• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bušači rupa

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
523
Poštovani, ima li tko iskustva sa bušačima rupa. Imam bušač , onaj za 1500 kn, radio do sad odlično, a sad nema snage, ko da je otišao kuplung. Jel to ko popravljao?
 

insomniacro

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2015
Poruka
136
Imam fuxtec bušać već 5 godina i isplatio se već odavno-radi super, jedino ove godine san mora zamijeniti crijevo od goriva i starter jer je pukla plastiika unutra. Kvacilo bi trebalo biti kao kod motorne pile ili trimera tako da nebi trebao biti problem zamjeniti, a zamjenskih kumpluga imas po aliexpresu za 4-5$.
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
523
Moj je baš Fuxtec. Ludilo od mašine za tu lovu. Ali sad samo dumi, kak bi rekli mi Zagorci. Moram ga raskopati i videti kaj se događa.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,706
Imam nekakav zeleni isto oko1500-1600 kn koštao, mislim da piše Iskra na njemu.
Nekih god.i pol je kod mene i za sad nikakvih problema.
Nije nešto previše radio, kakvih 100-tinjak rua izbušio.
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Narucio sam betonske stubove, malo cu se ogradjivati pa ganjam neku budzet varijantu busaca. Prvo ograda a onda kasnije voce. Do 200e u Bosni se moze kupiti sa dva-tri svrdla Royal craft, Black, Kzbur, Demon i Fuxtec. Jel uopste bitno sta pise na tim lijevim markama? Ima li sta na sto bih trebao obratiti paznju?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,023
Trebalo je izbušiti 83 rupe isto za ogradu od betonskih stupova. Malo lutanja po netu odluka je pala na jednog rabljenog od 3500 kuna. Ima neovisan Honda motor klinastim remenom spojen sa getribom.
Marka: groundhog c 71-s
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,706
Imam onaj Iskrin zeleni kupljen u Pevexu za 1500-1600 kn pred par godina, tri svrdla od 100, 150 i 200 mm su došla sa njim. Bio sam ga i posuđivao okolo, bušio i sebi rupe i evo ga radi ko i prvi dan.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,023
Jedino mi malo smeta što nisam našao getribu koja ima "rikverc". Ovak kad zapne (za korijen) moram ju skidati i polugu ubaciti ili "plesati kontra"!
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Ja se jos razmisljam, stubovi su 8 i 10, racunam da mi tu treba svrdlo 15cm posto cu ih zalijevati betonom. Koliko bi bilo ok za voce saditi, jel 25cm dosta?
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,200
Za sadnju voćaka treba puno veća rupa da se korijen može bolje razvijati i biljka napredovati. Za sadnju se koriste svrdla od 50 i više cm.
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Nema tolikog za ove masine, busiti jednu do druge 4x15 i sredinu izlopatati, opet bolje nego sve lopatati 😃
Dvoumim se izmedju masine sa jednim svrdlom ili s onim setom od 3 svrdla. Mozda bolje onda uzeti s jednim, 15cm i to je to
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,200
Velika svrdla su za traktore. Ta nisu za motorne bušače. Za voćke su preporučali kopati jame 50x50 (čak i šire) da korijen ima rahlu zemlju u koju se može širiti jer u protivnom voćka zaostaje u razvoju.
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Narucio sam Demon busac, sa svrdlima 150 i 200 i dostavom nekih 190e. Izabrao sam njega jer koristi 2.5% mjesavinu a ovi ostali vecina 4%, to mi je bilo neko mjerilo kvalitete. Takodje ima L reduktor pa mu motor stoji normalno u radu, isto mi se vise svidjelo od onih sa ravnim reduktorom. Sta je tu je i kako god da bude 😃
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,599
Trampio sam ovo svrdlo. Donio sogor iz nemacke. Kinez ko i svaki drugi. Vidim omjer mjesavine je 1:40. E sad jel bi trebalo sto i koliko naprazno protjerat
IMG_20220701_174207.jpg
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,921
Imam takvog "kineza" iz Peveca. Star je desetak godina,možda i koju više. Motor bi trebao trošiti isto takvu mješavinu k'o i tvoj,ali uljevano je od uvijek 4posto. Nabušio se rupa u vinogradu, i mom i tuđih. Motor je još uvijek ok ,ali u reduktoru se poderao zupčanik koji je na osovini svrdla. Kupljen cijeli reduktor,paše od Fuxtec -a 500 kn i tjeraju dalje. Bitno je da na reduktoru otvoriš onaj mesingani odzračnik,prije nego kreneš raditi. Provjeri još dali ima ulje u reduktoru.
 

Najnoviji postovi

Na vrh