• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fabrika TIM

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Jedan takav Čeh je došel po pokojnog dede golfa. Dal je 1500 eura, pritom ga nije interesiralo
dal auto uopće pali. Mi smo mislili da smo boga za bradu primili. Kak mi to sve skupa malo bilo čudno,
pretraživajući internet par mjeseci kasnije naletio sam na dedinog auta kod jednog hendlera u Njemačkoj.
Skinul jedino skinul kuku i metnul cijenu 4500 ojra. Jebi ga, netko jednostavno nije za biznis.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,814
Poštovani kolega na forumu @hodor , to je tak jer su neki naši ljudi radi nerazumijevanja tuđih potreba, s prijezirom kod nas gledali na "auto otpade". Bilo ih je i našlo se dobrih i jeftinih dijelova.
Krampologije na cesti ima i dalje, auto otpadi su večinom ugasili poslovanje, a ljudi sad neka radi ranijeg prijezira kukaju, da nema dijelova, za staru kramu koju voze, a ako i nađu nove, skupi su kao sam vrag.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Nisam preslušao cijeli video klip, malo je dugačak i nije mi u fokusu zanimanja. Da je recimo ponovno pokretanje neke domaće tvornice motokultivatora onda bi svakako! ;)
Ali koga zanima može si pogledati.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,254
Ja se baš i nebi složil da bi bilo zainteresiranih.
Zainteresiranih bi bilo sigurno,jer krećem se među takvom populacijom,koja sve više dolazi do zaključka da je bolje urediti stari traktor koji je podigao imanje stvorio nerjetko i nekretninu u Zadru, Zagrebu,Šibeniku,Osijek,odškolovao djecu. Na kraju krajeva takvi traktori su su u dvije generacije odrađivali veliki posao,i još uvijek ga odrađuju,a budimo iskreni s minimalnim ulaganjem u njih,gorivo,ulje, filteri, a i ono kad se nešto pokvarilo seljak je sam skrpao da odradi kampanju započetog posla,pa onda dao majstoru da uredi stvar temeljito.
Ne želim tvrditi da nema boljih traktora, ali pogođenijih za potrebe naših seljaka je malo,i prošli vikend prolazeći Slavonijom nagledao sam se dvorišta s novim velikim i skupim traktorima ali u svakom je bio barem jedan imt,I ako postavimo pitanje na tim imanjima:"što je prije kokoš ili jaje ?",mislim da će se znati jako dobro tko je koga stvorio(kupio),dok za jaje i kokoš nikad nećemo biti sigurni.
Ne želim stvarati iluziju da bi tvornica novih takvih traktora bila prosperitetna, ali kvalitetan remontni zavod definitivno bi,a onda i proizvodnja kvalitetnih dijelova.

..kaj bi tek selo reklo...
....pusti selo neka priča, svijet je zloban vjeruj meni....
Da moj traktor ljudi vide sređen temeljito, govorili bi da je to nerentabilno,nepotrebno, a u sebi bi pucali od jala i zavisti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Zainteresiranih bi bilo sigurno,jer krećem se među takvom populacijom,koja sve više dolazi do zaključka da je bolje urediti stari traktor koji je podigao imanje stvorio nerjetko i nekretninu
Ma slažem se ja sa tobom da je možda bolje uložiti u takvu ragu nego kupiti novije koje nije puno bolje a naradilo se ko i ovo kaj imaš.
Samo, kak bi ti reagiral da te neko traži 5-6-7-8 soma € za gemeralno uređenje nekog 539?
Mislim da bi moral dobro stolicu zagrijati razmišljajuči jel bi se upustil u tak nekaj ili ne.


prošli vikend prolazeći Slavonijom nagledao sam se dvorišta s novim velikim i skupim traktorima ali u svakom je bio barem jedan imt
Baš sam i ja to neki dan komentiral s balavcom kolko ih još uvijek ima kak god pričaju da ne valjaju...


Da moj traktor ljudi vide sređen temeljito, govorili bi da je to nerentabilno,nepotrebno, a u sebi bi pucali od jala i zavisti.
Znam, imal sam nedavno priliku osjetiti takvu zavist i jal na jednom poslu kojeg sam napravil i isporučil kad se kroz selo provozal ponosno.


