• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem sa mjenjačem

Darac 7

Novi član
Tu od
10 Sij 2023
Poruka
3
Pozdrav.
Imam problem sa Renault Ares 540 rx. 2000.god. Mjenjač na silu treba gurati u sve brzine i kad se ubaci u neku brzinu kod otpuštanja kvačila unaprijed ide dobro a kad se prebaci u nazad onda počinje poskakivati. K tome još kad se prebaci u spore(kornjača) dokle god je u brzini polako puzi unazad bez obzira šta je reverz u N položaju. Tek kad se mjenjač išalta iz brzine onda stane. Razina ulja je skoro na maximumu. Hidraulik radi ispravno. Napominjem da je traktor nedavno kupljen iz uvoza i ima 6400 sati (kolko ja znam😀). Hvala unaprijed svima na odgovorima.
 

Prilozi

  • IMG_20230106_135934.jpg
    IMG_20230106_135934.jpg
    40.7 KB · Pregleda: 12

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kakva je situacija s šaltanjem kad je traktor ugašen..ide lagano ili ne?

Mogu nagađati ..lamele reverzera?
Probaj gurati reverzer s otpuštenim kvačilom..ako ne krči a traktor krene ima lamele..ne znam kak s spretan s tim ali bolje da to probaš na laganoj nizberdici i nek traktor lagano klizi na leru..da ne potrgas kaj..zapravio nebitno jer sigurno neš to sam popravljal.
 

Darac 7

Novi član
Tu od
10 Sij 2023
Poruka
3
Zaboravio sam napisati da je elektronski reverzer ispod volana a ne mehanički.
Traktor kreće normalno za sekundu-dvije kad se reverzer stavi za unaprijed a kad se prešalta u rikverc traktor počne poskakivati i jedno 2-3 puta i nakon toga kad krene ide normalno.
Ugašen traktor se šalta normalno u sve brzine.
Nisam napisao da se jučer u brazdi traktor samo ugasio i nakon toga su svi ovi problemi nastali.,i teško šaltanje i sve ostalo.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Hm.onda smrdi na struju...plus eventualno kalibrirati ..uglavnom nemoj forsirati šteta da spališ lamele.. sretno..nadam se da nisi kupio mačka u vreči
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
616
Probaj otpojiti akumulator i malo ostaviti tako, kontakti iza di ulazi sva struja u kabinu, pogledaj dolje elektro ventile da nije koja žica odvojena ili tak nešto.. stvar je do struje.. može biti i prekidač na pedali kvačila da ima loš kontakt..
 

Darac 7

Novi član
Tu od
10 Sij 2023
Poruka
3
Hvala. Pokušam pa javim
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh