• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
418
Jako relativno .....
Eto sad kad pričamo o tome, ajde dajte logično obješnjenje....
Zašto jedan motocikl koji svojom masom gazi i uništava 10 puta manje cestu, u odnosu na radni stroj, kombajn pa i veliki traktor, plaća cestarinu istu kao i ovi koji su daleko teži od njega...
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,292
Ja bez obzira na taj tehnicki, uvijek imam sve ispravno. Zbog sebe i zbog drugih. Za tehnicki nikad nemam skoro nikakve pripreme. Samo malo operem traktor. Cijena mi je prihvatljiva, jer sam imal pizdariju i osiguranje je pokrilo...tako da rjesavam to redovno...
svjetla ,rotacija, štop, lampe.na prikolici, sve mi radi. I uvijek kad npr kopcam.prikolicu ave provjerim da je ok...ne zelim na cestu bez toga....
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,254
Kod mene dva traktora imt 539 i 560 registrirani, deutz fahr m922 registriran,moj stav sve suprotno od toga nije uredu i treba kazniti.
Na primjer neki dan me kontakt brava na traktoru počela zafrkavati, drugi dan odmah stavljena nova,samo brzo djelovanje drži stvar pod kontrolom, ako se ostavi da se nakuplja svega pomalo, dolazi do metastaza i velikih problema.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,906
Ja također imam takav stav, ako nešto nije ispravno odmah pogledam, zamjenim/popravim, jer jednostavno meni osobno smeta kad nešto ne funkcionira. Probleme treba odmah rješavati, jer gomilanjem istih dolazi do još većih i samim time su i troškovi veći. Upitao me prošle godine na tehničkom, da li je sve ispravno na traktoru, ja ga pogledam i kažem mu, naravno da je sve ispravno, ja traktor održavam cijelu godinu, a ne samo danas za tehnički pregled, uostalom, ako mi ne vjerujete zato ste Vi tu, možete slobodno sve provjeriti, to Vam je posao, a najviše me smeta kad mi majstor kaže, podložna pločica NE treba biti, pa što će ti to, isto tako, rascjepka ili osigurač ne treba biti, feder ne treba, pa stavi drot ili čavao. Jednostavno ne razumijem takva razmišljanja, ako je po katalogu sve od navedenog ja tako i stavim/zamjenim i kod mene to mora biti, možda je samo do mene, ali vjerujem da većina isto razmišlja.
 
Posljednje uređivanje:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Valjda se nebu prehladil, cijeli dan je "pothlađen". 😆
Ali zato pritisak ulja nikad ne pada ispod 2.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,814
Jedni među nama znaju i funkcioniraju, nek sei još uvijek ne ponašaju "realno", naprosto se glupiraju. Ne mislim se "nikome" ispričavati iza ovog napisa.

Život je "gruba igra".
 

maneken

Član
Tu od
2 Ruj 2020
Poruka
52
POZDRAV MOZE POMOC...
prije par dana nisam kontrolirao gorivo na svome IMT 533 i u kosnji poceo trokirat.
odmah ga ugasio i natocio pun rezervar.
Normalno upalio i nakon par minuta se ugasio(vjerovatno dobio zraka).
Bio sam pumpao da natjeram gorivo i odvrnio crijevo na ulazu u pumpu.
upalio vozio malo i opet se ugasuo.
odvrnuo onaj saraf na pumpi (kod prve dizne kljuc 17).
traktor upali radi i do pola sata i opet se ugasi kao da ne dobiva gorivo.
Nisam strucnjak i ne volim dirati po pumpi.Ako netko moze pomoci i to pogotovo sa slikama sta gdje treba odsarafit jel ja to bas i ne kuzim.
pozdrav svima
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Pošto veliš da si ostal bez nafte, a nakon toga radi pola sata zrak nije problem.
Ja mislim da su se poštopali filteri jer je sve smeče povukel iz rezevara, a možda samo sito u rezervaru, ako ga još uvijek ima.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,962
Kod mene je bilo isto tak. Na kraju skinuli pipu goriva z rezervara i v njoj bilo zaštopano.
Usput oprali i rezervar. Otad više nema problema..
 

Najnoviji postovi

Na vrh