• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zamjena poljoprivrednog zemljišta između suvlasnika

pako

Novi član
Tu od
10 Velj 2024
Poruka
1
pozdrav
sa rođacima smo suvlasnici na nekoliko parcela različitih poljoprivrednh zemljišta (oranica, šuma, pašnjak). zanima me dali je i po kojem zakonu moguća zamjena sa minimalnim troškovima/porezima.
hvala
pozdrav, pako
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,549
plaćate porez svi i na sve kvadrate (takva je praksa bila lani kad sam ja svoje mijenjao)...
međutim, vi morate razvrgnuti suvlasničku zajednicu, ili pokrenuti ispravni postupak da se svatko upiše (i ostali otpišu) na pojedinim parcelama...upis u gruntovnu (zemljišne knjige) se onda oporezuje prema površini koju tko dobije...
uglavnom, treba ti advokat...možda čak i mjernik.
 

Najnoviji postovi

Na vrh