Mislim da je dole kod vas drugačije.
Takav jedan mali kod vas vrijedi više nego nekome u ravnici dva velika....
Ali i dole bi se rijetko ko odlučil uložiti tolike novce.
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
418
Industrija Mašina I Traktora poznata kao IMT je u svojih 68 godina postojanja proizvela više od 800.000 traktora i 620.000 priključnih mašina i oruđa.U početku je bila metalski zavod ali zbog potrebe za traktorima i poljoprivrednom mehanizacijom 1953 grupa inžinjera odlazi u Mađara Fergusonovim na školovanje i vraća se 1955 kada počinje proizvodnja traktora po istoj licenci.Već 1956 zbog velike potražnje gradi se nova fabrika kapaciteta 4000 traktora godišnje, krajem 1964 Imt izbacuje svoj prvi domaći model IMT 555 a 1965 Fabrika menja ime iz ITM u IMT.Druga rekonstrukcija Fabrike događa se 1967 kada su izgrađeni livnički pogoni kapaciteta 26.000 tona odlivaka godišnje. Početko 1970 događa se treća rekonstrukcija fabrike,izgrađeni su kapaciteti za proizvodnju 10000 traktora godišnje.
Započeta je serijska proizvodnja traktora IMT 575.
Početkom 1976 događa se četvrta rekonstrukcija fabrike, izgrađena nova fabrika traktora, visokog nivoa opreme i tehnologije, kapacitet proizvodnje 40000 traktora/godišnje (puštena u rad 07.03.1976).
Već 1982 je izgrađena nova Fabrika teških traktora kapaciteta 2000 traktora godišnje.
Godina 1988 je bila rekordna,onda je proizvedeno 41.250 traktora i 35.000 priključnih mašina.Početkom 90-tih dolazi rat i sankcije Jugoslaviji gđe svi IMT planovi padaju u vodu i ima strašne gubitke.Nažalost dugovi iz 90-tih su rasli rasli i jednostavno uz pomoć ostalih ugušili IMT.
Nekada je IMT je bio broj 1 pa je i danas nema sela u kojem nEma IMT traktora.Imt je na novom beogradu imao ukupno 35 hektara zemljišta Al uz glavnu fabriku postojalo je još njih 8:IMT JARKOVAC,IMT NOVI BEČEJ,IMT KNJAŽEVAC,IMT JAŠA TOMIĆ,IMT DOBANOVCI,IMT BOLJEVAC,IMT SLAVONSKI BROD,IMT FABRIKA ODLIVAKA.IMT je u 9 Fabrika upošljavao 12.500 radnika.Nijedna Fabrika nekada i danas u svetu nije proizvela tolik broj traktora i priključnih mašina u godini dana.Nijedna Fabrika nekada i danas nije imala šetnici s Drvoredima okolo hala,nijedna Fabrika danas ni prije u svetu nije imala Parkove sa fontanama i paunovima.Dok je IMT pravio 30.000 traktora godišnje neki današnji proizvođači nisu niti postojali,dok je Imt pravio plugove obrtaće današnji proizvođači nisu niti postojali.Nijedna Fabrika danas nema svoj hotel a IMT ga je nekad Imao na Divičbarama.Imt je uništila svetska banka pomoću domaćih lopova postavljenih od strane države.SRAMOTA!!!!!!
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,212
Nijedna Fabrika nekada i danas u svetu nije proizvela tolik broj traktora i u godini dana.
Mozda netko je...
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,380
Jedan od problema propadanja IMT što se nije gledalo dali treba ulagat u usavršavanje tehnologije i poboljšavaju nekih sklopova recimo upravljačkih sistema tih traktora, ali su brzo uvideli da im treba hotel, i ta ulaganja preusmjeriti. To je model po kojem su se sve fabrike bivše juge devastirale.
 

zhvn

Član
Tu od
8 Kol 2018
Poruka
50
IMT je uništila država i to ne Srbija nego Jugoslavija. Zašto bi se oni usavršavali kad je firma državna, ne može propasti a druge traktore teško uvesti. Onda kad se Jugoslavija raspala imaš tvornicu koja kasni u razvoju 30 godina a uz to još i milijunski dugovi. Šah-Mat
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
Ni TAFE koji je kupio IMT ne ulaže, neg samo koristi priliku što im tamo država dozvoljava uvoz i prodaju seljacima traktora bez nekih eko euro normi motora. Što ne prilagode onda cijenu za te stare tehnike neg je napucana. Da ugrađuju neki noviji motor kao npr. Tuber što stavlja lombardini ili yanmar, mogli bi i na tržište EU, ali su vjerojatno svjesni da nebi imalo veliku prođu jer je sve drugo na traktoru zastarilo, pa ko veli dok ide ovako nek ide.
 

zhvn

Član
Tu od
8 Kol 2018
Poruka
50
Baš se puno i prodaju hahaha, evo sad 2023 oni prodaju traktor bez dvosmjerne hidraulike, zatvorene kabine, sinhro mjenjača. Smiješno
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,984
A zešto bi nekome trebao takav IMT traktor? Nek si kupi nekog koji je duplo skuplji i ima sve to!
 
  • Like
Reactions: H&S

Gazda.Joza

Aktivni član
Tu od
1 Velj 2023
Poruka
157
Pa dosta sam čitao i gledao o IMT-u i razgovarao s radnicima koje sam našao preko FaceBook.IMT je napravio tu neku seriju DVES sa ravnim podom,CHF mjenjaćem,ehr hidraulikom,klimom ali su došle sankcije i ta serija je propala a IMT pao u ogromne dugove pa je to poslje došla inflacija…Tako da se nekih složio s time da IMT nije bio u korak s vremenom.Naravno reko mi je jeda radnik da su u IMT imali ogroman problem što si ti morao uplatiti traktor i čekati 3-9 mjeseci da ga dobiješ.Kaže dobili ugovor za Poljsku za seriju 2000 600 komada da isporuče nisu mogli naručit motore jel nije bilo para…
 

Najnoviji postovi

Na vrh