• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

Bicko

Član
Tu od
29 Srp 2018
Poruka
41
I cuo sam da kad bi se nabacila crtala od 48 cm da bi mnogo bolje sekao brazdu?
Kad bi bila crtala većeg promjera dublje bi rezalo brazdu, ljepše bi izgledao kanal i lakše plug okreče a i malo se lakše vuče plug.
 

krnjacar

Novi član
Tu od
27 Sij 2022
Poruka
5
To bi bilo od 757 ili 758 ili ima da se uzme ovako veci promer disk za 756. Na vasaru nekom ili buvljaku...Po mogudjnosti nazubljeni?
 

Bicko

Član
Tu od
29 Srp 2018
Poruka
41
To bi bilo od 757 ili 758 ili ima da se uzme ovako veci promer disk za 756. Na vasaru nekom ili buvljaku...Po mogudjnosti nazubljeni?
Nebitno od kojeg pluga može od 757 bitno da je veči fi dobro je da je nazubljeni, uzmeš di ti je najpovoljnije, novo, polovno, svejedno.
 

krnjacar

Novi član
Tu od
27 Sij 2022
Poruka
5
Hvala na odgovoru za disk. A sta je u pitanju klirensa. Da li mogu da se stave duze pluzne glave na NK pa da to izadje na VK|?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Ne trebaš niti nove lukove: produži postojeće, tak da ti gornja rupa postane donja.
I svakak produži ona dva profila gdje ide treća točka za 50+50mm.
Pogledaj ovdje:
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,380
To bi bilo od 757 ili 758 ili ima da se uzme ovako veci promer disk za 756. Na vasaru nekom ili buvljaku...Po mogudjnosti nazubljeni?
Alo imaš u blizini metelske firme koje sjeku metale, potraži da ti neko isječe iz pločevine hardoksa po željenog velicini( precniku) diskove, iz 4 ili 5 mm. Onda ih malo nabrusiti. Daš uzorak starog i izbuse i centar rupe I za vijke.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,171
Meni se bolje pokazalo nazubljeno. Imam Oltovo takvo ko na slici, ali bez ovih rebara po sredini. I znalo se desiti da se prestane okretati, dok veliko nazubljeno nikad.
 

sanjar

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2015
Poruka
134
Ja imam nažalost samo jedno ovakvo, prezadovoljan sam sa njim.. Koristim ga na niskom klirensu. Radi posao izvanredno, sada tražim negdje i za prednje
 

Prilozi

  • IMG_20211229_180513.jpg
    IMG_20211229_180513.jpg
    45.2 KB · Pregleda: 19

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,380
Meni se bolje pokazalo nazubljeno. Imam Oltovo takvo ko na slici, ali bez ovih rebara po sredini. I znalo se desiti da se prestane okretati, dok veliko nazubljeno nikad.
Koliko ga često podmažeš.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,165
Nije tu toliko problem u podmazivanju. Ako je crtalo glatko hoće se prestati okretati. Jedno od rješenja je na takvo crtalo zavariti pracne i onda više nema problema. Čak sam negdje vidio da je netko navario zube od kose.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Plug 755 niski i traktor Imt 560. Da li bi to bilo u redu ili bi bolji bio 756 visoki. Za sada bi mogao nabaviti 755 niski pa me zanima vaše iskustvo. Zemlje ima svakakve teže do lakše.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,165
Ako baš mora plug IMT onda 756 za takvu jačinu traktora. Plug 755 je više za IMT 533 ili 539.
Sa 756 ćeš bolje zaoravati masu jer je viši pa će se i manje štopati, a i 12 je cola.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Hvala i ja sam si tako mislio ali rekao da vi potvrdite svojim iskustvom. Za sada mi nije hitno tako da moram naći kvalitetan 756 i to je to.
Što se tiče olta posavca možda i on negdje naleti pa mogu i njega uzeti ako je kvalitetan za 560.
 

Najnoviji postovi

Na vrh