• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 506LS obnova. Konacno i ja jednu uzeo.

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,624
# MarioZg1, što još nisi složio to ?
Predpaljenje stavi 2 mm prije GMT. Možeš odprilike prije nego staviš cilindar, staviš klip na klipnjaču i izmjeriš do vrha onih 4 vijka (u grubo), onda staviš cilindar stegneš pa detalnije provijeriš. Vidi sliku u temi Imt 504 post br. 43. Ma već sam pisao o tome (valjda, negdje, u nekoj temi :(think):)
Hod klipa je možda 56 ?:icon_rolleyes:
 

MarioZg1

Član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
126
Ma nisam jer se ne prodaje nista. Sad lagano krece sezona i imam nesto u dolasku pa moram ovo rjesavat...

Vrag odnija prišu...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
brgud , on to slaže za sebe , a gledao se daklem i nagledao forumske mature pa je i sam odugovlačio ..daklem u nedogled
 

MarioZg1

Član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
126
Po knjigama kaze ovako:

-provrt x hod 58mm x 56mm
-2,5mm prije GMT
-platine 0,35-0,45
-zazor svjecice 0,6mm

Mikrometrometrom odredio GMT i postelao platine. Iskre ima i to je to.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Za ovaj kultić, par pitanja u vezi podešavanja paljenja. Piše u knjizi ovak - Točka paljenja prije GMT 2,5mm. NIje mi to baš najjasnije. Iskre nemam. Samo je nestala ko da ju je vjetar odnesel pa se sad malo patim s tim. A sve je novo. I platine i kondenzator i svjećica.
 

MarioZg1

Član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
126
Provjeri si sve spojeve platine-kondezator i kabel u bobini i u lulici. Mora biti iskre ako je sve novo. Druga stvar ako si micao nosac magneta sa magneta pa nije dobro u fazi al tad bi bilo iskre ali u krivo vrijeme. Jos jedna stvar uvijek drzati svjecicu na masi inace oce otici kondenzator ako se nema di "isprazniti" bez obzira sto je novi. Ako ima prekidac za gasenje vidjeti da nije mozda stalno spojeno na masu....
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Radil je normalno. Kresnul sam ga "na zub". Odradil je 20m i krepal. A sad.... jbga. Otpustil sam ona tri šerafa kaj drže cijeli sklop paljenja i pokušaval tu nekaj dobit, al ništa. Prekidač i kabel sam prije već provjeril odmah u startu. Probal bum najprije ovak školski sve posložit pa bum videl kaj bu iz svega toga. Ak nebu na kraju kod nekog meštra moral.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Kak izgleda alat za blokiranje klipa ? Moram ga blokitrati da mogu zategnuti magnet kak Bog zapovijeda. To mi je u telefonskom razgovoru rekel jedan meštar. Ima li tko kakva saznanja ?
 

MarioZg1

Član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
126
Ja nebi preporucio blokiranje klipa nikakvim metalom. Ako bas ne nadjes bolje rjesenje mozes staviti spage u kompresioni prostor kolko stane pa da ona sprijeci klip da ode u GMT. Ja izbjegavam blokiranje klipa. Odmasti konuse klinerom i sa necim (papagajke s krpom) ulovi onu krunu na nosacu magneta i stegni. Nemoj gurat poluge u paljenje kroz magnet da ne strgas nesto.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
najbolje ti je kroz rupu od svječice nagurati komad štrika , samo pazi da sve izvučeš van jer zna uč u spojni kanal pa ga klip odsječe
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Odvrneš svjećicu i okrećeš radilicu u smjeru zatezanja matice tako da klip krene na gore. Onda uzmeš konopac (ako je kakav tanji štrik uduplaš i vežeš čvorove da bude deblji) i guraš u cilindar. Pri tom paziš da kanap ne ode u otvore sa strane i kad gurneš dovoljno zatezanjem matice klip ode gore i upre u kanap bez šanse za oštećenje. Sve ostalo što uključuje bilo kakvo gvožđe u cilindru, navarenu armaturu na staru svjećicu i slično zaobilazi u što širem luku.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Nije se ni meni dopala ideja da improviziram nešto u vezi blokiranja klipa. Zato sam i pital. A ova varijanta opisana u tvom tekstu će biti primjenjena, ako ne bude drugačije.

Dobra ideja @Philbi. Imam dobre malo deblje špage ( skoro pa je i konopac ) pa ću probat i to.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,624
Možeš stegnuti i prije nego staviš cilindar, staviš klip na klipnjaču i onda sa dvije drvene dašćice podložiš na blok. Ovako nekako.:(mm):
 

Prilozi

  • IMG_20160502_210006[1].jpg
    IMG_20160502_210006[1].jpg
    46.7 KB · Pregleda: 157

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ne mrem tak. Sve je u kompletu. Štelel sam paljenje pa moram stegnuti magnet samo. Ipak hvala
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Kako riješiti ovaj problem na radilici bez skidanja iste !? Uspio sam napraviti "veselje" sa kajlicom. Nekim čudom je napravila ovo dok sam stezal vijak radilice.:mur:
 

Prilozi

  • DSC_0174.jpg
    DSC_0174.jpg
    48.7 KB · Pregleda: 186

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ne pitaj ..... Lud sam ko pegla ! Kaj je to biax ??
Zategnem ja magnet. Kultić upali na par sekundi i crkne. Iskra mi je sumnjiva. Da se poigram sa onim križem na magnetu ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh