali poticaje.
Mi smo prvi put prijavili eko sheme, pa bumo vidli koliko se isplati. Bojim se da niš...Ratarstvo i krave dojilje .
 

DMaxim

Aktivni član
Tu od
9 Ožu 2020
Poruka
58
Pošto se HPK spominje,evo napokon sam dobio odgovor od njih. Brinu se oni za okoliš,eto da nebi rekli, ali i dalje nisu odgovorili na moja pitanja 😂
Kad budu tražili članarinu treba ih podsjetiti na obveze i pitati koga zastupaju tamo nek se i obrate za članarinu

ZAKON O HPK​

ZAKON O HRVATSKOJ POLJOPRIVREDNOJ KOMORI
I. OPĆE ODREDBE
Članak 1.
Ovim se Zakonom osniva Hrvatska poljoprivredna komora (u daljnjem tekstu: Komora) te se uređuje njen status, ustroj, poslovi i zadaci, članstvo i način financiranja.
Članak 2.
Komora je samostalna i neovisna stručna i poslovna organizacija koja se osniva s ciljem:
– promicanja, zaštite i zastupanja interesa članova Komore,
– edukacije i savjetovanja članova Komore,
– pružanja potpore članovima Komore u svrhu unapređenja poljoprivredne proizvodnje i ruralnog prostora,
– promicanja vrijednosti i važnosti očuvanja i unapređenja poljoprivrede i ruralnog prostora u ukupnom društveno-gospodarskom razvitku zemlje.
 

nisamja

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2018
Poruka
277

Eto...💩💩💩
 

Najnoviji postovi

Na vrh