• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Đuro Đaković

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
Sefe samo kad ga pogledas odma znas. djuro djakovic, daklem radjeno po licenci fahr-a dakle dajcov motor zračnjak Ide na miris al nije neka sila. Kukuruz svaki radi dobro jer tu nema neke filozofije, brzina je taka kaka vidis tri reda i polako.

A posto je to đđ djelova imas u svakoj pekari (zajebancija naravno al znas sta hocu rec) mislim ono radio se negdje dolje kod sl. broda (nemogu se sad sjetit tocno)

Treba ga na licu mjesta ispregledat i utvrdit cinjenicno stanje
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,799
Ak je to k'o 770-tka, bjež od toga. REPA
Jedino kaj valja je motor: susjed zdrobil veliki zupčanik na kotaču, raspadal se je. Sad ima starijeg Fahra (5-aka).
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,077
Pa nije valjda ta 770ka neka promašena serija ?
Za deudz motore znam da su dobri ali kombajn je puno više od samog motora zato me i interesuju tuđa iskustva sa njima

Ima li ga ko od forumaša ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,081
Ak je to k'o 770-tka, bjež od toga. REPA
Jedino kaj valja je motor: susjed zdrobil veliki zupčanik na kotaču, raspadal se je. Sad ima starijeg Fahra (5-aka).
Taj susjed nije mjerodavan, oni bi vragu rep spuknuli tak da .............
I 5-tak je bil lepi kombajnčić prije nego je u njihove ruke došel :icon_wink::icon_wink:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,799
Prije njega ga je vozil i popravljal Đuro.
A on je ipak malo mjerodavniji od ovoga gazde sad. Pitaj ga.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,081
Prokleti alkohol :s::s:

Tri brata - tri makine;
Jony - izgorio
Bucher - makina kaput
5-tak - ako izdrži pola berbe zrna ja mu dižem spomenik, u prolječe dva puta makina širom

kolko ih ja poznam nemaju milosti ni sluha za finu tehniku, a i Vladimir serviser :(:(

Siguran sam da se u susjedovim rukama to nebi dogodilo i da bi još radil besprjekorno :icon_wink::icon_wink:
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
770 nije promašena serija ako uzmeš DF.
A za ĐĐ sam i ja čuo da ne valja. Premekan, pogotovo za brdoviti teren
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Radije uzmi starog fahra. Recimo fahr m750, a ako ti treba samo za žetvu pšenice, onda i m66. Istina da su ti 66-aci stari kombajni, ali se da pronaći u prilično dobrom stanju. Mi smo se vagali između malog đure i nekog fahra, pa na kraju ipak uzeli malog fahra m66. Kombajn s kraja 60-ih godina i ima alarm u slučaju štopanja povratne mase, šta više reći. O kvaliteti izrade i materijala nemam šta niti reći, stara njemačka škola.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,799
Muhaničar, na koga od susjeda si mislil (samo moji prezimenjaci u selu imaju kakvu-takvu poljoprivredu)?

Da je onaj ĐĐ770 bil i u boljim rukama opet nebi valjal. Lančanici su se pohabali, lajle rasklimale na osovinama...
Još bi za šenicu i išel, no dotukli su ga z kukuruznim adapterom.
Sretan li je onaj koji ga je kupil

Inače, ovaj petak se u istim rukama puno hrabrije drži.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,081
Na Wilia, išel bi on, išel. Samo da je malo mlađi :eek:::eek::
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,799
Aha!
Pogrešil je još '77. kaj nije kupil kombajn prije njih.
Tada im je ćaća kupil Zmaja Univerzala
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
Pozdrav.........
-planiram kupiti đuru mk770 --- pa zanima na što treba pripaziti kod kupnje (to bi mi bio prvi kombajn - tako da o njima nemam pojma)
- da li za kombajniranje pšenice ,zobi ili ječma što bi s njime i radio koriste se ona ista sita u njemu ili se i to mjenja ,kolika mu je zapremnina bunkera
- kolika je registracija
-radio bi nekih 10 ha
- ovo su dva s njuškala pa me zanima jel bolje uzet jeftiniji pa uložiti u njega ili ovaj skuplji
- http://www.njuskalo.hr/kombajni/duro-dakovic-mk770-oglas-10698332
- http://www.njuskalo.hr/kombajni/kombajn-duro-dakovic-mk-770-oglas-8491047
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Pozdrav.........
-planiram kupiti đuru mk770 --- pa zanima na što treba pripaziti kod kupnje (to bi mi bio prvi kombajn - tako da o njima nemam pojma)
]


:icon_rofl:

...vidi se gore navedeno, po samom izboru kombajna. A zbog čega baš ĐĐ770?
Zbog boje? Ima boljih kombajna po oglasima za tu lovu. Jednostavnijih za održavanje.

Kupi si neki jeftiniji kombajn, nauči na njemu, bolje da trgaš osovine i radilice na nečemu za 30 000 nego na ovom od 60 000.

:eek::
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
-pa može se reći i zbog boje -šala:) ,zato i pitam,ovo gore sam pročitao ,neki su s njima zadovoljni a neki nisu (sto ljudi sto čudi)
-nije 60 000 kn za učenje i trganje ima ih i za 37 000kn
-koji su jednostavni za održavanje - pitam zato što neznam -što bi ti uzeo sada sebi za male novce a da ipak možeš radit - tj. što predlažeš meni
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Neee.... ne kupuj stari njemački kombajn, za koji ni u muzeju više nema dijelova.

Neki noviji kombajn, kojih ima puno... koji ima 10 remeni i 5 lanaca.... za koji ima dijelova u svakoj boljoj trgovini... na kojem s 17 i 24 ključem napraviš večinu podešavanja i popravaka.

Odgovor je samo jedan.

Zmaj StoČetrdesetJedan! :(giggle):


(...ili 142, to ti je skoro isto :icon_lol: )


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=gOS_9W1HBdk[/YT]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zmaj je zmaj i sam razmišlajm da u nekoj skoroj budučnosti kupum jednu 141 ili 142-ku :)
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Fahr m 900 ili claas conzul.

To su ti kombajni proizvedeni u 70-im godinama.... odradili svoje u Njemačkoj, došli za sitnu lovu k nama... opet problem dijelovi. Ako ih ima, prokleto su skupi. :icon_blackeye:
********************

Izmjena posta nakon nekoliko minuta... Vidim da član IMT555 ima 18 godina, po njegovom javnom profilu.
Sigurno ima puno staža na kombajnima.


Ja kombajniram od 1994..... prvi kombajn je otac kupio 1974.
Radio sam s Deutz Fahrom, Claasom, New Hollandom, Zmajem.... i vozio po cesti veliki Đuro Đaković. He,he,hee... no on je licenca DF, tako da....
 
Posljednje uređivanje:

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Zato kaj si ti stariji i imaš 20 godina iskustva, ja koji po tebi nemam nikakvog iskustva nebi smel dati nikakav prijedlog niti savjet kolegi sa foruma.
 

Najnoviji postovi

Na vrh